Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камера и настройки
#1

 
   След доста експерименти с настройките на камерата успях да се "науча" да снимам с нея, но все още ми се струва, че не мога да извлека максимума. Засега само това си мисля, че може да се подобри още малко. Има ли нещо, с което може да се оптимизира камертата, ъпдейт на софта, настройки и др.?
 

Android4e
Цитирай
Аксесоари
#2

Big Grin на тази камера това и е макса Big Grin примирете се Big Grin

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
#3

Камерата за снимки и клипчета общо взето за телефон е ок, но нали имаше някакви приложения, които като си ги инсталираш и снима още по-добре. Според мен може още да се подобри качеството, все пак е 13 mpx. За това става въпрос...

Android4e
Цитирай
#4

(2015-04-21, 11:44:43)Android4e написа:  Камерата за снимки и клипчета общо взето за телефон е ок, но нали имаше някакви приложения, които като си ги инсталираш и снима още по-добре. Според мен може още да се подобри качеството, все пак е 13 mpx. За това става въпрос...

Здравей,
разгледай приложението 
HD camera

Lenovo  P70
Цитирай
#5

(2015-04-21, 12:23:44)Burkoff7 написа:  
(2015-04-21, 11:44:43)Android4e написа:  Камерата за снимки и клипчета общо взето за телефон е ок, но нали имаше някакви приложения, които като си ги инсталираш и снима още по-добре. Според мен може още да се подобри качеството, все пак е 13 mpx. За това става въпрос...

Здравей,
разгледай приложението 
HD camera


Интересно. Чудя се дали ще повиши качеството? Иначе показаните снимки са доста по-некачествени от тези, които правя в момента, може би защото тук камерата е 8 mpx. Моля за още мнения и коментари Smile

Android4e
Цитирай
#6

(2015-04-21, 12:52:41)Android4e написа:  
(2015-04-21, 12:23:44)Burkoff7 написа:  
(2015-04-21, 11:44:43)Android4e написа:  Камерата за снимки и клипчета общо взето за телефон е ок, но нали имаше някакви приложения, които като си ги инсталираш и снима още по-добре. Според мен може още да се подобри качеството, все пак е 13 mpx. За това става въпрос...

Здравей,
разгледай приложението 
HD camera


Интересно. Чудя се дали ще повиши качеството? Иначе показаните снимки са доста по-некачествени от тези, които правя в момента, може би защото тук камерата е 8 mpx. Моля за още мнения и коментари Smile
     Виж и това

Lenovo  P70
Цитирай
#7

(2015-04-21, 15:16:08)Burkoff7 написа:  
(2015-04-21, 12:52:41)Android4e написа:  
(2015-04-21, 12:23:44)Burkoff7 написа:  
(2015-04-21, 11:44:43)Android4e написа:  Камерата за снимки и клипчета общо взето за телефон е ок, но нали имаше някакви приложения, които като си ги инсталираш и снима още по-добре. Според мен може още да се подобри качеството, все пак е 13 mpx. За това става въпрос...

Здравей,
разгледай приложението 
HD camera


Интересно. Чудя се дали ще повиши качеството? Иначе показаните снимки са доста по-некачествени от тези, които правя в момента, може би защото тук камерата е 8 mpx. Моля за още мнения и коментари Smile
     Виж и това


Това ми се струва, че е много добро. Прочетох, че се отразявало негативно на батерията, но дали е така? На мен основно ми се иска да използвам приложение за по-добро фокусиране и автоматична обработка на снимката след заснемане до най-добро качество. Помагайте!

Camera360 Ultimate - дайте мнения и препоръки, моля! Smile

Android4e
Цитирай
#8

Някой , който си е рутнал телефона , може ли да прати apk файла за камерата,защото моята изчезна ! Благодаря предварително ! Може да го пратите и на  zanyo@abv.bg. Най- добре да ми изпрати цялата папка system/ app .
Цитирай
#9

Някой правил ли е скоро някакви подобрения на камерата с различни приложения и т.н. и има ли смисъл от тях?

Android4e
Цитирай
#10

Не ТАЗИ КАМЕРА НИКОГА НИИКОГА НЯМА ДА ПРАВИ ПО - ДОБРИ СНИМКИ ...... !!!!!!

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
#11

Пич, камерата си снима добре за телефон: http://snimki.be/view.php?id=88882 . Питам някой, ако нещо е оптимизирал, иначе си снимам снимки и клипчета и си щракам с пръсти, без да мъкна фотоапарат, но винаги може още...

