Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LeTv-всичко,което трябва да знаем !

От къде мога да си закупя преходника от микро към С-тип от България ако някои за продан да ми пише купувам веднага.
Цитирай
Аксесоари

Тези преходници не са много читави. Аз реших да се направя на скрънза и не купих на xiaomi или one plus, тъй като цената е в пъти по-висока и си взех нещо за 1долар. резултата е че може да се ползва за прехвърляне на данни, но за зареждане е много, много неподходящо. Аз го взех за зареждане в запалката на колата, но процеса отнема около половин ден. Някой може да каже, че зарядното за кола не става, но съм го тествал и на контакт, същата работа
Цитирай

Гледам в Емака има юсб за 25 лв по добре да си взема още един кабел и така.

Здр не знам при вас дали е така с х500 съм ,за една нощ батерията ми е паднала с 15-20% ,а съм с изключен wi-fi и мобилен нет.Това е всяка вечер някакви съвети от какво може да е.
Цитирай

някое от приложенията ти точи батерия, може да се опитва да достъпва интернет, може да има постоянен системен достъп и да си проверява някви неща, може да си оставил различни приложения да работят във фонов режим. Наблюдаван от мен ефект е и наличието на много инсталирани приложения (30-50 броя) , че гълтат по-бързо батерията, въпреки че си ги изключил, системата си ги чете. Това е било при всичките ми андроид телефони.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

(2016-03-07, 12:15:17)Smeshnika написа:  някое от приложенията ти точи батерия, може да се опитва да достъпва интернет, може да има постоянен системен достъп и да си проверява някви неща, може да си оставил различни приложения да работят във фонов режим. Наблюдаван от мен ефект е и наличието на много инсталирани приложения (30-50 броя) , че гълтат по-бързо батерията, въпреки че си ги изключил, системата си ги чете. Това е било при всичките ми андроид телефони.

Телефона го ползвам за разговори основно и сърфиране в нета имам само стандартните приложения нямам нито месинджър или др от този вид.
Цитирай

имаш ли руут права. ако имаш, един от вариантите е следния - инсталираш clean master, отиваш на phone boost - autostart manager и off на приложенията които са в списъка. Ако не помогне няма и да навреди. Възможно е някои приложения да спрат да ти работят. ако са ти важни добавш ги в списъка с изключения
Цитирай

Здравейте, от днес съм собственик на Letv 1s 16gb gold. Всичко си беше супер докато не му падна батерията. След това го включих да се зарежда но не иска да се включи самия телефон. Свети червената лампа но когато натиска бутона за включване не иска да се включи. Зарежда се 2 часа и нищо не иска да се включи. Когато го сложа на зарядно само свети червената лампичка. Кажете какво мога да направя според вас. Може ли да се рестартира някак си?
Цитирай

(2016-03-07, 18:52:09)kotoo написа:  имаш ли руут права. ако имаш, един от вариантите е следния - инсталираш clean master, отиваш на phone boost - autostart manager и off на приложенията които са в списъка. Ако не помогне няма и да навреди. Възможно е някои приложения да спрат да ти работят. ако са ти важни добавш ги в списъка с изключения

При условие, че си има вграден стартъп мениджър, няма смисъл да инсталира други.

В статистиката на батерията, може да се види, кое приложение му яде батерията.
Цитирай

VladkoM, мился че колегата Smeshnika беше писал за подобен проблем. Върни се малко назад във форума
Цитирай

(2016-03-07, 19:39:43)VladkoM написа:  Здравейте, от днес съм собственик на Letv 1s 16gb gold. Всичко си беше супер докато не му падна батерията. След това го включих да се зарежда но не иска да се включи самия телефон. Свети червената лампа но когато натиска бутона за включване не иска да се включи. Зарежда се 2 часа и нищо не иска да се включи. Когато го сложа на зарядно само свети червената лампичка. Кажете какво мога да направя според вас. Може ли да се рестартира някак си?
При такъв проблем оставяш апарата да се зарежда за 15мин махаш зарядното, пак пробваш да включиш и дръж  power buton към 15сек, ако не стане, пак слагаш към зарядното и пак натискаш power buton за 15  сек.  би трябвало да запали. Съветвам да зареждате апаратите само включени (да не е напълно умряла батерията, защото може да даде грешка при батерията и да не отчита, че има определеният волтаж. 

