Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K3 Note-Първи поглед
#76

Здравейте само да уточня, че решението ми го даде godji_1 (Благодарностите към него!!!)

Сега решението:

Стъпка 1: Задължително ROOT-нат телефон..
Стъкла 2: Сваляме Build Prop Editor v1.1.9.apk на телефона и инсталираме.
Стъпка 3: След инсталацията отваряме приложението..

[Изображение: 6174054.png]

Стъпка 4: Намираме този ред..

[Изображение: 6175278.png]

Стъпка 5: И дописваме с главни букви "_ROW"

[Изображение: 6175307.png]

Стъпка 6: Записваме..

[Изображение: 6175385.png]

Стъпка 7: Рестарт на апарата..

Стъпка 8: Настройваме си локацията и се радваме!

[Изображение: 1zzmlhw.jpg]

Колкото до ROMA до вчера бях с VIBEUI_V2.5_1522_5.882.1_ST_K50-T5, сега съм с VIBEUI_V2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5.

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-06-16, 08:03:57)torettos написа:  Здравейте, благодарности на всички за помощта и съдействието особено на godji_1 подкарах го времето  Cool . Ама нещо тези статуси са много дълги.. дори не се събират на екрана? Така ли трябва да бъде?

[Изображение: 1zbf0oh.jpg]

Да така е.Гледам че и на другия ми телефон Vibe Z2 Pro так не се събира надписа във кръгъ.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#78

(2015-06-18, 10:19:20)torettos написа:  Здравейте само да уточня, че решението ми го даде godji_1 (Благодарностите към него!!!)

Сега решението:

Стъпка 1: Задължително ROOT-нат телефон..
Стъкла 2: Сваляме Build Prop Editor v1.1.9.apk на телефона и инсталираме.
Стъпка 3: След инсталацията отваряме приложението..

[Изображение: 6174054.png]

Стъпка 4: Намираме този ред..

[Изображение: 6175278.png]

Стъпка 5: И дописваме с главни букви "_ROW"

[Изображение: 6175307.png]

Стъпка 6: Записваме..

[Изображение: 6175385.png]

Стъпка 7: Рестарт на апарата..

Стъпка 8: Настройваме си локацията и се радваме!

[Изображение: 1zzmlhw.jpg]

Колкото до ROMA до вчера бях с VIBEUI_V2.5_1522_5.882.1_ST_K50-T5, сега съм с VIBEUI_V2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5.


Здравей!
В рома: VIBEUI_V2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5 , който си сложил има ли Български език?
Цитирай
#79

(2015-06-19, 18:18:23)radiboi написа:  Здравей!
В рома: VIBEUI_V2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5 , който си сложил има ли Български език?

НЕ само CN/EN.

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
#80

(2015-06-19, 19:07:17)torettos написа:  
(2015-06-19, 18:18:23)radiboi написа:  Здравей!
В рома: VIBEUI_V2.5_1524_5.955.1_ST_K50-T5 , който си сложил има ли Български език?

НЕ само CN/EN.

ОК, а това с времето при мен не се получи?
Пак не може да намери нито София , нито друг град?
Цитирай
#81

Това трябва да се вижда на Device info >

[Изображение: 3465hzc.jpg]
[Изображение: 161drti.jpg]

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
#82

На DEV ромовете не бачка този трик, само на ST явно. Вчера сложих последният 1525 DEV - лаунчъра е леко променен, има повече опции, ще видя как се държи няколко дни и ще напиша. LED нотификациите за viber и messenger последно бачкаха в 1523 DEV, в 1524 и 1525 не работят - промениха нещо.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#83

Това мъчих и аз LED нотификациите на 1524ST ама не бачкат.. само за пропуснато, смс и емайл..

