Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K3 Note-Първи поглед

Здравейте на всички. 
Смятам да напиша едно бързо ревю на това бижу което за жалост поне за сега няма да види бял свят в България.
От къде да започна? Искам да подчертая, че за първи път си поръчвам телефон от чужбина и по-точно от китайски сайт. След поредното разочарование от Samsung (преди това HTC) и неочакваното счупване на дисплея на последният ми smartphone (Samsung Galaxy S3) бях принуден да си купя нов телефон. Бях разглеждал телефони с китайски процесори и преди това и бях доста впечатлен от характеристиките им и мненията на хората. Тогава съвсем случайно попаднах на Lenovo K3 Note. След малко повечко проучвания решихме да го поръчаме от pandawill.com чрез сингапурските пощи. Телефонът дойде адски бързо. Поръчката я направихме на 01.06.2015. На 02.06.2015 ми дадоха "tracking number". На 06.06.2015 пратката тръгна от Сингапур и на 09.06.2015 беше вече в София.

По-подробно информация за пратката от БГ пощите:

06 Jun 2015 23:55:00 SINGAPORE SINGAPORE SO5 Send item abroad (EDI-received) Изпращане на Изх.пратка в чужбина
09 Jun 2015 10:51:29 BULGARIA SOFIA LC/AO Receive item at office of exchange (Inb) Получаване на Вх.пратка в Межд.разменна станция
09 Jun 2015 10:59:43 BULGARIA SOFIA LC/AO Insert item into domestic bag Влагане на пратка във вътрешен чувал
10 Jun 2015 01:43:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Пратката e получена
10 Jun 2015 07:11:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Пратката е в добро състояние
10 Jun 2015 07:13:00 BULGARIA Plovdiv Receive item at delivery office (Inb) Получаване на Вх.пратка в станцията на Доставка
10 Jun 2015 12:27:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Пратката е приета
10 Jun 2015 12:29:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ ГИШЕ
10 Jun 2015 18:13:00 BULGARIA Plovdiv Deliver item (Inb) Доставена пратка
10 Jun 2015 18:14:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Доставена
10 Jun 2015 18:15:00 БЪЛГАРИЯ ПЛОВДИВ Доставена

Стига толкова за доставката, минавам по същество. Телефонът дойде с обичайните инструкции, кутийка, usb и преходник, който за жалост е USA версия. Забравих от магазина да им кажа да ми сложат един европейски адаптер, но ще си купя един такъв от България. Няма слушалки в комплекта, както и case и screen protector(от pandawill.com нямат в наличност, гледам в minideal.net идват подарък). Първите ми впечатления бяха доста положителни и останах доста очарован(нищо, че бях изгледал доста видео ревюта). Телефонът има доста изчистен, семпъл и хубав дизайн, придаващ усещането за скъпа high-end мобилна джаджа. Изключително тънък(а си мислих, че HTC ONE S е тънък) и държа да подчертая лек. Досега по-лек телефон не бях хващал в ръцете си. Определено е доста удобен, макар че е оборудван с 5,5 инчов FULL HD дисплей. Като стана на въпрос за дисплей. Опасявах се, че няма да излъчва особено добра картина, но се оказа, че съм се притеснявал напразно. Дисплеят е голям, ярък, изчистен и детайлен. Тъчът също е на доста голямо ниво, чувствителен и приятен. Говорителят на телефона също изкарва доста приличен и чист звук. Wi-fi-то е бързо и няма никакви проблеми със свързването. Също така телефонът няма никакъв проблем с честотите на Telenor(аналогично и с останалите български оператори) 3G-то и 4G-то работят перфектно. Предната и задната камера определено се справят много добре. Направи ми впечатление една забавна функция на предната камера която изчислява приблизително годините ти и индексът на щастието ти. GPS-ът за сега не съм го изпробвал, но мисля , че няма да има проблем. Бутоните не светят, но това не е болка за умиране, научават се. Телефонът от pandawill.com идва с Google Play, антивирусна, DU battery saver, CClean master и прочие. Версията е 1511, която определено има малко бъгове. Например widget-ът за времето работи само с китайските градове. Както и две китайски програми не могат да се изтрият. Според мен това орязва малко пълният капацитет на телефона, но чрез излизането на по-читав ром и руутване мисля, че телефонът ще стане повече от перфектен. Имах малко странен проблем с батерията днес сутринта. Единствено в началото телефонът го чаках да зареди малко по-бавничко, но това го дължа на фактът, че се пускаше за първи път.

Като цяло за сега е това. Телефонът го използвам от близо 19 дена и не съм го разцъкал кой знае колко. За сега съм качил само един Viber и Instagram, свалих си и Mortal Kombat X и използвам custom rom-a. По-нататък ще видим как ще се държи. Ако имате желание ще Ви държа в течение.

