Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата - спира и блокира
#1

 
   
  Здравейте, имам въпросния апарат от 5 месеца. Като цяло съм доволен, но от няколко месеца от време на време започна да ми блокира камерата, просто не мога да включа самото приложение, телефонът забива за малко и ми изписва "Камерата спря". Така е, докато не рестартирам телефона, след което се оправя. Пробвал съм с други приложения, положението е същото. Също е доста дразнещо, когато използвам Скайп или Вайбър, когато камерата не работи и те забиват. Телефонът е в гаранция, но не ми се занимава да ходя по сервизи, и я оправят телефона, я не, я нещо друго се прецака. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, и има ли начин да се оправи без да вися по сервизи? 
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да е от някое приложение, което имаш инсталирано и в последствие да прави този проблем с камерата. Изчистване на кеша на приложението в някои случаи също помага. Stolt

 
Цитирай
#3

Проблема е софтуерен, преинсталирай го с Один, ресет и ще се оправи ето тема за ориентир >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Тия дни ще се пробва. А имаш ли някаква идея от какво е станало така? Въпроса е след като го преинсталирам да не се появи пак ...
Цитирай
#5

Пробвай без viber.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Аз съм с къстъм ром и ми правеше същия проблем,  махнах вайбър и се оправи. 
Цитирай
#7

Благодаря, колеги, проблемът е решен, след като махнах вайбър. Поздрави!
Цитирай
#8

И аз имах същия проблем, но след като инсталирах по-стара версия на вайбъра, крашването на камерата спря.
Пробвай с някоя версия преди 5.х.х... Ето линк http://viber-free-calls-and-messages.en....ndroid/old
Цитирай
#9

Здравейте. И аз имам същия проблем с камерата. За втори път е в сервиз. До тук разбрах, че Самсунг използват два вида камери за SIII NEO - едните производство на Сони, другите на Самсунг. Ако имате късмета да попаднете на телефон с камера от Сони, няма да имате проблеми с инсталирането на Вайбър и Скайп. Обаче, ако сте като мен с телефон с камера на Самсунг ще трябва да се лишим от Вайбър. Самсунг не поемат отговорност за външни приложения, така, че гаранцията не покрива проблеми с Вайбър. Иначе процесът, който изразходва батерията е mm-qcamera-daemon. Само в сервиз се преинсталира наново андроида и ако пак инсталираш Вайбър, въпросния процес се включва отново и пак на сервиз и така - порочен кръг. Казаха ми да пиша на Вайбър да си оправят бъга за SIII NEO с камера на Самсунг иначе няма да можем да ползваме това приложение. Тъпа история, но никой от представителите на Самсунг не е казал гласно, че камерата на SIII NEO прави проблеми при инсталиране на Вайбър, защото клиентите ще се замислят, кое е по-важно - да робуват на марката или да търсят функционалното. Жалко за мен, че разбрах по този начин що за марка са.
Цитирай
#10

Леле , ама ти сериозно ли. Вземи си инсталирай този софтуер >> http://www.sammobile.com/firmwares/downl...FANK1_XEF/

По тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

И после ми кажи дали се е оправил Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

(2015-05-12, 16:21:33)krasiman написа:  Здравейте. И аз имам същия проблем с камерата. За втори път е в сервиз. До тук разбрах, че Самсунг използват два вида камери за SIII NEO - едните производство на Сони, другите на Самсунг. Ако имате късмета да попаднете на телефон с камера от Сони, няма да имате проблеми с инсталирането на Вайбър и Скайп. Обаче, ако сте като мен с телефон с камера на Самсунг ще трябва да се лишим от Вайбър. Самсунг не поемат отговорност за външни приложения, така, че гаранцията не покрива проблеми с Вайбър. Иначе процесът, който изразходва батерията е mm-qcamera-daemon. Само в сервиз се преинсталира наново андроида и ако пак инсталираш Вайбър, въпросния процес се включва отново и пак на сервиз и така - порочен кръг. Казаха ми да пиша на Вайбър да си оправят бъга за SIII NEO с камера на Самсунг иначе няма да можем да ползваме това приложение. Тъпа история, но никой от представителите на Самсунг не е казал гласно, че камерата на SIII NEO прави проблеми при инсталиране на Вайбър, защото клиентите ще се замислят, кое е по-важно - да робуват на марката или да търсят функционалното. Жалко за мен, че разбрах по този начин що за марка са.