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
#84

Е моя е DEV версия,язък.
Цитирай
#85
Photo 

Здравейте! Някой има ли следния проблем с Lenovo K3 Note? При опит да възпроизведа видео клип от някой Vbox7, Youtube или Facebook, както и клип сниман със самия телефон, не се получава нищо, има звук, но картината е на черти? Ако някой е имал такъв проблем, моля да ми каже дали и как се оправил?
Цитирай
#86

Нямам такъв проблем сега пробвах работи си перфектно аз съм със ROM ST1524 CN/EN

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#87

Какво значение има РОМ-а за видевъзпроизвеждането, че не ми е много ясно?
Цитирай
#88

(2015-06-23, 20:08:11)Miramaxm написа:  Какво значение има РОМ-а за възпроизвеждането, че не ми е много ясно?

Много неща.. и не само възпроизвеждането ама като и да е... и да съм тотален off направи factory reset..

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
#89

Здравейте,
заедно с godji_1 подготвихме един тутуриал за всички, който ползват 1524 ROM и имат проблем с известията (notification)..
[Изображение: 9kuwdy.jpg]
[Изображение: w2lmc0.jpg]

...пускате известята на всички проложения, който искате и рестартирате..

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
#90

Привет на всички, от около 2 седмици съм собственик на Lenovo K3 Note. Към момента съм доволен от телефона. Днес ми се случи обаче да установя, че около 6-7 мм. от дясната част на дисплея са НЕЧУСТВИТЕЛНИ на допир. Проблем с калибрирането ли е това и как може да се отстрани. Благодаря!
Цитирай
#91

Не знам как можеш да го калибрираш, пробвай със смяна на фърмуера, ако не се оправи най-вероятно е хардуерен проблем.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#92

Аз също ползвам този телефон вече трета седмица. Дисплея е ясен с голям ъгъл на видимост и хубав контраст. Процесор + видеокарта + RAM памет, до момента няма приложение или игра която да не върви гладко (като сериозна игра ще посоча Motral Kombat X). Никакъв лаг при работа с менюто - VIBEUI_V2.5_2511. Това е ROM -а с който пристигна телефона. Телефона е голям и трудно се достига с една ръка навсякъде по дисплея, но за сметка на това преглеждането на съдържание и играенете на игри са по-приятни.
Батерията издържа два дни при нормална работа. Малко разговори, малко браузване, малко кежуал игрички. Камерата поне за мен е със задоволително качество. Сложена 32GB sdmicro карта клас 10 U1- работи без проблем.

Като минуси ще истъкна три неща:
- Когато персонализирам контакт с отделна мелодия, трябва телефонния номер да започва с +359, иначе си свири стандартната за всички контакти мелодия.
- Когато има входящо позвъняване силата на звука е някак по-слаб от това, което съм свикнал. В същото време когато се слуша mp3 или се гледа видео звука е много по-силен. Незнам как се случва така.
- Когато се ползва за разговори и интернет няма проблем с температурата, но когато се играят сериозни игри определено става топъл.

За доставката: Поръчах телефона от minideal.net za 170 USD. Към момента мисля че цената е паднала на 165 USD. Към телефона изпращат подарък закалено стъкло и силиконов калъф, много удобно. Срока на доставката беше 14 календарни дни от датата на поръчката, като чаках още 4 дни да дойде от София до моя град. Преди да го изпратят им писах да махнат всички китайски приложения и да инсталират Play store, също така си поисках преходник за европейски контакт, както и да маркират пратката като гифт. Всичко това беше направено от продавача. Дават ти и тракинг номер, така че може да се следи пратката. Малко неудобство: бяха сложили цена 30 USD на пратката и се наложи да платя 14лв във Пощата за да си взема телефона. 10,5 ДДС + 3.5 някаква такса.
Надявам се да съм бил полезен, преди да купя телефона четох във този форум за опита на другите потребители с този телефон, беше ми от полза.
Цитирай
#93

Фърмуера ти е стар и не се обновява. Ако флашнеш по-нов - камерата ще започне да снима по-добре, няма да имаш проблем с мелодиите на контактите. Също силата на звука ще е отлична, дори през инженерното меню може да я направиш още по-голяма. И батерията ще ти пада малко по-бързо спрямо сегашният.
Вчера пуснаха и DEV версия 1526 базирана на Android 5.1 и VibeUI 2.8, но е раничко да се слага, май има проблеми с Play store.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#94

Здравейте, може да не тук мястото и ако съм объркал се извинявам, но ако някой се интересува от алуминиев калъф да пише на лично...

