Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Yi Sports Camera - бърз unboxing и първи впечатления

За реплики не съм чувал.
Има китайска и европейска версия, като разликите не са големи.
Моята я взех от xiaomishop.bg.
Дойде на другия ден с фактура и писменна гар. карта за 2г.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
Аксесоари

Почти всички продукти на Xiaomi имат реплики. Виждал съм на телефоните им, на mi-band и най-вече на powerbank. Взимай затова само от доказани магазини - top one в Ali xpress или ibiygou (от последния може да ходиш на митница)

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

@prankmaster видях този магазин ама не предлагат вече YI камерата! Писах им и на лично дали могат да ми я докарат ама ми отказаха! 

http://gocamera.eu/  От тук някой да е поръчвал? ... само че не пише че дават гаранция! 

@Be6i4, top one е името на магазина ли в али? защото не мога да го намеря! или идеята ти е да търся продавач с 5/5 рейтинг? да се притеснявам ли за гаранцията .... гледам много хора фиксват неща с лещата, със звука и т.н. ... какъв проблем може да изникне евентуално?
Цитирай

http://www.ebay.co.uk/itm/272378709613?_...EBIDX%3AIT

...може ли да е фалшива? 30 паунда(около 80лв) е за момента цената(нз до колко ще скочи) ... иначе от китай твърда цена по-ниска от 85 долара не видях(около 150лв)
Цитирай

Като цяло, хората фиксват неща, защото Xiaomi са направили селфи камера с близък фокус. Първите модели имаха проблем с аудиторията заради смущения с wifi антената. Може да видиш също GearBest, TinyDeal.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

МОже ли да се правят снимки без наличието на телефон? С Windows phone съм и няма официално приложение... Sad
Цитирай

Има нещо като workaround. Направили са скриптове с които можеш да сменяш модовете. с комбинация от цъкания на копчетата. https://dashcamtalk.com/forum/threads/yi...des.14110/ Ето това е. Надявам се, че ще ти е от полза.
Цитирай

(2016-09-23, 13:32:01)xartmanx написа:  @prankmaster видях този магазин ама не предлагат вече YI камерата! Писах им и на лично дали могат да ми я докарат ама ми отказаха! 

http://gocamera.eu/  От тук някой да е поръчвал? ... само че не пише че дават гаранция! 

@Be6i4, top one е името на магазина ли в али? защото не мога да го намеря! или идеята ти е да търся продавач с 5/5 рейтинг? да се притеснявам ли за гаранцията .... гледам много хора фиксват неща с лещата, със звука и т.н. ... какъв проблем може да изникне евентуално?

Да, това е името. Ето линк до магазина. Доказан е, единствено помниш да изпзолваш DHL.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Може ли да ме светнете как като си навън вижда какво снимаш? Защото нали няма дисплей?

С Wi-fi Direct ли става номера?

Също така една молба. Предполагам ви се намира някакъв телефон с Windows Phone. Може ли да пробвате дали камерата ще се върже към него?

Искам да си купя нещо добро за снимки...за селфита и т.н. Но да е портативно.
Цитирай

Сигурно ти е ясно, че тези екшън камери имат силно изразен бъчвообразен ефект в краищата заради широкоъгълния обектив. Имай го предвид при избора.
Цитирай

Имаш предвид това

http://static.bitlanders.com/users/galle...a_rszd.jpg

Да, ятова е заради wide angle сензора. Искам максимално много неща да се вкарат вътре в снимката. Само дали става това, което питах.
Цитирай

Не е от ъгъла на сензора .. понеже сензора няма ъгъл на видимост, а е от широкият ъгъл на лещата Wink

А иначе в последни версии на софта (поне за андроид) има бутон, който "компенсира" изкривяването, като изрязва малко от физическият размер на матрицата и така получава по-слабо изразен fish eye ефект Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

@Windows_Phone, добра идея е с мини HDMI кабела. Или правиш няколко снимки и се прибираш да гледаш на компа. Има много теории за фокуса на екшън камерата, но го правиш както на тебе ти е кеф. Ако ще го ползваш за селфи, фабрично си е ок Wink има и едни таблички в нета - прибираш, четеш, лепиш на стената и фокусираш.