Ако апарата не се включи след 15 мин зареждане, го изключваш от зарядното и му слагаш да поседи към usb на PC или лаптоп,после пак го слагаш да зарежда за 1час към неговото си зарядно и отново включваш. 
Се по некое време ше захапе. 
Оставяш го 1-2часа да поседи без да зареждаш и натискаш пауър бутона и после пак го слагаш на зарядното за 20-30мин (ако няма ефект от предходните стъпки) 
Ако червената лампичка мига при натискане на power бутона, това означава, че няма достатъчно заряд,. 
Ако червената лампичка НЕ мига и свети постоянно, това означава че зарежда батерията. 
Ако няма никаква светлинен индикатор при слагане
на телефона към зарядно. това НЕ е добре и най-вероятно апарата е за сервиз (отваряне на апарата). 

Съветвам ви като предпазна мярка да не държите цяла вечер апаратите към Зрядното, не че е фатално, но батерията си е батерия и 3.0А не е малко като подаване към нея.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

(2016-03-07, 23:57:58)Smeshnika написа:  При такъв проблем оставяш апарата да се зарежда за 15мин махаш зарядното, пак пробваш да включиш и дръж  power buton към 15сек, ако не стане, пак слагаш към зарядното и пак натискаш power buton за 15  сек.  би трябвало да запали. Съветвам да зареждате апаратите само включени (да не е напълно умряла батерията, защото може да даде грешка при батерията и да не отчита, че има определеният волтаж. 

Ако апарата не се включи след 15 мин зареждане, го изключваш от зарядното и му слагаш да поседи към usb на PC или лаптоп,после пак го слагаш да зарежда за 1час към неговото си зарядно и отново включваш. 
Се по некое време ше захапе. 
Оставяш го 1-2часа да поседи без да зареждаш и натискаш пауър бутона и после пак го слагаш на зарядното за 20-30мин (ако няма ефект от предходните стъпки) 
Ако червената лампичка мига при натискане на power бутона, това означава, че няма достатъчно заряд,. 
Ако червената лампичка НЕ мига и свети постоянно, това означава че зарежда батерията. 
Ако няма никаква светлинен индикатор при слагане
на телефона към зарядно. това НЕ е добре и най-вероятно апарата е за сервиз (отваряне на апарата). 

Съветвам ви като предпазна мярка да не държите цяла вечер апаратите към Зрядното, не че е фатално, но батерията си е батерия и 3.0А не е малко като подаване към нея.

Седи на зарядно натискам power botton никакъв ефект, изключвам го от зарядното пак power botton пак никакъв ефект.
Натискам vol+ + power botton никакъв ефект, натискам vol- + power botton нищо. 
В зарядното седи макс 3 часа повече не е седял. Сега го включих в лаптопа да пробвам дали ще тръгне, зарежда се(свети диода червено) но него разпознава.След 1 час ще пробвам пак дано тръгне. 
Казваха да пробвам да му пусна по-силен ток (не знам как) ще питам в сервиз може ли? 
Чета в други форуми да му кача друг РОМ сега ще пробвам това. Какво мислите?
Цитирай

Чети Тук , Тук ,Това и Това е малко по сложно , Това също !
Успех!!
п.п.Мисля че само с рефлаш ще стане , дано не е по трудния начин.

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай

Някой играл ли си е да отдели/unlink-не notification oт ringer volume-a на eUI ?
Цитирай

(2016-03-08, 11:10:04)41ka написа:  Чети Тук , Тук ,Това и Това е малко по сложно , Това също !
Успех!!
п.п.Мисля че само с рефлаш ще стане , дано не е по трудния начин.