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай
#95

Имам малък проблем. Когато ползвам друг launcher не иска да ми зареди системните widget-и или на каквото и да е приложение.  Мога да ползвам само тези, на launcher-а, който използвам. С този на Lenovo няма проблем, но както знаете няма отделно място за инсталираните приложения и началните ми екрани започват да стават малко пренаселени. Взел съм го от minideal.net  След като не можах да реша проблема, сложих оригиналния ROM от сайта на VIBE UI, при което изгубих многоезичната поддръжка и услугите на Google (спряха да работят). Това не ми реши проблема при използване на други laucher-и, но оправих Google Play и т.н.. като Root-нах телефона. Проблема с widget-тите, при използването на други laucher-и обаче си стои!?! Ако някой има решение, да пише!

Малко инфо : Стоки над 30лв. , идващи от страни извън ЕС подлежат на обмитяване/ДДС и се спират на границата!
Ценоразпис Smile : Вадене на EORI номер - 20лв. , ако е с фактура - 24лв. ; ДДС на Lenovo K3 Note - 67,72лв. ; Ако е с DHL и решиш да се представляваш сам + още 12.лв. ;
Цитирай
#96

Имам нужда от помощ. След опит да root-на телефона в момента стига само до изписването на LENOVO на първоначалния екран. Имате ли идея как да го оправя?
Цитирай
#97

(2015-06-28, 16:38:35)sote75 написа:  Имам нужда от помощ. След опит да root-на телефона в момента стига само до изписването на LENOVO на първоначалния екран. Имате ли идея как да го оправя?

Махни батерията, сложи я и го включи!
Не знам как си го root-вал, но това е начинът : http://forum.xda-developers.com/android/...e-t3102997
 с една малка забележка (личен опит) : следвайки стъпките отгоре-надолу, изпълняваш всичко, без командата - fastboot reboot. Вместо нея, както си е телефонът, махаш батерията. След като я сложиш, продължаваш по план с - VOLUME UP - VOLUME DOWN - POWER, за да го включиш в RECOVERY MODE и да флашнеш UPDATE-SuperSU-v2.46.
Цитирай
#98

Няма решение с махане и слагане отново на батерията. Положението е пак LENOVO powered by Android и до там. Някакви други идеи. Не мога да направя и нищо друго, защото за всякаква друга интервенция се изисква да се чекне USB нещо си.
Цитирай
#99

Освен, при изключен телефон, натисни едновремено бутоните за звука (+-) и бутона за изкл./вкл. - и трите едновремено ...., за да влезеш във възтановяващ режим (Recovery mode). Натискаш ги и ги задържаш. Ако ти изкара меню на китайски, с бутона за звука отиваш на последното и го натискаш (с бутона за включване). Това рестартира телефона. Може по бавно да включи! Не бързай да го пипаш пак!
Влизането във вградения Recovery mode може да стане и само със натискане и задържане на бутона за вкл./изкл. и за усилване на звука!
Как си пробвал да го Root-неш?


Забележка от Модератор:


8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай

Така и аз да си дам скромното мнение за телефона.  Поръчах го от minideal.net . За съжаление съм си някакъв карък Sad   и не извадих никакъв късмет с доставката. 14 дни чакане. След това при отваряне на пакета виждам, че tempered glass протектора, който е подарък е пукнат и не става за нищо. За съжаление сега търся нещо временно и чакам доставка от Китай на нов протектор, но и той кога ще дойде не се знае. Плюс това се изръсих още 10 лева за тея протектори  Angry На това отгоре не ми бяха изпълнили желанието да сложат мултиезичен ром с гугъл плей и без китайските апликации. Така трябваше да се занимавам аз. Понеже виждам, че някой имат проблем, пък и на мен самият ми отне доста време по руутване и инсталиране на нов ром, затова ще направя кратко обяснение как аз процедирах и нямах никакви проблеми.