Даже и на Баба ми/ http://snimki.be/view.php?id=92645 / и хареса, като я щракнах...

Android4e
Цитирай
#12

Android4e@ кажи какви оптимизации в настройките си направил и въобще чалъмите при снимане , защото снимките ти не са лоши.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#13

е дневна снимка с 100 iso и хубаво слънчево време ... е тогава ако не направи хубава снимка няма кога Big Grin

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
#14

(2015-05-23, 19:44:15)vi4444o написа:  Android4e@ кажи какви оптимизации в настройките си направил и въобще чалъмите при снимане , защото снимките ти не са лоши.

Нямам някакви допълнителни приложения все още, затова отворих темата. Иначе съм си го настроил персонално, на мен да ми харесва - контраст, яркост, наситеност, рязкост, снимам с докосване на дисплея за фокус на избрания обект за снимане и винаги избирам режим на бялото според времето, помещението, светлината и т.н., с включен HDR. При самото снимане стоя максимално неподвижно и не снимам срещу светлината или точно под лампа, това е.

Android4e
Цитирай
#15

Здраейте, имам следния проблем.Наскоро снимах с телефона и някой снимки си стоят но някой се изтриха(незнайно как)в този ден телефона ми се отключваше сам докато беше в джоба и като цяло се "държеше" странно.Та въпроса ми е има ли начин да върна тези снимки и ако има как, и дали въобще тези снимки ги има на самата картА?
Цитирай
#16

дано картата ти да не е като моята "оРгиналнъ", купена от Али..., защото снимките повече няма да ги видиш...

в момента, в който я изхвърлих и всичко се нареди Smile

Android4e
Цитирай
#17

здравейте,
имам въпрос относно размера на снимките. Не съм пипал нищо по настройките на камерата и снимките след съхранение са с размер около 3.5МБ. Как да намаля размера на снимките. Разглеждах многократно менюто, но не открих такава опция. Моля някой ако има решение да сподели.
Цитирай
#18

От настройките на камерата намали мегапикселите.


Цитирай
#19

там е работата че не мога да открия от къде да го направя. ако може едно упътване стъпка по стъпка ще съм ти благодарен
Цитирай
#20

камера/меню настройки/плъзгаш надолу до размер на снимка и си избираш от менюто.

Android4e
Цитирай
#21

(2015-07-02, 12:35:22)baluludia написа:  там е работата че не мога да открия от къде да го направя. ако може едно упътване стъпка по стъпка ще съм ти благодарен
`
Стъпка по стъпка. Отвори приложението "Камера". Отвори менюто от горния ляв ъгъл с докосване на екрана (само не ми казвай да ти опиша коя е лявата страна...).

[Изображение: image.jpg]

Плъзни нагоре, докато намериш меню "Размер на снимка". Отвори го с докосване на екрана.

[Изображение: image.jpg]

Избери резолюция по-ниска от 13 мегапиксела. С намаляване на резолюцията намалява и качеството, и размера на снимката.

[Изображение: image.jpg]

По стъпка от това - здраве му кажи.


Цитирай
#22

Както и да ги сменям настройките , снимките не са много качествени за съжаление - единственото нещо на тоя телефон което не харесвам. Старият ми телефон една Xperia U , дето е телефон от 2012 и е 5 МП , прави много по добри снимки и особено видеото му е с класи по-добро. Жалко , такъв готин телефон , който ужасно много ме кефи , а му сложили такава калпава камера. Уж много мегапиксели - таратанци всичко е за заблуда на врага. Е в крайна сметка идеално щастие няма - телефон за 350 лева (поне на мен ми струва толковаи всичко да му е супер!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#23

Е няма такъв филм. Работата е направо '' как до го свържа бе момче'', от една доста забавна информационна кампания за цифровизацията.
Та проблема при мен е, че падащото меню е на половин екран и винаги съм мислил, че всички оции се изчерпват с тези които се показват при отваряне. А кой да допусне, че може и да се скролват.
Мерси за помощта.
Цитирай
#24

Нищо, в началото и аз мислех, че опциите свършват с тия на екрана и останалите ги открих случайно...


Цитирай
#25

Четох някъде, че с външно приложение за снимки ставало по добро снимането. Може ли да дадете пример вие какво ползвате

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)