Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълти петна на дисплея на LG G3!
#1

Привет!

Моля някой ако знае нещо за проблем с жълти петна по дисплея да сподели!

Имам LG G3 Titan от Теленор и до момента нямах никакви проблеми, но днес докато го ровичках включих опции за конвертиране на цветовете (от чисто любопитство) и като ги върнах в нормален режим, забелязах жълто петно в горния десен ъгъл! Моля ако някой се е сбъсквал с проблема да сподели мнение!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-01-15, 11:24:31)xander0110 написа:  Привет!

Моля някой ако знае нещо за проблем с жълти петна по дисплея да сподели!

Имам LG G3 Titan от Теленор и до момента нямах никакви проблеми, но днес докато го ровичках включих опции за конвертиране на цветовете (от чисто любопитство) и като ги върнах в нормален режим, забелязах жълто петно в горния десен ъгъл! Моля ако някой се е сбъсквал с проблема да сподели мнение!!!

Форума разполага с търсачка.Ползвай я :
https://forum.androidbg.com/showthread.p...0%BD%D0%B0

Същият телефон ЛГ Г2.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#3

Здравейте и аз съм със същия проблем със петната и във понеделник го оставих във теленора на сервиз ама доколкото чух ще му сменят дисплея.Чакам да видя какво ще се случи.Неприятно е ама факт
Цитирай
#4

(2015-01-15, 11:24:31)xander0110 написа:  Привет!

Моля някой ако знае нещо за проблем с жълти петна по дисплея да сподели!

Имам LG G3 Titan от Теленор и до момента нямах никакви проблеми, но днес докато го ровичках включих опции за конвертиране на цветовете (от чисто любопитство) и като ги върнах в нормален режим, забелязах жълто петно в горния десен ъгъл! Моля ако някой се е сбъсквал с проблема да сподели мнение!!!

(2015-01-15, 16:47:07)danitoo86 написа:  Здравейте и аз съм със същия проблем със петната и във понеделник го оставих във теленора на сервиз ама доколкото чух ще му сменят дисплея.Чакам да видя какво ще се случи.Неприятно е ама факт

Гледам,че и двамата сте ги закупили от Теленор!Бихте ли споделили горе долу кога сте ги взели?Може да сте попаднали на дефектна партида ако са закупени горе долу по едно и също време!!!

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#5

Моя си го взех от Германос е магазина на 30 юли и преди Нова година ми излезна едното петно вдясно и миналата седмица и от ляво а и да спомена че на 2 месец адаптора се развали но за да ми го сменят ми искаха телефона да им пратя и казах че няма как да стане та сега 2в1 ново зарядно ще ми дадат че 6 месеца гаранция изтичат във края на Януари и дисплея ще сменят.Дано по бързо стане че откачам без телефона
Цитирай
#6

Моето LG е едно от първите дошло в Германос, купено е на 12 Юли и до момента много го обичах и не съм имал никакви проблеми с него, но сега много ме е яд!
Цитирай
#7

И какво те е яд? На всяка марка и модел можеш да попаднеш на дефектна партида или бройка телефон. И това не се отнася само за телефони а за всякаква техника като цяло.
Цитирай
#8

Така и така сме на темта.... Искам да му направя Back up за да го пратя на сервиз колко ви отнема тази дейност като време? Аз вече се опитвам от 1 час да направя го направя, ама само се върти стрелата и пише "Preparing back up", ама 1 час само това пише...
Цитирай
#9

здравейте прлиятели имах 2 жълти петна на дисплея горе вдясно и вляво оставих го на сервиз във теленор и точно 7 дни го държаха и вчера си го взех.На протокола пише сменен преден панел и телефона си бачка перфектно а и използвах случчая та ми смениха и адаптора на зарядното че не работеше.
Цитирай
#10

(2015-01-22, 20:20:38)danitoo86 написа:  здравейте прлиятели имах 2 жълти петна на дисплея горе вдясно и вляво оставих го на сервиз във теленор и точно 7 дни го държаха и вчера си го взех.На протокола пише сменен преден панел и телефона си бачка перфектно а и използвах случчая та ми смениха и адаптора на зарядното че не работеше.