Само в сервиз на куково лято. Можеш да си флашнеш официалният фърмуер с один без да губиш нищо!
Цитирай
#12

Не знам дали са два вида камерите на Сони и на Самсунг, но като сравнявах камерата на моят с тази на един приятел открихме разлики. При еднакви настройки на камерата проверени всички опции и моят даваше картината сякаш зумната в сравнение с другия телефон. Беше нощно време и ги пробвахме срещу улична лампа, срещу светеща табела на магазин. Единият телефон сякаш вадеше по замазано изображение или загуба на цветове, макар и да бяхме фокусирали както и дисплеите ни да бяха еднакво усилени от към осветление. Говоря за два едносумови телефона С3 Нео единият бял, другия моят тъмно-син. Доста интересна работа. 

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#13

Моят прави ясни снимки само на дневна светлина. Може неговия да е от по-нова партида и там нещо да са пипнали камерата. (Моят е черен)
Цитирай
#14

Здравейте. На всички, които искат да си купуват Самсунг Галакси SIII NEO искам да кажа следното: Съществуват два вида - единия е с камера на Сони, другия с камера на Самсунг - съответно и фърмуерите са различни. Натиснете зелената слушалка и наберете следната комбинация: *#1234# Ако ви се появи следното нещо
AP: I9301IXCUANJ4
CP:I9301IXXUANF2
CSC: I9301IOXXANI3
- имате късмет, и Вайбър и Скайп работят без проблем т.е. камерата е о.к., но ако ви се появи:
AP: I9301IXXUANH1
CP:I9301IXXUANF2
CSC: I9301IVVTANG1
сте прецакани, като мен. Камерата не е съвместима с Вайбър и трябва да се лишим от тази програма. Който е с този фърм и има инсталиран Вайбър има и уникално гадния процес mm-qcamera-daemon, който източва батерията и общо взето телефона не става за нищо. Надявам се да съм бил полезен и да успея да предпазя някого, преди да си купи боклук.
Цитирай
#15

@krasiman не е вярно. Не мен ми излиза второто, но Viber (чукай на дърво) си работи.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#16

Всички знаем,че не е вярно проблема е софтуера и като се сложи правилния всичко е наред Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

@niki292002 Ами не мисля, че неговият е по-нов понеже кат вляза в Настройки - Общи - За телефона където пише Версия на ядрото моята дата е 7 октомври 2014, а при него беше нещо с 2-3 месеца по-назад, ако не и повече. Както и да е. Просто никога до сега не ми се беше случвало някой познат да има същия модел телефон като моят (поне от както имам смартфон) и за първи път правя такова сравнение на 2 камери на 2 еднакви телефона. Може би за това ми е направило такова впечатление. Може и да е фабричен дефект на единият от двата. Или просто защото са различна партида имат някаква разлика било хардуерна или софтуерна. И това, че за първи път виждам такова нещо или ми е направило впечатление едва ли е единствения случай. Но май прекалено много задълбах. Да работи там пък по-натам ще видим. Че преди 2012 карах с един телефон по 3 години сега на 6-8 месеца средно го сменям с нов, а стария се продава на безценица и си е набутвация Big Grin

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#18

Цитат:...а телефона където пише Версия на ядрото моята дата е 7 октомври 2014, а при него беше нещо с 2-3 месеца по-назад...

Това което гледаш е ядрото/кернела на софтуера, а не нещо от хардуера. Един вид казвам, че с Один и тази тема можеш да го направиш като клонинг Big Grin >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)