Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилния интернет
#1

  Здравейте. От както съм взел телефон имам проблеми с интернета на Теленор. В началото беше с много ниска скорост, но след указания от служител на Теленор премахнах 2 реда от автоматичните настройки (прокси и порт) и скоростта се нормализира. Сега обаче от няколко дни имам др. проблем. Когато ползвам интернет (особено ако е продължително време) на моменти връзката забива. Достъп нямам и забелязвам, че през това време се сменят режимите H- H+, но пресвятка само стрелката нагоре. Това би трябвало да означава, че в този момент не свалям данни и съответно нищо не зарежда. Времетраенето на проблема е различно. Също и амплитудата. От Теленор ми казаха, че няма проблем с мрежата в Пловдив и проблема е или в устройството или в приложенията които ползвам. С този проблем е неприятно да се гледа онлайн телевизия. Постоянно прекъсва връзката. Вчера в офис на Теленор тествахме моята карта на някакво HTC и нямаше проблем с приложенията facebook, chrome и youtube. Приложението на Булсатком не пожела да зареди на мобилни данни за съжаление. Проблема не ми изглежда е от телефона. На режим WCDMA автоматичен съм. Изпробвах ги всичките и промяна няма. Някакви идеи?
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Същото се случва и при мен във мрежата на теленор от около месец и половина със Нексус 6, както и на телефона на брат ми, Нексус 4 също на теленор в Пловдив! Променил съм настройките по същия начин. Оправя се след включване и изключване на самолетен режим или ако го оставя за малко. Мисля, че проблема е в тях! Наистина е кофти ако ползаш ютуб или онлайн телевизия.
Цитирай
#3

Не съм забелязвал подобно нещо при мойта бройка, а го ползвам през 90% от времето на мобилен интернет. Нещо Теленор са оплескали.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#4

Те са си оплескани тия по принцип.
Цитирай
#5

Утре мисля да си изкарам целия ден със стария телефон (S4) и да видим как ще е. Не ми се вярва телефона да е причината...
Цитирай
#6

Здравейте.Точно същият проблем установих и с моят S6 edge още на 14-ти като го взех.Върнах го във вивател и те ми го замениха ,като вторият беше пък надран целият.В събота взех 3-ти и той почна да прави същото с интернета и него върнах.Проблема се появява при натоварване на интернета (например при теглене или онлайн филми).До сега все бяха черни затова сега им казах ако може златен и чакам тези дни да ми дадат и ще пиша да кажа има ли промяна.Мисля си ,че едва ли е от ОС защото не всички го имат този проблем.Колегата който е пуснал темата ако може да каже цвета на телефона си и обикновен ли е или edge.

btw: Аз съм на вивател , пробвах и с теленорска карта и пак прави проблем.90% от случаите в които ползвам програмата Popcorntime прави проблем.Ако колегите искат да пробват може да е изтеглят от сайта на popcorntime. В Google Play е няма.
Цитирай
#7

Пичове една камара хора имаме същия проблем с Note 4...Според мен е някаква несъвместимост между родните мрежи и новия хардуер на последните модели на Самсунг...Ние ( от темата за Note 4 ) за сега не сме открили решение...

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#8

(2015-04-27, 18:48:11)vanko1936 написа:  Здравейте.Точно същият проблем установих и с моят S6 edge още на 14-ти като го взех.Върнах го във вивател и те ми го замениха ,като вторият беше пък надран целият.В събота взех 3-ти и той почна да прави същото с интернета и него върнах.Проблема се появява при натоварване на интернета (например при теглене или онлайн филми).До сега все бяха черни затова сега им казах ако може златен и чакам тези дни да ми дадат и ще пиша да кажа има ли промяна.Мисля си ,че едва ли е от ОС защото не всички го имат този проблем.Колегата който е пуснал темата ако може да каже цвета на телефона си и обикновен ли е или edge.

btw: Аз съм на вивател , пробвах и с теленорска карта и пак прави проблем.90% от случаите в които ползвам програмата Popcorntime прави проблем.Ако колегите искат да пробват може да е изтеглят от сайта на popcorntime. В Google Play е няма.
Колега с S6 бял съм. Точно това забелязвам, че при по-голямо натоварване на нета започва да забива по-често. Дори ако разглеждам снимки в facebook приложението проблема пак се появява на моменти. В офиса на Теленор ми казаха, че нищо не могат да направят освен да го пратят за сервиз...Нямало бройки.