Радвам се за теб колега - моят е осми ден в сервиза и ни вес ни кос...
Цитирай
#11

(2015-01-23, 17:24:23)xander0110 написа:  
(2015-01-22, 20:20:38)danitoo86 написа:  здравейте прлиятели имах 2 жълти петна на дисплея горе вдясно и вляво оставих го на сервиз във теленор и точно 7 дни го държаха и вчера си го взех.На протокола пише сменен преден панел и телефона си бачка перфектно а и използвах случчая та ми смениха и адаптора на зарядното че не работеше.

Радвам се за теб колега - моят е осми ден в сервиза и ни вес ни кос...

аз звънях няколко пъти на 123 и от там със имея ми казваха само работи се и на 7 ден (без събота и неделя) ми пратиха смс че е готов сменили са ми дисплея и зарядното и сега със пълно изтощаване до 5% и зареждане изкарах 17,32 часа което е доста добре за мен
Цитирай
#12

Е стига де!
И при LG G3 излиза, че не са изчистили проблема с това прословуто жълто петно, а тъкмо мислех да сменя G2 с G3.
Жалко!
Цитирай
#13
Big Grin 

(2015-01-26, 12:38:34)ivanov_km написа:  Е стига де!
И при LG G3 излиза, че не са изчистили проблема с това прословуто жълто петно, а тъкмо мислех да сменя G2 с G3.
Жалко!

Аз  на моя никакви жълти петна нямам.....

LG G3 - Quardcore 2.5 hz- ANDROID 5.0 OS
Цитирай
#14

(2015-01-26, 12:38:34)ivanov_km написа:  Е стига де!
И при LG G3 излиза, че не са изчистили проблема с това прословуто жълто петно, а тъкмо мислех да сменя G2 с G3.
Жалко!
Процента е много по-малък, като гледам темата най-много трима-четерима да го имат.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Дано и да нямаш Smile. Лошото е, че и тук в България и по света се появиха такива сигнали и при Г3. Ако се повтори одисеята като при Г2 не ми се мисли, до последно се взирах в моята Г2-ка да не пръкне някое петънце. Лошото е, че при Г2 на доста мой познати се появи и това бе основната причина да се разделя с моята Г2-ка, която много харесвах. 
Сега се навих на Г3 и хоп, какво да видя тема отново за това жълто петно. Колеги кажете какво е положението тук, действително ли пак се появява? При Г2 първоначално го нямаше но постепенно във форума на всеки 3-ти започна да се появява. Помислихме, че при по новите бройки е отстранен дефекта в лепилото, но за съжаление на мой познат с телефон произведен през 09 месец на 2014 година онзи ден се появи петно. От по висока температура лепилото на определено място променя прозрачността си и в този участък дисплея почва първоначално да жълтее и от началото като истине апарата то се скрива. След време обаче петното спира да изчезва и постепенно започва  да придобива оранжев цвят и на практика у..... хубавия дисплей.
Знам и за гаранцията, която имат телефоните, но за какво ми е като след 6 месеца и новите дисплей ги лови "жълтеницата", какво ще стане с телефона като се отваря и се ремонтира основно по веднъж на 6 месеца?
Сега съм в дилема какво да взема ЛГ Г3 ми е на сърце но страхът ме дърпа на зад!
Цитирай
#16

Във форума сме над 180 потребителя (потвърдени) с G3, а виждаш колко мнения има в темата. Аз съм останал с впечатлението, че проблема не е толкова масов като при G2. Освен това 3-ката има защити от прегряване, които може точно заради проблема с петната да са вкарани. Виж и в xda какво е положението.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#17

Аз нямам петна(още) вече над 6 мес., но не играя игри и не съм го пържил екстремнно, купен от Мтел. Гледам обаче видео по повече време и до сега всичко е нормално . На G2 -ката на мой близък , белята стана след яко пържене на игри . Чудя се дали този проблем го нямат и други марки и модели , защото това са общоприети технологии и няма логика точно на тези два флагмана на LG да се получава .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#18

