Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#1

От няколко дена имам телефончето и като цяло е супер,но има всякаш нещо съмнително около батерията ...
Като го включих за 1-ви път имаше 30 % и за повече от 5 часа тормоз едвам успях да я изхабя за да мога да го заредя и си викам,че с такава батерия ще ми е много добре ...
Оставих го цяла вечер да се зареди и след като го взех на другия ден за 5-6 мин батерията ми падна с 2-3 % и като че ли после се държа по добре и особенно вечерта ми отне доста време да я изхабя но не успях ....
И на следващото зареждане пак го вземам от зарядното и след 5 мин отново ми пада с 2-3 % ...
Искам да знам дали това е нормално и как мога да го оптимизирам и има ли някаква програмка за да гледам за какво се изхабява батерията и кой приложения дърпат най-много ...
Мерси за вниманието Storstark  
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами нова батерия като премине през няколко цикъла "заряд-разряд" ще се оптимизира след време.

 
Цитирай
#3

Тоест искаш да кажеш,че при теб е било същата работа ?
Цитирай
#4

Имам го от месец, и при мен прави същото. Явно е нормално. Но като цяло добре си държи батерията!! Visslar
Цитирай
#5

По принцип не съм чак толкова нали ама от преди 4 години си казах че пари няма да давам за телефон ама в тоя направо се влюбих и реших да си го взема Smile
Добре отностно това разбрахме,а за това от къде да видя кое приложение колко харчи от батерията някой да сподели нещо има ли ?
Цитирай
#6

Настройки/Диспечер на захранването/Подробни данни за консумацията на енергия
Цитирай
#7

Не знам колко ще се оптиминизира,но определено имах по-големи очаквания от батерията.За мен тя беше един от основните фактори при избора на телефон .Тези часове които дават на хартия не може ги изкара посмъртно.За месец ползване ,макс 3 дена е изкарвала и то без човъркане,няколко разговора на ден и включени настройки за пестене на енергия.
Цитирай
#8

Ако има нещо, което е най-голям плюс на телефона, то това е батерията, която е отлична. Всичко друго са общи приказки...

Android4e
Цитирай
#9

Ами не знам,но сега след 3-тото зареждане за 7-8 мин падна с 3 % ...
И това се чудя дали е нормално по принцип след като цяло не съм правил кой знае какво ?
Цитирай
#10

(2015-04-21, 09:08:59)Baev89 написа:  Ами не знам,но сега след 3-тото зареждане за 7-8 мин падна с 3 % ...
И това се чудя дали е нормално по принцип след като цяло не съм правил кой знае какво ?
Нещо ночи батерията, пусни скриншот да се види. Visslar

 
Цитирай
#11

Не знам за процентите след зареждане, но според мен зарядното зарежда прекалено бързо. Телефона го имам от февруари и възнамерявам да му направя един тест. Пълно зареждане и после само суперсейвинг режимът да видя колко ще изкара. Също може да направя пълно от лаптоп и пак суперсейвинг. Според мен трябва да издържа повече от 2 дена с пуснат мобилен. Разбира се остава и възможността някое приложение да му идва в повече. Трябват експерименти.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#12

Аз съм го тествал, когато чакахме ъпдейта за 3G - стендбай без ползване/2/3 обаждания на ден на GSM only/ може и да изкара около две седмици, 10тина дни със сигурност.

Android4e
Цитирай
#13

Мен ме изкарва два , три дена но забелязвам че, вайбъра дърпа най много ток , 96% а почти не го използвам. Много странно.
Цитирай
#14

(2015-04-28, 19:49:07)Kracme написа:  Мен ме изкарва два , три дена но забелязвам че, вайбъра дърпа най много ток , 96% а почти не го използвам. Много странно.

Ако се ползва активно изкарва толкова, около 3 дни, което е екстра, сбогом на зареждането всеки ден... Smile

Android4e
Цитирай
#15

Това за Viber-а и на мен ми направи впечатление. Чак се замислих дали да не го затрия мръсната пиявица.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#16

(2015-04-29, 16:25:16)dj_ceci написа:  Това за Viber-а и на мен ми направи впечатление....
Пробвай с някоя по-стара версия на приложението, може да не е така. Visslar

 
Цитирай
#17

Интересното, е че след последната актуализация вече го няма дори в листата. Не изключвам и това, че го махнах от игноур листата на антивирусната за Speed Up. Може би и от там се е оправил проблема. Идва и въпроса дали, ако някой ми пише ще излезе нещо.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#18

Днес и аз реших малко да поровя да видя кое колко батерия харчи. Наистина и при мен Viber го няма в листата и ако не го стартирам ръчно (т.е. да отворя програмата) не приема съобщения. А не съм правил никакви настройки по него или по speed up-а на антивирусната. 
Ако не го затворя от task-а няма проблеми, но затворя ли го - не приема.
Същото ми го прави и WhatsApp-а. 
Някой да има идея как да го оправя ?
Цитирай
#19

И на мен се случва същото, само че на messenger. Проверявал съм настройките и е сетнато да се стартира автоматично...


Пореден БЪГ !!!
Цитирай
#20

На мен ми се случи следното:
Вчера като си заредих батерията, някъде към 23:30ч. до 100% и включих оптимално пестене на енергия режим, гледам на сутринта 88%
Погледнах и за консумирана енергия в % за софтуера и гугъл улугата беше на първо място, след това спадна драстично в % гугъл услугата...

Lenovo  P70
Цитирай
#21

странно, аз направих същото и сутринта ми беше на 99%, не би трябвало да е така, защото са ти активни само обаждания и смс на този режим на пестене на енергията.

Android4e
Цитирай
#22

Хора, фейса ми точи 38% от батерията, ама няма какво да се направи май, също така на хардуер има някакво радио и то сваля доста, според показаното
Цитирай
#23

Това "радио" ти е GSM функцията на телефона , все пак основната функция на телефона е да говориш по него.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#24

Кога си зареждате батерията? Някои казват преди да сигнализира, че е за зареждане/около 16/17%/, други, когато е около 30 %, споделете?

Android4e
Цитирай
#25

Аз моята и до 5% съм я оставял,но гледам да изключа зареждането когато е стигнала 100%.

Pocophone f1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)