(2015-04-27, 20:51:13)@Георги@ написа:  Пичове една камара хора имаме същия проблем с Note 4...Според мен е някаква несъвместимост между родните мрежи и новия хардуер на последните модели на Самсунг...Ние ( от темата за Note 4 ) за сега не сме открили решение...
2г. ползвах S4 и не съм забелязал такъв проблем. Може би причината е, че нямах много МБ на макс скорост и не съм ползвал толкова много нета (особено за онлайн ТВ). За това утре ще го видя как се държи и дано да не е от новия апарат, че не ми се разправя със сервизи и глупаци.
Цитирай
#9

Аз също съм нямал никога подобен проблем с моята S4-ка.В момента ползвам временно samsung A5 и няма проблеми.
Цитирай
#10

Както е написал колегата по-горе ... нашата тема със същия проблем стана историчека , повечето имат проблем като вашия , аз имам проблем ,че нямам нет на 2Г при 3Г ми е бетон ... но незнам от какво зависи , ако мръдна в друг град може пък да тръгне 2Г и да стане да ми прекъсва 3Г ...за момента 3Г ми е бетон и засега ме устройва.
Да ви спестя доста ровене през което минахме в нашата тема,  при кит-кат го има проблема , при лолипоп , при къстъм ром също , едно момче в руски форум беше сменило всички модеми и проблема пак го има.
За момента един от колегите показа,че във форума на Мтел има евентуално решение на забиващото 3Г , проблема се оправя като се спре опцията за мрежата Fast Dormancy (вижте в гугъл какво е това)  , което за момента виждам че става само с рутване на телефона. Тази опция не се поддържа от нашите оператори .....  някой с този проблем и с рутнат телефон може да пробва. Става с приложение от плей стора ....  FastDormancy toggle.

Ще следя и вашата тема, ако стигнете до нещо да го пробвам и на Ноте 4 .... засега това с руут не ме устройва заради гаранцията.
Цитирай
#11

(2015-04-28, 08:57:18)vanko1936 написа:  Аз също съм нямал никога подобен проблем с моята S4-ка.В момента ползвам временно samsung A5 и няма проблеми.
Цял ден тормозя S4-ката и няма грешка. Даже сутринта в 05:40 ми стигна 29Mbps. гледах и тв на булсата около 40-50 мин с леки прекъсвания на определени канали вървеше без грешка.
Цитирай
#12

(2015-04-28, 14:07:04)shikera написа:  
(2015-04-28, 08:57:18)vanko1936 написа:  Аз също съм нямал никога подобен проблем с моята S4-ка.В момента ползвам временно samsung A5 и няма проблеми.
Цял ден тормозя S4-ката и няма грешка. Даже сутринта в 05:40 ми стигна 29Mbps. гледах и тв на булсата около 40-50 мин с леки прекъсвания на определени канали вървеше без грешка.

Колега свали си програмата popcorntime от техният сайт (можеш в гоогле да го намериш) и пробвай да гледаш някой филм и кажи дали забива и ако може да кажеш твоята 6-ца каква е и какъв цвят.
Цитирай
#13

Този проблем с промяна на статуса от H на H+ го има и при Мтел. Проблема не е в телефона, защото съм сменил доста. Проблема е от Оператора. Обикновено ако минавате от една клетка на друга или по друга причина. 

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Мисля че смъкваше на H когато няма заявки за да черпа по-малко ресурс , ако дадеш заявка да отвориш страница примерно и веднага обръща на H+
Цитирай
#15

(2015-04-28, 14:41:53)Be6i4 написа:  Този проблем с промяна на статуса от H на H+ го има и при Мтел. Проблема не е в телефона, защото съм сменил доста. Проблема е от Оператора. Обикновено ако минавате от една клетка на друга или по друга причина. 
Проблема е в това, че зацикля възката и достъп няма. Сега съм на безопасен режим и телефона ползва само стоковите приложения. От Теленор имат съмнение, че някое от приложенията товари връзката и от там става забавянето. Проблема пак го има. На място с по-слаб сигнал възстановяването на връзката отнема на моменти повече от минута.
Цитирай
#16

