Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Промяна на нивата на звук от сервизно меню
#1

Здравейте. Някой ако може да обясни какво е нужно да направим от сервизното меню за да си намалим звука на всяко ниво. Не знам дали при всички е толкова силен. но при мен дори на най-ниското ниво се чува колкото стария ми телефон усилен на половина ... в игри,като говоря по телефона и пусна високоговорител,музика,приложения навсякъде звукът е прекалено силен(без нормалния говорител)Dodgy

hTC Sensation ViperS | LENOVO P70
Цитирай
Аксесоари
#2

Случайно някой да знае, как мога да увелича звука на слушалката понеже като говоря по телефона се чува много тихо? Къде точно трябва да вляза в сервизното меню и да променя настройките.
Благодаря!!
Цитирай
#3

Ми аз си реших моя проблем ама не съм писал нищо, защото виждам, че няма интерес за това

hTC Sensation ViperS | LENOVO P70
Цитирай
#4

Малко информация може ли? благодаря!
Цитирай
#5

Еми точно звука за това не знам от къде може да е но предполагам че е на normal. За пуснат високоговорител мога да ти кажа кое е но за слушалката ... пробвай от нормал sph да усилиш нивата леко ама явно никой не е много наясно щом не е отговорил в темата дето съм я направил преди половин месец Big Grin

hTC Sensation ViperS | LENOVO P70
Цитирай
#6

Ето една тема 
ttp://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=66064

Lenovo A660 , Lenovo A536,lenovo P70 Lenovo P1
Цитирай
#7

Другите и аз ги знам, ама точно за слушалката не намирам от къде.
Цитирай
#8

Сега тествах и разбрах, че като пусна човека отсреща на високоговорител и се чува супер преебано Big Grin и тва от някъде ще трябва да оправям ако е възможно изобщо, защото дори не знам кое е

hTC Sensation ViperS | LENOVO P70
Цитирай
#9

И при мен е така. Най вероятно настройките за телефония са на едно и също място ама не знам къде
Цитирай
#10

Как оправихте този проблем със лабия звук когато ти се обаждат?
Може ли да споделите (в детайли) как го направихте?

Благодаря предварително!

Il mio gruppo sanguigno è pazzo positivo!!!
Цитирай
#11

(2015-05-02, 15:17:26)Kracme написа:  И при мен е така. Най вероятно настройките за телефония са на едно и също място ама не знам къде

Попаднах на този линк за регулиране на силата на звука през инженерното меню:
http://gadgetmir.org/faq/nastrojka-gromk...droid.html
Дано да е от полза. Smile

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#12

Цитат от друга тема: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1109921





Искате да усилите звука при слушане на музика на говорителя или пък на слушалките това е точната тема.

В тази тема ще опиша как се усилва силата на звука с помощта на инженерното меню не се изисква Root или нещо друго.
Пробвано и 100% работи на | Alcatel One Touch Star 6010x и Alcatel One Touch Idol 6030x | със сигурност работи и на другите модели.

Oпровержение: Не нося отговорност за brick-нати телефони, изгърмяли говорители, изгорели слушалки или каквото и да се е случило след изпълнение на това упътване.Никой не носи никой включително и аз освен и единствено Вие.Всичко което го правите го правите на свой собствен риск!


Нека започнем:

1.Пуснете Dialer-а(приложението за набиране на номера) и напишете този код *#*#3646633#*#* ( Ще ви се покаже "Engineer Mode" ) така.
2.След това плъзгате два пъти на ляво и виждате "Hardware Testing" най-отгоре.
3.Избирате "Audio" това е първата опция след това ще ви се покажат други 7 опции:
- Normal Mode (тука се увеличава силата на звука на говорителя)
- Headset Mode (тука се увеличава силата на звука на слушалките)
- Loudspeaker Mode (не е нужно)
- Speech Enhancement (не е нужно)
- Debug info (не е нужно)
- Speech Logger (не е нужно)
- Audio Logger (не е нужно)
4.Избирате, което желаете да усилите нека изберем "Headset Mode".
5.След това ще ви се покажат още други опции.
6.Отивате при "Type" и натискате падащото меню и избирате "Media".
7.Следваща стъпка отивате при "Level" и натискате отново падащото меню и тука избирате Level 6.
8.Най-отдолу има 2 опции:
-Value is 0~255 - тука променяте стойността по подразбиране трябва да е "224" увеличаваме с 10 и виждаме каква е разликата и настройвате докато ви се хареса от самите Вас, но не е препоръчително да го увеличавате до максималното възможно нека да има малко аванс, че да не гръмнем говорителя.
-Max Vol. 0~160(това не го пипаме)


Ето и screen shot от цялото упътване
[Изображение: 6251145b.jpg]

Надявам се да е полезно за Вас

Бележка: Ако нещо сгафите със стойностите в краен случай един factory reset ще ги върне фабрично зададени!


Цитирай
#13

И как аджиба се запеметяват тез настройки.... че аз не разбрах и винаги се връщат по подразбиране????

Il mio gruppo sanguigno è pazzo positivo!!!
Цитирай
#14

Set бутона.


Цитирай
#15

тая руската тема е много добра всичко е обяснено обаче не разбирам руски Big Grin

hTC Sensation ViperS | LENOVO P70
Цитирай
#16

При мен промених само max vol. Беше 112 , аз го сетнах на 150. Това увеличи абсолютно всички стъпки от 1 до 14 без да се променят стойностите им. Предполагам е нещо като множител - всяка стъпка умножена по него задава силата на звука.

Lenovo P70
Цитирай
#17

(2015-05-15, 15:07:49)Sulio Pulev написа:  тая руската тема е много добра всичко е обяснено обаче не разбирам руски Big Grin

Това може да ти помогне (или да те разсмее)

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#18

(2015-05-14, 17:33:47)tonywoolf написа:  Set бутона.

Да, ама не. Отварям, сменям цъйам сет, изписва че е променено, излизам. Връщам се да проверя...седят пак старите.... значи или аз нещо не правя както трбва или ме баламосвате  Angel

Il mio gruppo sanguigno è pazzo positivo!!!
Цитирай
#19

И при мен е същата работа. Нищо не се случва! Единствено мога да усиля звука на слушалките и толкова!!
Цитирай
#20

Ето кода *#*#54298#*#* или *#*#3646633#*#* и гледаите от руската тема видиото
Цитирай
#21

Искам да помоля някой който го чуват добре при разговор , да влезе в инжинерното меню и да види какви са му стойностите на микрофона и да ги постне тук , че нещо разбутах настройките и трябва да крещя за да ме чуват. А пък някой който смята че са му добри настройките и му се занимава да ги постне всичките , ще са полезни за всички и ще го споменаваме с добро. Благодаря предварително!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#22

Normal Mode
   

Headset Mode
   

LoudSpeaker Mode
   
Цитирай
#23

Росене , а другите нива 1,2,3,4, и така до 14?

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#24

Препоръчвам да не се бутат настрйките тъй като аз вече прецаках телефона.Долния говорител вече е с изкривен звук.Сега като ми звънят се чува отвратително.Някой да знае от къде може да се намери говорител за модела?

Pocophone f1
Цитирай
#25

(2015-12-05, 08:17:54)vi4444o написа:  Росене , а другите нива 1,2,3,4, и така до 14?

Нали не очакваш някой да направи 42 скрееншота за микрофона и още 500+ скрееншота за останалите настройки и да ги качи тук?


Normal Mode - 64, 112, 192, 160, 196, 192, 184, 184, 184, 184, 184, 184, 184, 184, 184


Headset Mode - 255, 192, 192, 200, 192, 192, 196, 184, 184, 184, 184, 0, 0, 0, 0

LoudSpeaker Mode - 255, 208, 208, 200, 255, 208, 196, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)