Аз игри играя, но никога на зарядно, дори избягвам да ползвам телефона на зарядно изцяло. Иначе технологии са едно, а суровини съвсем различно. Суровините се набавят от различни производители и винаги имат различия. Всеки производител си има допустимо отклонение и по него се избира суровината. Затова е напълно нормално при еднакви технологии при различни производители да се проявяват различни дефекти.
Като цяло екстремните температури са вредни за устройствата и е хубаво да бъдат избягвани. Аз също подозирам, че петна се появяват от "прегряване", а не с продължение на времето.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#19

(2015-01-26, 17:52:43)mohaha написа:  Аз игри играя, но никога на зарядно, дори избягвам да ползвам телефона на зарядно изцяло. Иначе технологии са едно, а суровини съвсем различно. Суровините се набавят от различни производители и винаги имат различия. Всеки производител си има допустимо отклонение и по него се избира суровината. Затова е напълно нормално при еднакви технологии при различни производители да се проявяват различни дефекти.
Като цяло екстремните температури са вредни за устройствата и е хубаво да бъдат избягвани. Аз също подозирам, че петна се появяват от "прегряване", а не с продължение на времето.
Точно в продължение на времето,когато се затопля в областта на процесора,най-вероятно се нарушават качествата на лепилото и така макар и по-малко да се награнява (все пак работи този процесор и грее) си оказва влиние. Факт е,че именно в следствие на затоплянето се появяват тези петна. Къде повече,къде по-малко. Дано не е така при Г3,защото при Г2 бяха доста често срещани. Аз нямах на Г2-ката,но като гледам и знам колко са посетили сервизи заради тези петна,определено не е приятно. Именно заради тези петна доста потребители смениха и ЛГ. Остава компанията да е разбрала грешката си и да не допуска това да бъде масов дефект.
Наясно сме всички,че Г2 е доста наблъскан като сглобка и че все още няма ефективно охлаждане за Soc, но все пак трябва да се вземат мерки. 


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#20

G2-ката ,за която говоря , със сигурност се прецака от яко джиткане на игрички .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#21

Аз да чукна на дърво също нямам жълто петно на дисплея,моя телефон е закупен септември 2014 от Мтел и нямам ядове ,но никога не играя игри на зарядно.Имало е моменти когато съм играл по 1-2 часа без да спра.Да се надяваме ,че проблема е само при някои бройки и дано не е масов
Цитирай
#22

При Г2 това се получава дори телефона да не е прегряван с игри. Да не спамя темата за проблемите на Г2 защото това е секцията на Г3. Дано тук това да не е така и ако има такива случай то те да са плод на яки прегрявания на устройството.
Цитирай
#23

Прегрявам го доста често с по над 1 час игри на FIFA 15, GT Racing 2, Asphalt 8, Real Racing 3, Colin McRae Rally, 8 Ball Pool и Virtua Tennis. Често го ползвам докато се зарежда и е с гумен гръб. Нямам никакви проблеми, дано и да нямам. В XDA не намерих тема за жълто петно, разрових 13 стр. в G3 Q&A, Help & Troubleshooting и 7-8 в G3 General.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

(2015-01-26, 20:08:13)vargala81 написа:  Прегрявам го доста често с по над 1 час игри на FIFA 15, GT Racing 2, Asphalt 8, Real Racing 3, Colin McRae Rally, 8 Ball Pool и Virtua Tennis. Често го ползвам докато се зарежда и е с гумен гръб. Нямам никакви проблеми, дано и да нямам. В XDA не намерих тема за жълто петно, разрових 13 стр. в G3 Q&A, Help & Troubleshooting и 7-8 в G3 General.

Дано и така да остане. Аз също не намерих такива теми,но може и да не съм търсил достатъчно  Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#25

Всъщност има, към 5-6 човека са http://forum.xda-developers.com/lg-g3/he...y-t2820052


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)