Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Viber и др. месенджери.
#1

 
     
     
    Здравейте, проблема е следният, съобщенията които ми изпращат по вайбара ги получавам със забавяне . А също ако телефона не е бил ползван поне час , получавам съобщенията на куп от Viber , Hangouts и WhatsApp. Не ползвам феисбук месенджера  и  за него не зная дали има забавяне. Нямам инсталирани приложения свързани с икономия на батерията , както и системните за икономия на батерия не са активирани. Правих няколко пъти ресетване на софтуера през рекаверито няма промяна, както и преинсталация на вайбара.
   
 

 

 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

С по-стари версии пробвано ли е?

 
Цитирай
#3

да пробвах и с по стари версии 3 и 4 както и 5.0
Цитирай
#4

Проверявал ли си дали синхронизацията е включена? Смисъл не през настройките и акаунти, а тук: https://www.dropbox.com/s/fdjgh6psgsdsic...0.png?dl=0

За друго поне не мога да се сетя, щом и рисет не помага. Само мога да те посъветвам да направиш рисет и да сложиш едно от приложенията (примерно Фейсбуук) без нищо друго. Тествай и ако получаваш съобщенията веднага, продължи със следващото приложение и т.н. докато не откриеш проблема.

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
#5

Проблема и при wifi и mobile data ли го има? Или само при wifi?

Ако е само при wifi: виж в настройки на wifi трябва да има една опция "поддържане на wifi при неактивност" нещо такова е. Погледни си тази настройка. Ако си я изключил, може това е причината за липса на известия, когато телефона е в sleep mode.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

(2015-04-25, 15:21:10)sinergy написа:  Проверявал ли си дали синхронизацията е включена? Смисъл не през настройките и акаунти, а тук: https://www.dropbox.com/s/fdjgh6psgsdsic...0.png?dl=0

За друго поне не мога да се сетя, щом и рисет не помага. Само мога да те посъветвам да направиш рисет и да сложиш едно от приложенията (примерно Фейсбуук) без нищо друго. Тествай и ако получаваш съобщенията веднага, продължи със следващото приложение и т.н. докато не откриеш проблема.

Тази синхронизация е включена и няма промяна.  

(2015-04-25, 15:53:41)tda написа:  Проблема и при wifi и mobile data ли го има? Или само при wifi?

Ако е само при wifi: виж в настройки на wifi трябва да има една опция "поддържане на wifi при неактивност" нещо такова е. Погледни си тази настройка. Ако си я изключил, може това е причината за липса на известия, когато телефона е в sleep mode.


Забявянето е и на Wifi  и мобилен нет. В  домашният ми рутер  има конектнати  Samsung note 4   и  S4 , те нямат забавяне на Viber  и др. месенджери.  Малко помага една програма  Push Notifications Fixer. След нейното инсталиране забавянето е  5-11м , тя е направена за гугъл месендежерите - Hangouts , Whatsapp  и Gmail . 
Това ,че други Samsung galaxy s6  нямат този проблем означава , че моя трябва да посети сервиза.
Цитирай
#7

При мен проблема, е че нямам азбучния ред в дясно за по лесно намиране на контактите във вайбъра.
Цитирай
#8

Като споменаваш е възможно и при мен да се случва.
но мисля че след доставянето на съобщенията времената са точни.
Все едно си ги получил на време.
За сега още съм на кантар тоя телефон дали с нещо бие стария ми С4.
Цитирай
#9

След като опитах какви ли не настроики и преинсталации , проблема остана.Телефона отиде на сервиз , в последната информация от сервиза , е че чакат нова част. Ако твоя  телефон е с подобен или същият проблем може би трябва да го занесеш на сервиз.
Цитирай
#10

Здравейте, в моя viber там където са ми контактите нямам азбучния ред за по лесно намиране на контактите по букви, при вас така ли е.
Цитирай
#11

Когато плъзгаш скрола отстрани се появяват буквите (главна и малка буква една до друга). При мен контактите са написани на кирилица, а менюто на телефона ми е на английски (не, че нямам български, но предпочитам оригиналния превод на английски).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Контактите само на Вайбара и всички контакти  (такива табове има в менюто на вайбара) са по азбучен ред на латиница . При език на телефона  - англииски.
Цитирай
#13

Пробвай на кирилица и ще видиш, че си работи идеално даже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

След ремонт на телефона всичко е наред вече. Сменена  е основната и задната платка - така са записали в гаранцията от сервиза . Имея (IMEI) на телефона е сменен. 
Цитирай
#15

Много се извинявам колега, а от къде е закупен телефона?
Цитирай
#16

 От Теленор
Цитирай
#17

Здравейте и аз имам подобен проблем.. Понякога когато не използвам телефона и някой ми е писал, но не ми индикира на момента, ами чак когато отключа телефона или вляза във вайбър. Проблемът го имам и с whatsapp, i fb, няма значение дали е мобилен или wi fi интернет. Понякога пък си ги изпраща на време.. На стария ми телефон го правеше същия номер и е много кофти.
Цитирай
#18

(2015-05-28, 10:52:32)marmalad1994 написа:  Здравейте и аз имам подобен проблем.. Понякога когато не използвам телефона и някой ми е писал, но не ми индикира на момента, ами чак когато отключа телефона или вляза във вайбър. Проблемът го имам и с whatsapp, i fb, няма значение дали е мобилен или wi fi интернет. Понякога пък си ги изпраща на време.. На стария ми телефон го правеше същия номер и е много кофти.

Да хваща пътя за сервиза. Моят съвет . Има половинчати решения -Push Notifications Fixer, с тази програма забавянията са 5-7мин..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)