Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Yi Sports Camera - бърз unboxing и първи впечатления

Добре се получават след допълнителна софтуерна обработка. Само може да си мечтаем и 240fps режима в бъдеще да е HD, че с тази ниска резолюция малко се разваля кефа от гледането Smile
Цитирай
Аксесоари

Дааа .. кофти е с 480Р .. дано по-скоро го включат като опция.
Мисля, че процесора поддържа и по-високи резолюции при тази скорост Smile

Но при добро осветление не прави толкова кофти впечатление ниската резолюция. Като бях на морето правих няколко клипчета .. добре се виждаше, но ги изтрих понеже не се получи замисъла Big Grin

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Цъ, това е максимума, който ambarella AS7L поддържа. 240 кадъра са само на 480п. При следващото поколение Ambarella A9 има 240 на 720п.... Там вече отиваме на ГоПро 4 Wink


П.С. rijiq добре се е получило, ама да не иде плотера ейййй Smile
Цитирай

Нов firmware!!!  

Някой ще разясни ли първата точка?


Прикачени файлове
.jpg FB_IMG_1439316491214.jpg Размер: 66.12 KB  Сваляния: 31
Цитирай

Вечерните снимки са под всякаква критика...
Цитирай

(2015-08-11, 22:52:49)tedo96 написа:  Вечерните снимки са под всякаква критика...

Мдааа явно доста дълго оставя отворена лещата и всичко се размазва..

Някой успя ли да ъпне успешно новият firm? 

Моят заби на 90% а след това не иска да отвори менюто за firmware-a от app-a?!
Цитирай

(2015-08-11, 16:13:49)dika написа:  П.С. rijiq добре се е получило, ама да не иде плотера ейййй Smile

При един друг опит му се размина на косъм  Visslar

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

За тези които имат проблем с обновяването на новият firmware и им забива на 90% при upload

Свалете новата версия докато камерата не е свързана с приложението, след това сдвоете двете устройства и натиснете upload на менюто което ще ви излезе.
Цитирай

tedo96, защо така мислиш??? Smile Я виж това:

[Изображение: 11425106_10205653295187465_5220009719399639933_n.jpg]

Тук изглежда доста зърниста, но оригиналът е доста мазничък! Снимката е направена в 22 часа!
Цитирай

Какви настройки ползваш?
Цитирай

Код:
#SET ISO TO 100
t ia2 -ae exp 100 0 0
sleep 1
#1 == 7.9s; 50 == 6.1s; 100 = 4.6s
t ia2 -ae still_shutter 1

Този скрипт намалява ISO-то на 100...и отваря блендата за 7.9 секунди. НИКОГА не ползвай това при слънце Wink
Цитирай

Някой да е снимал таймлапс на звезди нещо ? Или вчера на метеоритния дъжд ?
Цитирай

NikolaZ, аз опитах вчера със същия скрипт - ниско исо и 8 секунди шътър, амааа нищо не става Sad Вдигнах малко исо-то и стана като ориз Smile Отказах се Smile
Със светкавици в буря има повече шанс да се получи нещо хубаво Smile
Цитирай

Ще е трудно да се постигне с тази камера.
Трябва да е на доста тъмно (някъде високо в планината или около морето, но далеч от градове и села) и да се направи скрипт подобен на dika , но с по-високо ISO. И да се направи на интервал близък до дължината на експозицията Wink
Т.е. ако се нагласи за снимка през 5сек. блендата трябва да е отворена за 4.9сек или по-малко.

ТОВА Е НА ТЕОРИЯ 

Ако някой реши да прави скрипт .. трябва да се тества скоростта дали е достатъчна Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Колеги, взех си hdmi кабел за камерката и съм готов да я разглобя и да пробвам да я дофокусирам с монитор, въпреки че нямам някакви фрапиращи оплаквания. Някакви препоръки на какво разстояние пред обектива да сложа предмета който да фокусирам? Не искам да стане така че фокуса да е някъде много далеч в далечината и като снимам близки предмети те да са размазани, въобще който е минал през тази процедура да каже, ако има някакви препоръки Smile
Цитирай

Аз мойта я фокусирах на плазмата в къщи. Камерата насочих към един календар който беше на около 150см от камерата. Като цяло мисля че ще усетиш къде е уместно да оставиш фокуса.
Цитирай

Аз бих искал да попитам дали е необходимо да се прави корекция на фокуса на моята камера ? Ето примерен запис на 1080p 30MBits :

https://www.dropbox.com/s/9vrlct8mo0zwsh...6.mp4?dl=0

Версията е 22L ...

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай

@lz1gjd, мисля, че може да го пипнеш малко Smile не е сложно Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Здравейте, хора!
От скоро се зарибих по тази камерка и реших да си взема една да поцъкам и да я видя как е. Като гледам каква дискусия се е заформила тука реших да ви питам от къде е най-добре/сигурно да си поръчам и за колко време горе-долу пристига поръчката? Получих някакъв рекламен мейл от този сайт, ама не съм фен на поръчването онлайн от български магазини (пък и без това не е налична в момента) и така...двуомя се...

Xperia P + K610im
Цитирай

Аз мойта я взех от sjcam-bg.com от там взех и кейса. Доволен съм!
Цитирай

Здравейте! От скоро и аз имам Xiaomi. Сложих скрипт за снимки в RAW.
1-во мисля, че не се получи. И да се е получило ми прави някакви странни файлове, които ACR (adobe camera raw) не разпознава и не отваря
2-ро ъпдейтнах firmware на камерата и отново си снима само jpeg. Въпросът ми е за напред като сложа някакъв скрипт как се деактивира в последствие ?
3-то - като пусна камерата, индикацията около power бутона премигва 7 пъти. Какво значи това ?

Благодаря предварително!
Цитирай

След корекцията на фокуса : (струва ми се е малко по-добре ...)

https://www.dropbox.com/s/3xhxg73sztj9e7...2.mp4?dl=0

Както и втори опит за TimeLapse ...

https://www.dropbox.com/s/s9gltw7wfvpxkd...i.avi?dl=0

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай

Айде и аз я фокусирах моята. Упражнението трябва да се прави през деня при хубава светлина и ако ползвате монитор с hdmi кабел първо си настройте монитора, че моя беше в кофти режим...
Ето едно превю, на което е зумнато на едно и също място. Лещата я завъртях не повече от 10 градуса по часовниковата стрелка. 
[Изображение: zoom.jpg]

ПС: тия дни ще ходя на разходка към хижа Безбог и Тевно езеро и ми се иска да пробвам да снимам някой нощен, звезден таймлапс. Някой да предложи скрипт, който би свършил работа и да поясни някакви допълнителни настройки или нещо? Ако сложа някой от скриптовете с висока чувствителност, а през деня искам да снимам с нормалните настройки на камерата, някаква идея как да го махна от sd картата при положение, че няма да взимам компютър с мен, а телефонът ми няма слот за карта, на който да пробвам да изтрия скрипта..
Цитирай

За премахване от картата на скрипта можеш да си вземеш OTG SD card reader Wink
Само провери дали телефона ти поддържа такъв четец Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Поддържа, имам otg флашка.. но нямам време да си поръчвам сега, утре тръгвам... Гледах в руския форум, братушките май са направили скрипт, който може да ти зарежда различни скриптове след като пуснеш камерата, като можеш да сложиш до 9 скрипта на картата. Като пуснеш камерката имаш 10 секунди да зададеш кой скрипт искаш да ти зареди. Примерно ако искаш 3тия който ти е за нощни снимки, натискаш три пъти копчето за снимане и така, но е още бета и нямам време да го разучавам в момента..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)