Обобщенията, които мога да направя:
Положителни черти:
1.Голям ярък 5.5 инчов FULLHD дисплей.
2.Тънък, елегантен, изчистен и стилен дизайн.
3.Чист и приятен звук.
4.Изключително бърз.
5.Удобен и изключително лек.
6.Сравнително добра предна и задна камера.
7.Определено оставя усещането за скъп high-end телефон и не им отстъпва.
8.Определено предлага много неща, а парите за, които се продава са просто "смешни".
Отрицателни черти:
Доста се позачудих какво му липсва на телефончето. Особено за парите си нямам право нищо да кажа, но все пак. Следните описани неща по-долу аз лично не ги считам за отрицателни черти, но за някои хора може и да бъдат.
1.Няма Gorilla Glass.
2.Не светят home бутоните.
3.Софтуерът на Lenovo е сравнително бъгав.

Снимки от разопаковането на телефона:
http://i62.tinypic.com/2elw3zm.jpg
http://i58.tinypic.com/9s41h2.jpg
http://i62.tinypic.com/6ynrc8.jpg
http://i60.tinypic.com/2v9yyqc.jpg
http://i59.tinypic.com/33mlci0.jpg
http://i58.tinypic.com/2h4fjm1.jpg

Заключение:
Аз лично повече телефон (или поне за сега) от България няма да си купя. Нямам намерение да продължавам да им пълня гушата на гиганти като HTC, Samsung , които в последно време взимат клиентите си направо за мезе с тези суми, които обявяват. Особено пък Apple. То бива марка, но чак пък толкова. Според мен реномираните китайски марки по нищо не отстъпват. Развиват се все повече и повече, но все пак българинът трябва да бъде гъзар и да си купи на изплащане едно aйфонче или последният Samsung/HTC/Sony и прочие. Но щом чуе за китайски телефон, без да разбира грам започва да плюе. Горещо го препоръчвам на всички потребители, които искат да бъдат в крак с модата, но са с ограничен бюджет или пък нямат намерение да дават много пари за smartphone, който ще остарее след време. Моделът за парите си наистина предлага много неща (че и отгоре).
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! Телефончето изглежда добро за парите си. Пробвах няколко различни рома и бих ви препоръчал Limonchello - без абсолютно никакви проблеми, бг език, лед нотификациите работят с всички програми, уиджетите работят, батерията е ОК. Въобще, супер добър ром засега. Само LenovoServer изтрийте - казват, че може би е някакъв вирус... Иначе в сравнение с Xiaomi Redmi Note, камерите са малко по-зле и батерията е осезаемо по-зле. За сега Леновото е по-бързичко, но то MIUI на Xiaomi, макар и супер стабилна е с един от най-тромавите шелове. VibeUi на Леново ме изненада изключително приятно като изглед, бързина и функционалност...
Цитирай

Пичове здравейте. До скоро бях със ЛГ Г2, но при опит да върна 4.4.2 защото 5.0.2 караше телефона да грее много се прецака и вече 16 дни е в сервиз. Замислям се за този, пряко ме интересува само дисплей, камера и батерията, сравнена със Г2, кой кого превъзхожда. За останалото мисля че Леновото е по добро, а и доооста по евтино от Г2, 600++ лева преди 6 месеца. Благодаря предварително, и ако може споделяйте позитиви и негативи на Леновото. Smile Благодаря предварително.
Цитирай

boichev95, по-горе съм написал доста обширно ревю на телефончето. Там съм описал положителните и отрицателните му черти, както и доста други неща. Вземи да го прочетеш. Между другото брат ми има LG G2 и аз се колебаех точно между тези два телефона, но реално се отказах от G2-ката. Lenovo-то е на половин цена, а реално с нищо не му отстъпва. Особено за мен по-големият дисплей е голям плюс. Сравнявах ги двата телефона още като ми пристигна. Мога да кажа, че дисплеят на LG-то е малко по-контрастен (не се забелязва особено). Може би прави и по-добри клипчета/снимки.
Цитирай

Прочел съм всички мнения в тази тема, Колега. Даже със godji_1 си писахме в скайп и ми обясни за телефона. Честно, май съм му по навит от колкото да продължа да ползвам ЛГ-то, след като ми го върнат.. Ще се помисля още ден два и ще реша. Stolt Visslar
Цитирай

И аз като колегата по горе нещо май го брикнах. Стига само до логото и се рестартира. Само,че аз имам  вече инст. CWM , и УЖ направен бекъп с него.  При опит да възстановя от бекъп-а, влезна в буутлуп. Нещо мима проблем с тези рекавъри-та.
Сега ще го мисля как да го оправям Angry

ZTE V987 + Lenovo K3 NOTE + XIAOMI Redmi 5plus -> Poco F3 8/256
Цитирай

Телефона в момента е със Sensation ROM Wink  и се държи бих казал добре. С  рома който дойде правеше 19000 точки в Антуто, а с този- Tongue 46000. Само да кажа,че смених рекавърито от CWM на TWRP . С него за сега успя да възтанови направения бекъп. Благодаря на колегата  godji1. 
P.S Дайте линк към официалният РОМ.
P.S 2 Ако някой колега е купувал телефона от Gearbest , ще съм му много благодарен да каже с кой Ром е,или да ми изпрати бекъп на този РОМ,че моят се  затри с неуспешните гимнастики по флашването.