Използвах тази тема: http://forum.xda-developers.com/android/...e-t3102997
От нея ползвах само step one. Наистина много бързо и ефективно стана всичко
Единствено при една от стъпките искат на телефона да има инсталирана pdanet апликация. Понеже със стоковия ром, който бях не поддържаше гугъл плей, нямаше от къде да го изтегля, но намерих линк apk на апликацията на :

http://www.apk4fun.com/apk/3098/

След командата fastboot reboot веднага натискате трите копчета и влизате в CWM. Веднъж инсталирано CWM, мисля, че този телефон много трудно може да се брикне. В един турски форум дори открих програма, с която можеш да си свалиш IMEI и дори да брикнеш телефона, може да го въстановиш. В същия форум има събрани абсолютно всичко къстъм и официални ромове. Като цяло страшно полезна темичка са направи там, жалко, че почти всичко е на турски и трябва да го карате на инстинкт, ако искате да разберете нещо от това дето са писали. Все пак поствам :
http://akilli.be/forum/konu-k3-note-root...mei-repair


След това в темата при xda е описано как с flashtool да се флашне рома. Има и някакви картинки, но те не се виждат или поне аз и още 5-ма човека от различни компютри не ги виждаме  Big Grin

Аз лично след съвет с един мой приятел реших да инсталирам Sensation rom - a . Тук искам да вметна. Доколкото разбрах целия процес на отключване на буутлоадера, инсталиране на рекавъри, руутване и смяна на рома може да стане с flashtool. Godji се опита да ми обясни как става, но така и не успя, защото в моя случай съм с windows 8.1 и така не успя да ми разпознае preloader VCOM драйвърите. Затова се отказах от този начин с флаштул-а и направих всичко възможно най-ръчно Big Grin
Та по самото инсталиране на рома:
Сложих zip- а в сд картата
влязох в CWM
след това от менюто направих следното 

Wipe data/factory reset 
Wipe cache partition
Advanced > Wipe dalvik cache 
Mounts & storage > Format system partition 
Install zip from sdcard and install SenSation_Rom.zip
За няма и пет минути ми буутна новия ром и всичко си е ок за момента. Ром-а няма някакви особени бъгове. Има гугъл плей и е мултиезичен. Има dolby atmos, оставени са само 1-2 китайски апликации, едната беше maxx audio май. Лаунчера, който върви с рома е Solo Launcher и според мен е малко тъп и може да го сменя Nova Launcher.

Като изключим проблемите с доставката мога да каже, че съм доволен от телефона.  Smile
Метода, по който смених рома е пробван от мен и работи, но дали това е най-правилният начин само някой специалист дето се занимава повече с това може да каже.

@torettos за колко пари го даваш този алуминиев калъф. Може да ми пишеш на лично и да пратиш снимки Smile

@sote75 Не изпадай в крайно отчаяние. Както казах този телефон според мен е страшно трудно да се брикне перманентно. Щом аз не успях  Big Grin
sote75 
Виж най-напред виж дали ти зарежда CWM. бутоните за звук нагоре, надолу и пауър бутона. Ако зарежда CWM, мисля, че лесно ще се оправи. Ако ли не потърси нещо в xda
виж един много тежък случай :
http://forum.xda-developers.com/android/...l-t3095014
и още един, който много ми прилича на твоя:
http://forum.xda-developers.com/general/...2-t3114016

Ако в xda няма нищо потърси в турския и също
В леново форума също има много английско говорящи китайци, дето много ги чаткат нещата, може там да търсиш помощ
https://forums.lenovo.com/t5/K-S-and-Vib...-p/lp02_en
И нека не забравяме godji от нашия форум, който доколкото разбрах се занимава доста с точно тези телефони от minideal и със сигурност може да помогне стига да има време Wink

П.С. Забравих да спомена че със Sensation rom-a прави 46 001 в антутуто  Cool




torettos 

torettos 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)