Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Yi Sports Camera - бърз unboxing и първи впечатления

Здравейте, колеги! От вчера и аз се сдобих с камерката, даже още не съм я тествала, поради липсата на карта Big Grin Иначе за всички, които се чудят от къде да поръчват, препоръчвам този сайт (благодарности на dika). Доставиха ми я на 4-я работен ден след поръчката, нямаше никакви проблеми, дори предоставят тракинг номер. Камерата + доставка излезна доста по-евтино от предлаганите в sjcam-bg.com. 
Взех да се ровя за разни полезни нещица, като за супер начинаещи, защото в комплекта имаше упътване само на китайки и някак си не можах да разбера как се включва/изключва записва, спира и т.н. Както и да е де....попаднах на интересен хак за 2.5К видео. Ако някой го вълнува и му се експериментира, може да сподели мнение след това.

Xperia P + K610im
Цитирай
Аксесоари

В последната версия на firmware се предлага вече снимане на 2.5к видео. Не ти трябва хак, просто ъпдейтни софтуера.
Manual на английски има в приложението за андроид и айфон. Там ще намериш всякаква информация относно индикация, бутони и прочие.

Търся работещ код за снимки в RAW...
Цитирай

@eewf, ако намериш ще го споделиш ли Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

t app test debug_dump 14

Това не работи ли вече? Smile
Цитирай

нова версия на апп-а 1.15, change log не намирам, но на пръв поглед няма някакви промени по дизайна.
Цитирай

Е как да няма .. има ... на китайски Crazy

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

И него не намирам, иначе да съм го пуснал вече в g translate-a Big Grin

ПС: Май го намерих:
http://app.mi.com/detail/87320


Цитат:新版特性

精彩瞬间增加12种拼图方法 
精彩瞬间增加小星球滤镜 
增加泰语,韩语,法语,意大利语的支持 

优化手机相册内容的展示 
优化西班牙语翻译 

修复精彩瞬间标题栏响应区域过大问题 
修复设置延时摄影视频有时程序崩溃的问题 
修复某些情况下固件在下载进度不动的问题 
修复某些情况下固件上传后升级不成功的问题
Цитирай

Нов апп версия 1.15.1, този път ми се ъпдейтна директно от PlayStore-a и нов фърмуер (1.2.13)

Цитат:НОВИТЕ НЕЩА

Add 12 more puzzle modes in Highlights feature
Add Thai, Korean, French, Italian language support
Move contents of Yicam album on mobile phone to top level UI
Improve Spanish language translation
Fix response area too large problem of title bar of Highlights
Fix crash bug when setting video length of time-lapse video
Цитирай

Здравейте колеги вчера и аз станах собственик на камерката. След като се разчетох из форума забелязах че иска ръчно донагласяне на лещата за по добър фокус. Направил съм снимка през моята камера въпросът ми е дали да се захващам и аз да я настройвам или всичко си е наред с моята.
Цитирай

В случай, че някой още се чуди дали да си взима камерката, ето три видеа от мен - 


Във въздуха
На земята
Под водата
Цитирай

eewf, евала!
Прави впечатление, че на земята видеото е по-лошо от въздух примерно. На какъв режим е камерата в трите случая?
Цитирай

Екстра са клипчетата, но недей да включваш стабилизирането от youtube, за мен лично разваля заснетото... на единия клип, имаш музика, нещо по цветовете пипал ли си, че небето ми се струва доста синьо Big Grin sj-ките обикновено така преекспонират цветовете.
Цитирай

Клипът с парапланера е сниман 1920х1080 25fps - автокоригирани цветове от ютуб. Най-вероятно и за това са пренаситени
                     клипа с медузата - 1920х1080 48fps  - напълно натурален - директно от камерата
                     клипа от ралито - 2304х1296 25fps  - също не е коригиран.
И трите клипа, обаче имат включена стабилизация, предложена от youtube.


P.S. Все още търся скрипт за снимане в RAW Smile
Цитирай

eewf, посте по-горе:

t app test debug_dump 14
Цитирай

Нищо не става с това. 

Намерих следния скрипт, но ми се струва, че има доста излишни работи по него:
Цитат:#set buzzer volume 1-150
t pwm 1 set_level 30
t pwm 1 enable
sleep 2
t pwm 1 disable

#begin
sleep 7
t ia2 -ae exp 100 0 0
t cal -raw 2 1 0
sleep 15
lu_util exec rm /tmp/fuse_d/DCIM/100MEDIA/*.TXT
lu_util exec rm /tmp/fuse_d/DCIM/100MEDIA/*.bin
lu_util exec rm /tmp/fuse_d/DCIM/100MEDIA/*.BIN
lu_util exec rm /tmp/fuse_d/DCIM/100MEDIA/*.UV
lu_util exec rm /tmp/fuse_d/DCIM/100MEDIA/*.Y


#long beep means the commands executed
t pwm 1 enable
sleep 1
t pwm 1 disable
poweroff no

НО, от три кадъра пробни, които направих, само към единия беше създаден допълнителен raw файл
Цитирай

Мисля този месец и аз да поръчвам една такава камерка Smile Я кажете,ако имате идея от къде е най-добре да се купи.Един приятел си я взе от Gearbest. Мисля си и аз от там да я взимам с някви яки джаджи,че искам да я ползвам за ски  и от време на време за dashcam Smile
Цитирай

Поръчах я всичко 117$ като си взех: стойка за кола,кит със 5 неща за слагане на главата,китката и торса. Също 1 батерия,зарядно, кейс за под вода и една метална рамка с ув филтър,а да и 1 капачка за обектива Big Grin
Цитирай

Честито колега, като дойдат да споделиш снимки и клипове и да кажеш дали си доволен за маунта за китка, че се чудя дали да си взема
Цитирай

Надали ще го ползвам него. Още не са я шипнали и ще дойде след 2 седмици точно когато няма да съм в България Big Grin
Цитирай

Някой има ли идея дали мислят да изкарват втора версия на камерката?
Цитирай

За сега не! Този продукт е извън фокуса им...
Цитирай

Тия балъци от Gearbest цяла седмица си чоплят носа и още не са я шипнали...
Цитирай

Ето аз какъв маунт си спретнах на бързо. Не става за екстремни случаи, но пък върши работа почти навсякъде в интериора на автомобила, в дома и тук там на открито Big Grin С малко фантазия могат да се измислят още хиляди монтажи  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Хехехе добра работа!! Smile

Аз си направих пък от поставка за телефон за кола Smile ще покажа снимки тия дни Wink


При мен се появи един проблем. Програмата на телефона не може да се свърже с камерата. Имах проблема като бях с android marshmallow 3-rd preview на nexus 5-ицата , очаквах, че е от preview-то. 
В началото след ъпдейта до официалният 6.0 се свързваше. Но от няколко дена не успявам да направя връзка. 

Има ли някой с 6.0 и да няма проблем със свъзката?

Чудя се как да реша проблема, че утре ще ходя да карам и ще ми трябват и други режими  Big Grin

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Здравейте и от мен. Да се похваля и аз с моята придобивка. За парите си камерката върши уникална работа. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)