Аз съм на Вива и винаги ми е така , като дам заявка и обръща на H+ ....... замисли ме на Ноте 2 дали е така , но нямам време да пробвам.
На телефон върнат до фабрично състояние пак ще ти е така , не е приложение.
Тея от Теленор ги остави , аз на какви глупости се наслушах от Виваком за проблема ми че нямам интернет на 2Г .... книга мога да напиша Smile
Трябва хората от операторите които ръчкат по мрежата да си купят S6 или Note 4 , че да се раздвижи някой .... поне за тези два модела  има масов бум с проблем с мобилния интернет ...не само в Бг , потърис в нета има доста теми по форумите със същия проблем и никакво решение за момента. 

И пак напомням за предложението на колегите за спиране на Fast Dormancy , някой ако си е рутнал телефона да пробва да го спре и да помогне на другите хора тук с тестовете си!
Цитирай
#17

Същата работа и при мен при С6-цата на Теленор. Забива на H, връзка няма, изключвам мобилните данни, веднага след това ги пускам, отнема 2-3 мин. докато H светне отново, но и след това интернет няма. При активиране и деактивиране на Самолетен режим тръгва и вече 30 мин. го натискам без никакъв проблем. В същото време Нота си бачка безотказно на мобилни, което ме навежда на мисълта, че проблема не е в клетките на оператора.

п.п. Тъкмо си мислех, че съм случил на бройка без дефекти......май за последно си купувам Самсунг....

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#18

Note ли заби?
Btw :смених вече 3 черни edga и сега съм с златен и пак същата история,което ме навежда на мисълта ,че може да е софтуерен проблем.Дано се оправи с 5.1.1
Цитирай
#19

Не колега, С6-цата зависна. След като направих 'гимнастиката' със Самолетния режим, започнах да разцъквам и двата телефона едновременно (Снимки във фейс, ютюб, плейсторе), около 30-35 мин и двата телефона работеха без забележки, но в един момент зависнаха и двата. Започнах да рефрешвам страницата на Chrome  и на двата телефона едновременно, като Нота се 'ориентира' за по-малко от минута, докато на С6-цата и трябваха над 2 минути.

п.п. И двата телефона са на Теленор на един и същ тарифен план с интернет на макс. скорост.

п.п.п. Ако мненията ми са глупави, нека някои от администраторите да ги изтрие. 

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#20

Преди малко говорих със самсунг българия и се разбрах с тях днес около 17:00 часа да направят  онлайн диагностика на телефона ми и след това ще пиша да кажа какво е станало.

Абсолютно нищо не направиха. Проблема продължава ,а решение няма.
Цитирай
#21

Хора, този нет ще ме побърка и мен.. Прави ми впечатление, че на определени места "блокира" връзката. Ужасно е, рестартитирам като луд!???
Цитирай
#22

5.1.1 идва :-)
m.gsmarena.com/tmobile_samsung_galaxy_s6_edge_caught_getting_android_511-news-12101.php
Цитирай
#23

Дано проблема се оправи.
Цитирай
#24

Понеже по-горе ви писах един пост който не го видя никой, според мен не разчитайте че с ъпдейта проблема ще се оправи , макар че силно се надявам и аз ,защото проблема го има и на Ноте 4. И както казах един колега от руски форум е сменил всички възможни модеми за модела и оправия няма, така че не очаквам много от ъпдейта.
И пак казвам , колегите с Ноте 4 си оправиха проблема със декативиране на Fast Dormancy , но се изисква руут!  ............ ако някой тук има рутната 6-ца да тества. 
Аз като гледам колко неща са ос*али по тая 6-ца , май нета е един от малките ви проблеми .......... телефона за 1300-1400 лв ... срамота е ....... и при нас с ноут-а не че е по-добре схемата ...ама какво да правим.  Доста хора им писна и май ще има миграция към ябълки след време .... ще видим .
Цитирай
#25

Искайте замяна. Но напоследък забелязвам, че май само в България хората имат проблем с Интернет връзката. ..

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)