Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LeTv-всичко,което трябва да знаем !

(2017-04-10, 07:51:32)dwd написа:  Тази интернационалната версия има ли български?

Телефона има български е е страхотен. Работи перфектно и е невероятно удобен.


Знаете ли, как се ъпдейтва Letv Max2?
Цитирай
Аксесоари

Да ъпдейтва се като няма български т.е. когато телефона е с официалния софтуер от производителя, в който няма БГ
Цитирай

(2017-04-13, 15:38:55)Sith написа:  Здравейте. Решил съм да си взимам нов телефон и се спрях на Le Max 2. Може ли някакви мнения за телефона как е като изработка, дисплей, батерия и т.н. Мерси предварително

дисплей - ункален!
изработка - няма забележки, като телефон от висок клас.
камера - средна работа, на светло е добре, на тъмно не става.
батерия - средна работа. при нормално ползване си изкарва деня. Ако го ръчкаш повечко, заминава бързо... дисплея харчи като ламя.
звук - уникален.

Телефона си заслужава парите от всякъде!

Nokia C5, SGS 2, iNew V3, SGS 3,LeEco Le Max 2 x822 32GB gray 
LeEco Le Max 2 x829 64GB gray 
Цитирай

Ако един ден откаже да ви се зарежда телефона не се притеснявайте. Кабелът е явно с много лошо качество. На X820 прекъсна на 5-тия месец, а на Х810 на 10-тия, тоест днес Smile
Цитирай

защо версията Х829 е по-евтина от Х820/822(има ли някакви разлики) и от къде ще ми препоръчате го купя?

Samsung A52s 5G
Цитирай

@Sith, лично аз бих ти препоръчал да си вземеш Pro 2 с Медиатек процесор или ако можеш Про 3. Просто аз не мога да установя кой знае ква разлика между двата дисплея, все пак това е телефон... А на Прото ми работи много по-добре, повече рам свободна и батерията издържа повече. И пръстовия отпечатък е светкавица, докато на Макс- се зачудва малко и не винаги успявам с 1-виия или 2-рия път.
Цитирай

Мерси за предложението, но твърдо съм решил да Le Max 2, но още се колебая коя версия и от къде да го поръчам

Samsung A52s 5G
Цитирай

Хардуерно нямат разлики.829 е със американски ром.Но това няма значение.Вземи си 820/822 от един от 10-та интернет магазина и няма да съжаляваш.Има къстъм ромове ,които са мноооого по-добри от стоковия ром.Казвам ти го от едногодишен опит.До сега нямам проблеми.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

@venes, кои са 10-та интернет магазина ? Аз искам Gray, но такъв намирам само като Х829 в Tinydeal

Samsung A52s 5G
Цитирай

Виж в honorbuy,gizchina,spemall,geekbuyng,ibuygo,gearbest ,виж и алито.Но внимавай с условията на доставка,за да няма митница.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

Най- вероятно ще е X829 от Tinydeal, защото само там има Gray. Предложете хубав ром с БГ и Gapps

Samsung A52s 5G
Цитирай

@Sith, X829, до 24.04.17 е на цена 189.99$, от Banggood.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

@krassiy мерси за предложението, но не е от европейски склад и най-вероятно ще отиде в митницата

п.с. Ще го поръчвам към края на месеца

Samsung A52s 5G
Цитирай

Само да кажа, че имам и сивия и розовия Макс2 (както му казвам аз руско злато). Много държах да е сив и правих гимнастики да си доставя такъв, но розовия е по як.
Взех си после про 3 златен и сега съжрлявам, че ни се взех пак розов!..Не е "гейски", като по снимките. Лично на мен по ми харесва.
Цитирай

Цввта е малко лично виждане. Аз също поръчах сив и розов.
Сивия е х822, розовия е х820. Аз лично повече харесвам сивия вариант. Не че розовия е гаден, напротив - и двата цвята са приятни и си заслужават, но лично на мен повече ми допада сивия вариант.

Колега @ESPACE, това със зареждането го ядох още като дойде телефона. Извадих го от кутията, и неискаше да се зарежда. Цяла вечер го държах на зарядно и едва зареди няколко процента там. Накрая смених кабела и всичко заспа Smile. Така че, да... кабелите оригиналните са ужасни, но не е толкова болка за умиране.

Колега @Sith , избор на ромове има доста. В xda има сигурно 10-тина. Аз лично смених няколко рома, най-доволен съм от рома на mokee. Aurel рома също става. Базиран на стоковия и оптимизиран от към батерия. Ако харесваш чист андроид, mokee-то ще ти допадне, ако се кефиш на EUI , рома на aurel :Smile.. но до там да я докараш, първо вземи телефона Big Grin Big Grin

Nokia C5, SGS 2, iNew V3, SGS 3,LeEco Le Max 2 x822 32GB gray 
LeEco Le Max 2 x829 64GB gray 
Цитирай

(2017-04-13, 16:14:10)rio71 написа:  Телефона има български е е страхотен. Работи перфектно и е невероятно удобен.


Знаете ли, как се ъпдейтва Letv Max2?

