Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LOLLIPOP - ще го има ли и за нас

(2016-02-14, 19:56:42)Сашев написа:  Сложете си custom ROM на VDT v1602 и ще си промените мнението за Lollipop. Всичко работи без забиване или забавяне. Дори събуждането с двойно почукване върху екрана. Батерията ми издържа по два дни, с постоянно пуснат 3G, около 4 часа разговори и по около 1 час браузване и игра на Ingress (използва се и GPS). Много по-красив от KitKat.

Сашев поправи ме ако греша но този ром няма български език... Гледах че това е най - добрия ром изобщо за 5.1... Жалко че няма български език а създателите мисля че казват че няма да правят порт за андроид 6..

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
Аксесоари

Да, няма български език.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай

Рома е чук и всичко работи перфектно Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2016-02-14, 17:58:07)me109e7 написа:  Колеги моля за малък хелп. Две мнения по нагоре съм написал с каква версия съм и до каква мога да се ъпдейтна.

1.Може ли да ми подскажете каква е тази версия S100 и с какво се различава от вашите телефони? Като при вас е С127-134-138 и т.н. 

2. На база версиите описани тук от колеги съдя,че от началото на декември месец се получава вер. 139 която е и последна.
Защо например брат ми не я получава и кара само с С138, а аз макар и като версия 103 я получавам. Смятам че тя е същата като тази излизаща при всички вас, но при мен е 103 - този извод е на база датите написани в самите ъпдейти.

3. Имали начин и да премахна фоновия шум който имам при пускането на какъвто и да е звук. Без значение от тубата, гугъл мюзик или някакъв музикален плеър. Шумът се чува от самото пускане до 5 сек след спирането на клипа или MP3-та. А щом спира значи не е хардуерен. На какво се дължи? При брата с С138 го няма.

Относно тела - супер е 6-8 часа брауз, гледане на клипове и около два дена на линия с почти през цялото време пуснат уайфи, без 3г нет и с 2 сим карти. Макар, че се притеснявах от камерата след малко настройки бих казал че не е лоша. Лошото е че трябва човек да си поиграе с фокус, експозиция и настройки да достигне добро качество. В сравнение - Мото Г2 при който без каквито и да е настройки и на пълен автомат направо излизаха чудесни. Единственото което ми липсва от Мотото са двете колонки на предния панел. За клипчета и музика нямаха равни. Относно версиите - на този етап си оставам с 4.4.4 - по бърз, интуитивен и енергоспестяващ е за разлика от С138.
При мен същия фонов шум се получава след разговор по Viber, и след рестарт или след обикновен разговор по телефона се оправя.
Цитирай

Някой случайно да има информация дали изобщо се работи по някакъв ъпдейт?

Lenovo P70-A--->>Huawei P9 lite---Nokia 8---Huawei Nova 5T---Xiaomi Mi note 10 lite
Цитирай

Едва ли, май приключиха с ъпдейтите за този телефон Sad

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Според мен ще има, няма начин да няма.
Цитирай

Те едвам Близалка изкараха, а ти пък и на Мечо Пух се правиш Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Някой има ли проблем със зареждането на батерията при Lollipop?Пробвам различни РОМ-ове на Lollipop в момента и до сега винаги зареждането е сравнително по-бавно от колкото беше на S134(KitKat).
Не съм пробвал стоковия L от Lenovo(S138/S139) или AOSP L и не знам дали заради Lollipop-а зареждането се бави или е от РОМ-овете.
Някой ако може да сподели за колко време му се зарежда от 0% до 100% със зарядното което си идва със смартфона под Lollipop.
При S134 от 20-30% до 100% се зареждаше за около час и половина а от 0-100% за малко над 2 часа.
Цитирай

И при 138 както и 134 се зарежда за едно и също време, около два часа! Имам телефона от март 2015.
Цитирай

(2016-02-23, 22:57:41)kilara1988 написа:  Някой

Виж отметката "бързо зареждане"
Цитирай

По някое време ще пробвам да сложа 134 или 139 и да видя дали ще има промяна.
Цитирай

Някой може ли да каже, каква е разликата между 138 и 139? Не успях да ъпдейтна преди да го спрат.
Цитирай

Излиза ли още 139?
Цитирай

Аз съм с 4.4.4 134 и ми излиза 139 всяка вечер в 00:00

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай

Дава ми че съм с най новата версия.
Цитирай

(2016-03-02, 00:17:01)gbg844 написа:  Аз съм с 4.4.4 134 и ми излиза 139 всяка вечер в 00:00

И на мен така. Само оня ден ми излезе в 19 ч. Как се спира тая досада?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Явно само на Вас иска ъп!
Цитирай

И при мен всяка вечер излиза предложение за ъпгрейд до 139
Цитирай

Тъй като си останах с последната версия на Кит Кат-а  /за мен си е най- доброто за този телефон/ , и постоянно ми излизаше съобщението за ъпдейта към Лолипопа което е наистина досадно , инсталирах си Disable Service  , и чрез тази програма си деактивирах "системен ъпгрейд => GoogleOtaService" и хоп вече я няма подканата да се набутам с Лолипо-а за P70-ката. Само че програма естествено иска Root.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

(2016-03-03, 21:17:18)vi4444o написа:  Тъй като си останах с последната версия на Кит Кат-а  /за мен си е най- доброто за този телефон/ , и постоянно ми излизаше съобщението за ъпдейта към Лолипопа което е наистина досадно , инсталирах си Disable Service  , и чрез тази програма си деактивирах "системен ъпгрейд => GoogleOtaService" и хоп вече я няма подканата да се набутам с Лолипо-а за P70-ката. Само че програма естествено иска Root.

Жив да си. Инсталнах и го задействах. Ще видим нощеска. Кое друго е ценно да се спре? Не че имам проблеми с батерията, просто от любопитство.

Иначе съм на абсолютно същото мнение - "Тъй като си останах с последната версия на Кит Кат-а  /за мен си е най- доброто за този телефон/".

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Сега прочетох при руснаците че има ъпдейт на лолипопа P70-A_S141_L_160130_ROW
Май още не е пуснат по ОТА

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай

Я дай линк да прочетем и ние
Цитирай

Рома е 982 мб ето линк  https://cloud.mail.ru/public/GeT4/QQyoJLwoc
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=643653&st=4800
Все още няма мнения за него

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай

От сутринта съм с него,засега няма забележки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)