ZTE V987 + Lenovo K3 NOTE + XIAOMI Redmi 5plus -> Poco F3 8/256
Цитирай

Ето 1520ST флашва се със FlashTool:
https://cloud.mail.ru/public/yZ2t/d89VgdjpS

А това е 1522ST флашваш с рекавъри:
https://cloud.mail.ru/public/6XnZ/E7MSLQa91

Независимо коя ще сложиш от двете след тово ъпдейтваш до 1524ST ъпдейта веднага ще ти излезе да го свалиш.
И двата РОМ-а са само с CN/EN език няма GooglePlay трябва да си сложиш gapss.

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай

Здравейте,

Как е телефончето? Четох доста противоречиви отзиви за него и се чудя дали си струва...
Цитирай

И къде ги прочете противоречивите? Прочети я тая тема от началото...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Ми така е по лесно...Защо да си губи времето човека да чете темата..;-)

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай

В крайна сметка при поръчка на телефона от minideal, идва ли телефона с root и playstore? Кой е по-добрия вариант за поръчка: minideal или to2c?

Pocophone F1
  • MIUI Global 11.0.9 (QEJMIXM)
  • Android 10
Gcam - PocoS Mod v10.4 - 7.3.018.291816413
Цитирай

Интересна тема, ще я следя до следващото закупуване на телефон, което е скоро, поради недобре работещ ГПС (който ползвам много) на UMI Zero, поне спря да се рестартира след вчерашното слагане на 3.06. Дано и дисплея на този е толкова добър като на Уми-то.  Wink

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

И трите ми бройки не са рутнати,въпреки че изрично им бях писал за това и те ме увериха,че са! Колкото до гугъл-магазина,всичко е сложено и си бачка на 6!Поръчай го от минито,идва с най-малко боклучав софт.Всъщност тестовите програми очитат нещо като рут,поне така изписват,но нямаш достъп до основния корен и някои приложения не могат да бъдат премахнати,но стоковият ром си бачи добре,всичко си лети,прави 46000 точки на AnTuTu.
Цитирай

Здравейте, някой може ли да ми изпрати линк към сайт, от който може да се изтеглят по-нови ROM -ве за Lenovo K3 Note.
Разбира се питам за изпитан сайт, на който качват стабилни фърмуери а не някакви експерименти. Благодаря предварително, на който ми отговори.
Цитирай

(2015-07-17, 11:15:49)stenlius написа:  И къде ги прочете противоречивите? Прочети я тая тема от началото...

Тук има доста различни мнения за телефона:

http://www.gsmarena.com/lenovo_k3_note-reviews-7147.php

И затова реших да ви попитам.. Smile
Цитирай

@Aleksandar.stoyanov

аз тук гледам за нови ромове - http://www.movilesdualsim.com/foros/roms-lenovo-k3.739/
Слaгал съм поне 3 различни и се държат чудесно.
Но определно гласувам за този ++[LiMoNcHeLo NovAMoD MDSTeam VibeAosP]++

Проблема е че форума е на испански, но се слагат стандартно и с google translate се оправяш!
Цитирай

Има ли проблем с греенето при продължително натоварване ?  Huh
При поръчка от този сайт http://www.pandawill.com/ има ли шанс да ми задържат пратка на митница и да ми искат още пари или има начин при поръчката да си доплатя за да не се занимавам с митница ? Можете ли да ми обясните как стоят нещата понеже до сега само т от емаг съм пазарувал през интернет и там идват от Румъния пратките и направо на адрес без допълнително занимаване.
Цитирай

Здравейте,

Някой знае ли дали в близкия месец може да се очаква някой от българските търговци да предложи Lenovo K3 Note, или по-скоро да се закупува от чужди сайтове?
Никъде не мога да намеря подобна информация.


Благодаря!
Цитирай

В България винаги има възможност да ви задържат пратката на митницата, но по принцип не го правят. В България този телефон няма да бъде пуснат.
Цитирай

(2015-07-21, 13:20:16)Multimedias написа:  Има ли проблем с греенето при продължително натоварване ?  Huh
При поръчка от този сайт http://www.pandawill.com/ има ли шанс да ми задържат пратка на митница и да ми искат още пари или има начин при поръчката да си доплатя за да не се занимавам с митница ? Можете ли да ми обясните как стоят нещата понеже до сега само т от емаг съм пазарувал през интернет и там идват от Румъния пратките и направо на адрес без допълнително занимаване.

Да грее при продължително ровене в нета.
Но пък това не е кой знае какъв проблем.
Цитирай

(2015-07-21, 21:30:40)Dirty написа:  Здравейте,

Някой знае ли дали в близкия месец може да се очаква някой от българските търговци да предложи Lenovo K3 Note, или по-скоро да се закупува от чужди сайтове?
Никъде не мога да намеря подобна информация.


Благодаря!

Колега ето от ТУК може да го купиш и няма да се занимаваш с митници

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай

Праща ме на facebook.

 
Цитирай

@NoMaD Да защото имат фейсбук страница

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай

И, който няма? Да си сваля приложението, да си прави акаунт за да види офертата? Едва ли....

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)