Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung GT-I8262 Външна батерия.
#1

 
   Може ли да се използва външна батерия и има ли някакви настройки за това-с 4.1.2 версия е апарата.Благодаря предварително
 


Забележка от Модератор!


6. Заглавието на темите, както и самите теми (проблеми) трябва да са ясни и недвусмислени, за да се разбира за какво ще се отнася дискусията. В противен случай темата ще бъде преименувана или изтрита.
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма значение от устройството.Просто включваш батерията, слагаш кабела и си готов Smile 
Цитирай
#3

Не става-на друг смартфон-Lenovo си работи т.е. зарежда а на тоя Самсунг не ще -луда работа.Търсих някакви отметки-няма и няма.На Леновото-с 4.4.2 е има опции когато го свържеш с кабел към компютър -,,само зареждане, свързване като мултимедийно устройство а при тоя Самсунг има само камера или мултимедийно устройство.Пробвах и по двата начина -не ще,иначе се зарежда със зарядното си и през компютър а с външна батерия не ще.Помагайте ,че ми е много необходима тая външна батерия.Забравих-кабела е стандартен USB-мини USB.
Цитирай
#4

От Samsung явно са приложили контрол на зареждането, който възпрепятства "бързото" зареждане от източник, който не доставя достатъчно ток. Това в случая зависи от максималния ток, който външната батерия може да предостави. Ако изобщо в характеристиките й някъде е описано, то вероятно максималния й изходен ток е под 2А. Ако се пробва дозареждане с тази батерия докато заряда на вътрешната е над 80%, напълно е възможно да проработи нормално. Контролера за управление на зареждането ограничава тока на зареждане обикновено когато нивото на батерията е достигнало над 80% с цел удължаване на живота й, което ще позволи дозарежданто й поради по-ниската консумация.

От друга страна при включванто в USB на компютър, чийто максимален ток при USB 2.0 e едва 500mA, телефонът все пак се зарежда, защото котролерът на зареждането "знае" че е включен към компютър съответно е позволено бавно зареждане дори и при по-ниско ниво на батерията.

Решението на този проблем е да се използва външна батерия, която може да достави заряден ток поне 2А. Друг трик е да се "излъже" телефонът, че е свързан към компютър, евентуално с модифициране на кабела, но не е желателно.
Цитирай
#5

Една приятелка си взе такава преносима батерия, но не може да се зарежда с оригиналния usb кабел от samsung и не само.Пробвай с различни кабели и ще стане Smile 
Цитирай
#6

(2015-04-24, 19:54:25)dailysmart написа:  От Samsung явно са приложили контрол на зареждането, който възпрепятства "бързото" зареждане от източник, който не доставя достатъчно ток. Това в случая зависи от максималния ток, конатайто външната батерия може да предостави. Ако изобщо в характеристиките й някъде е описано, то вероятно максималния й изходен ток е под 2А. Ако се пробва дозареждане с тази батерия докато заряда на вътрешната е над 80%, напълно е възможно да проработи нормално. Контролера за управление на зареждането ограничава тока на зареждане обикновено когато нивото на батерията е достигнало над 80% с цел удължаване на живота й, което ще позволи дозарежданто й поради по-ниската консумация.

От друга страна при включванто в USB на компютър, чийто максимален ток при USB 2.0 e едва 500mA, телефонът все пак се зарежда, защото котролерът на зареждането "знае" че е включен към компютър съответно е позволено бавно зареждане дори и при по-ниско ниво на батерията.

Решението на този проблем е да се използва външна батерия, която може да достави заряден ток поне 2А. Друг трик е да се "излъже" телефонът, че е свързан към компютър, евентуално с модифициране на кабела, но не е желателно.

Вероятно това е причината да не става зареждане.Благодаря на всички за помощта.
Цитирай
#7

КАБЕЛА Е ПРОБЛЕМА  Bu Bu Bu Bu Bu
Цитирай
#8

(2015-04-25, 22:01:47)krasixxx написа:  Вероятно това е причината да не става зареждане.Благодаря на всички за помощта.
Пробвайте все пак това с дозареждането - когато вътрешната батерия е със заряд поне 80% включете външната към телефона. Ако започне нормално зареждане значи причината е в контола на зареждането интегриран в телефона. В случая най-сигурното решение е да се ползва външна батерия, която предоставя поне 2А изходен ток.
Цитирай
#9

Здравейте,
И аз имам проблем с външна батерия. Взех си една миналата година, това време, с над 5000 мАч, и зареждах един самсунг галакси young няколко пъти и повече не съм я ползвал освен фенерчето няколко пъти. Сега пак ми потрябва, заредих я но се оказа че май кабелчето към нея е прецакано. С оригиналното на самсунга също не стана зареждане. Пробвах батерията и кабелчето на самсунга на един таблет леново, зареди си от 60 до 100 без проблем и остана половината във вншната, но на самсунга светват диодчетата на външната батерия няколко пъти и не показва нищо на телефона. Пробата със леновото ме наведе на мисълта, че проблема е в самсунга и този проблем се е появил в последствие, след като преди си се зареждаше. Да не би да трябва да правя нещо с батерията? Телефона не е рутван. Рестартирах го няколко пъти, може да му правя фактори ако и това не проработи, незнам. Помогнете моля.
Цитирай
#10

(2015-05-09, 21:33:09)sevdo2000 написа:  Здравейте,
И аз имам проблем с външна батерия. Взех си една миналата година, това време, с над 5000 мАч, и зареждах един самсунг галакси young няколко пъти и повече не съм я ползвал освен фенерчето няколко пъти. Сега пак ми потрябва, заредих я но се оказа че май кабелчето към нея е прецакано. С оригиналното на самсунга също не стана зареждане. Пробвах батерията и кабелчето на самсунга на един таблет леново, зареди си от 60 до 100 без проблем и остана половината във вншната, но на самсунга светват диодчетата на външната батерия няколко пъти и не показва нищо на телефона. Пробата със леновото ме наведе на мисълта, че проблема е в самсунга и този проблем се е появил в последствие, след като преди си се зареждаше. Да не би да трябва да правя нещо с батерията? Телефона не е рутван. Рестартирах го няколко пъти, може да му правя фактори ако и това не проработи, незнам. Помогнете моля.

Нищо не му прави.При една позната има същия проблем с оригиналния кабел не зарежда, а с на кабел от зарядно ''energizer'' няма никакви проблеми.Просто пробвай различни кабели и с, който стане него ползвай! Smile 
Цитирай
#11

Благодаря за отговора. Пробвах още три нестават, явно само с този оригиналния на външната е ставало по тази локига но му се разби гнездото на микрото и така... Май няма как да се възстанови нали е капсуловано...
Цитирай
#12

Здравейте!Купих и аз външна батерия - 5200 mAh .Включвах три телефона към нея и при трите прави едно и също нещо - като че ли зареждането е на импулси,а не непрекъснато-все едно кабела е прекъснат или куплунга не прави добър контакт.Примерно дава зареждане 3-4 сек. прекъсва за около една и все така.В момента зареждам един стар ZTE,като тестов за зареждането.Все пак зарежда,защото от 9% вече е на 16%,но това прекъсване ме притеснява.Нормално ли е това и дали на някой друг се е случвало.Пробвах няколко кабела и с всичките го прави.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)