Въпроса ми е как става процедурата!
Цитирай

Ако говорим за стоковия фърмуер, имаш икона "update" мисля. Една зелена икона, с бяла стрелка нагоре.
Така ъпдейтваш през ОТА.
Другия вариант е да си изтеглиш фърмуера (официалния), да го прекръстиш на update.zip и да го сложиш в паметта на телефона. После или през recovery или от файловия мениджър, намираш файла и само цъкаш на него, то си го познава и ъпдейтва.

Само че, щом имаш БГ, най-вероятно си със сготвен ром от продавача. Базиран на оригиналния с мултиезичен пакет. Най-вероятно няма да имаш възможност за ОТА ъпдейт ако е такъв рома и ще трябва по втория начин да го направиш, с update.zip файла. Но имай предвид, че сложиш ли оригиналния ром, ще загубиш БГ езика Smile
Оригиналния ром няма мултиезичен пакет.

Nokia C5, SGS 2, iNew V3, SGS 3,LeEco Le Max 2 x822 32GB gray 
LeEco Le Max 2 x829 64GB gray 
Цитирай

След 9 месеца работа с оригиналния ром и последен ъпдейт до 19s достатъчно го затлачих телефона с много приложения и файлове и реших, че е време за формат(само да споменя, че телефона си работи доста прилично все още, просто искам промяна). Време е за ново TWRP(поне така мисля и ако може някой да сподели кое ползва) и се чудя между най-новия оригинален ром, Мокее и Аурел. Предпочитам изчистен ром без излишни приложения и максимално малко бъгове. Сега свалям MK60.1-le_x2-170418-HISTORY.zip понеже колегата @i.ganchev.ganchev доста го похвали(само да те питам дали са оправили проблема с фокусирането при видео). Ще помоля ако някой колега е с Аурел да сподели мнения и за него. Видях на един скреен шот, че имаше свободни 1.7 ГБ рам само, което ми е стори доста малко при положение, че нямаше нищо отворено.
Цитирай
Photo 

    Аз съм с Аурел версия 10 , откъм батерия и камера перфектни , свободна памет 2,2г , личи си че човека се е постарал доста , в 95% от случаите телефонът лети , няма лаг маг и т.н. Единствената грижа ми е , че за 1 седмица се рестартира сам 3 пъти , бачка си всичко на 6 , само дето се рестартира. Надявам се с версия 10,1 която е качил днес всичко това с рестарта да е забравено. Откъм приложения не мога да кажа че е претрупан. При нормално ползване с фейс месинджър скайп вайбър уатсъп + 3 игри от фейса - всичко това на ауто старт , горе доло по час се ровя във феса = за 27 часа е на 55% батерията + 2 сим карти . Та като цяло , доволен съм.

 Xiaomi Pocophone F1
Цитирай

За да нямаш рестарт флашни през рековъри този модем. MODEM_419D_V.00050.zip.Човекът изрично го е описал.Аз съм с 10.1 и съм много доволен.И xposed си работи нормално.За мен това е най- добрия ром.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

От два дена съм с РОМ-а на Аурел 10.1 и мога да кажа, че доста добре се държи, батерията явно от доста игране и зареждане вече е почнала да издава багажа трябва да пробвам да и направя калибрация няква. Единствения проблем който имам, ако изобщо може да се каже, че е проблем, че няколко пъти ми изписва, че Андроида е спрял да работи и аз просто натискам ок и продължава да си работи, също така и някои други приложения го правят, но не е болка за умиране за сега.
Цитирай

(2017-04-22, 15:18:06)IceHell написа:  От два дена съм с РОМ-а на Аурел 10.1 и мога да кажа, че доста добре се държи, батерията явно от доста игране и зареждане вече е почнала да издава багажа трябва да пробвам да и направя калибрация няква. Единствения проблем който имам, ако изобщо може да се каже, че е проблем, че няколко пъти ми изписва, че Андроида е спрял да работи и аз просто натискам ок и продължава да си работи, също така и някои други приложения го правят, но не е болка за умиране за сега.

При мен с рома на aurel, батерията не показва завидни резултати. И при мен сякаш почна да държи вече по-малко, но аз го скъсвам от ползване. На ден по 2 зареждания Smile
Фокусирането при mokee не са го оправили да ти кажа, но аз го избягвам този проблем, като настроя фокуса на ръчен режим. Постоянното фокусиране го прави само в режим на автоматичен фокус. Малко е досадно, като промениш драстично разстоянието на снимане, да префокусираш на ръка, ама имайки предвид колко често ми се налага да снимам видео, това съм го преживял, а и има оправия както казах, с ръчния фокус. Всичко друго е перфектно.
Надявам се и това да оправятSmile


П.П: Сега пробвах с последния update на мокее да снимам клип, не бях пробвал от 3-4 ъпдейта. Префокусира, само като смениш позицията на телефона, ако не местиш телефона, не префокусира вече. Явно са го пооправили.

Nokia C5, SGS 2, iNew V3, SGS 3,LeEco Le Max 2 x822 32GB gray 
LeEco Le Max 2 x829 64GB gray 
Цитирай

Здравейте един приятел си купи Letv Max 2 x829 след седмица ползване му отказа пръстовия отпечатък не реагира изобщо.Някакви предположения за причинат
Цитирай

Пробва ли да го калибрираш? Ако не става,пробвай с друг ром.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

изобщо не реагира дори при задаване на нов откъде да изтегля последния официален ром
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)