Това се опитвам да направя да го флашна. Само, че нещо не се получава. Ще споделя какво се случва. Ако може някой да ми напише систематизирано как се флашва понеже никога не съм го правил и ми е много трудно. 
Благодаря много предварително.

Случайно да има някой от Бургас или надолу към Царево, да ми помогне с флашването ?
Цитирай

http://www.the247tech.com/tutorial/how-t...t-problem/ виж тук, пробвай да го оставиш няколко часа на usb и после пак пробвай да го пуснеш.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Здравейте, разбрах какъв е проблема, в батерията. Изтощена е прекалено много и сега не иска да "поеме" така ми обясниха в сервиза където го носих. Сега трябва да му се махне дисплея и да се извади батерията и да се зареди отделно. Ще казвам какво се случва ако има други на който да се случи същото. Не оставяйте телефоните да се изтощят докрай Smile
Цитирай

лошо, отварянето на капсулован апарат е трудно и крие риск от усукване на панела, гледай после, като го взимаш да е изряден.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Както викат американците - bullshit.

1во сваля се много лесно задния капак, като гледам по клипчета и второ, няма такъв вариант, на нов апарат, да ти се изтощи "докрай".

Имаш проблем с платката или някакъв друг софтуерен проблем.
Цитирай

Много ми е интересно на 1S(x500)  как му се сваля капака Tooth
Ремонта при този модел подлежи чрез отваряне на дисплея с пистолет за горещ въздух... 
Проблема в повечето случаи е от самият ром, в предишните постове съм дал линк.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Ауч, чел недочел, моля да бъда извинен Sad
Цитирай

@VladkoM що не се пробва да флашнеш , сега майсторчето дето ще ти прави джаджата ще ти вземе пари.
За нещо което сам можеше да направиш , всичко нужно за флаш беше във първото (Тук) . А в следващите имаше и др. вариянти.
Както и да е дано го оправи !!! Успех , и успех на майстора ако чете това Wink .

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай

(2016-03-08, 20:44:05)41ka написа:  @VladkoM що не се пробва да флашнеш , сега майсторчето дето ще ти прави джаджата ще ти вземе пари.
За нещо което сам можеше да направиш , всичко нужно за флаш беше във първото (Тук) . А в следващите имаше и др. вариянти.
Както и да е дано го оправи !!! Успех , и успех на майстора ако чете това Wink .

Не може да се флашне въобще, пробвах да го направя, въобще не иска да му даде update. След като го занесох на сервиз, пред мен замери дали дърпа ток самата батерия след като включи кабела за зарядно, нямаше никаква промяна в уреда (не знам как се казва).
Не разбирам много но според мен няма как да се флашне след като не иска да дърпа ток по кабела. 
Не съм оставил телефона в сервиз. Ще отида и пред мен ще го оправят, момчето (мъжа) ми е познат (приятел) и ще го прави пред мен. 
Трябва да се отлепи дисплея но не с пистолет с топъл въздух, а на машина на която се нагрява дисплея. Гледах клипове как го отварят, дано всичко е наред.
Цитирай

На синчето ми Lenovo-то (както и др.) се флашва БЕЗ батерия (сещай се) Wink .
Както и да е , дано се оправи че да му се порадваш!

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай

Надявам се ,че  този проблем няма да се отрази твърде много на мнението ти за марката.Ако майсторa ти оправи телефона,го помоли да ти сложи от последните ъпдейти 010S или 011S
Ети примерен линк за подготовка за флашване с този проблем: https://m.youtube.com/watch?v=KuLXRKl_fek
Unbrick  в XDA : 
http://forum.xda-developers.com/android/...st64488988

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Не помогна и това, сложихме го на друго зарядно от самсунг както казват в клипчето но не иска да тръгне, казаха, че единствения вариант е да закачат батерията с + и - на някаква машина и да я заредят отделно от телефона. Ако стане след това ще пробвам да го флашна.
Точно по този начин стигна до DOWNLOAD но след това не иска да направи нищо, така седя 30 мин и го изключих.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)