А бутона за компенсиране на рибеното око го има отдавна, ама го прави по гаден начин.

Sent from Tapatalk
Цитирай

(2016-09-27, 18:26:10)dika написа:  @Windows_Phone, добра идея е с мини HDMI кабела. Или правиш няколко снимки и се прибираш да гледаш на компа. Има много теории за фокуса на екшън камерата, но го правиш както на тебе ти е кеф. Ако ще го ползваш за селфи, фабрично си е ок Wink има и едни таблички в нета - прибираш, четеш, лепиш на стената и фокусираш.

А бутона за компенсиране на рибеното око го има отдавна, ама го прави по гаден начин.

Sent from Tapatalk
Как така с мини HDMI? Само не ми казвай, че за Андроид Не може да снимаш докато тела ти е вързан през Wi-FI с камерата НАВЪН? А WI-FI DIRECT? На върши ли работа? 

Питам защото за Windows phone всичко е орязано. Всичко...дори една Mi Band не мога да вържа като хората. Пък и приложението му е бъгаво и плюс това платено...
Цитирай

Ми купи си андроид телефон за 250лв едно редми и си готов Smile

Можеш да снимаш с включен wifi И да виждаш на телефона какво се случва, но така ти пада по-бързо батерията на камерата.

Не мога да разбера на кое викаш WI-FI Direct ? такава функция не съществува.
Цитирай

Пич, няма да си купя нито един телефон от новите лопати, които да се чудиш къде да ги сложиш. В глупаво време живеем, честно. С 5 инчов телефон съм в момента и един 4 инчов работен. Постоянно ползвам 4 инчовия, защото е по-удобен за носене и ми върши същата работа, даже и повече работа ми върши защото мога да работя с една ръка на телефона, а с другата да нося торбите от магазина или да пикая дори, колкото и смешно да ви звучи.

Затова питам...мога ли да вържа Windows phone с това чудо? И
Цитирай

Тия май се шегуват:
https://www.microsoft.com/en-us/search/r...&form=apps

Като гледам може, ама ще плащаш.
Цитирай

Пич, ясно ми е за тази програма. Има trial version. Между другото ако имате Windows 10 може да я пробвате. ЗА MiBand се плаща абонамент от 8 лв. за програмата Bind My Band.

Идеята е дали става...защото аз съм дал тия 8 лева за Bind My Band приложениято, с което вържа Xiaomi MiBand, но то е бъгаво приложение.
Цитирай

Здравейте отново. Мисля да взема камерата. Коя версия да избера? International или китайската? Смисъл черния цвят или белия? За коя версия има повече аксесоари? Искам и монопод да купя. И също така какво е това IR lens filter?
Цитирай

От гледна точка на аксесоарите разлика няма, всички ще паснат, взимай цвета, който ти харесва.
ИР е инфрачервена леща. Тя би помогнала да няма слънчеви отблясъци на снимките и клиповете.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Едно време нямаше черна, много странно. Има значение в серийния номер, те са няколко вида, от това може да определиш дали е с филтър или не. Някъде в темата беше коментирано това.
Цитирай

Купих я, но нещо като снимам нищо няма на картата. С WIndows phone съм. Пробвах две карти...едната по 1 gb другата е 2. Чувас е сигнал, че снима но толкова...няма нико на sd картата.
Цитирай

Много странно, а поне създало ли си е системните папки?
Цитирай

Сега разбрах...иска мемори картата да е поне 4 ГБ или повече. Бях пробвал с 1 GB и 2 GB. Иначе това, което ми прави впечатление...има известен delay когато гледам образа на телефона. АКо е далече камерата е 2 секунди, иначе е някъде поливин , една секунда.
Цитирай

Дам минималната карта е 4GB. Виж това което ти предложих за смяната на режимите. Някъде по-нагоре в един пост го бях споменал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)