Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Оптимизация на батерията.
#26

Здравейте, от 1 месец съм собственик на с6, но последните няколко дни забелязах следното. Свалям си телефона от зарядното на 100%, почти нищо не правя на него, най-много вайбър и батерията се изпарява. За 15 минути от 100% на 90%. Дайте някакъв съвет, какво да правя?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
Аксесоари
#27

Виж в настройки-батерия,кое ти я източва.Може да качиш скрийншот.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#28

Относно  външните батерии, ако сте погледнали зарядното  е 2А, тази от линка по горе е 1000мА = 1А , зарееждането ще е по бавно и вероятно зареден така, телефонът ще държи по малко от зареждане в мрежата. Аз лично имам power bank  на Анкер, която си купих още за HTC Sensation, тя също е с две USB -та но според документите мощността им е при ползване само на едното - 2А или 1А, а при едновременна става 2х 500мА. Такаче внимавайте каква си купувате.

hTC Sensation (железен телефон!) юни 2011-авгус 2014> LG l finо(like!)>lenovo a563(бате по добре недей)>  май 15г  Samsung S6.

Цитирай
#29

Колкото по-малък е ампеража, толкова по-добре. Не обърквай колегите. Ще зарежда по-бавно, но ще държи малко повече батерията.

Choosing...
Цитирай
#30

Кое е по-добре ако се зарежда с по-малко напрежение? Това което лансирате не е вярно.
Чипа контролиращ заряда на батерията е в телефона. Щом от Samsung са го направили да ползва стандарта Fast Charge 2.0, то заредената батерия ще има един и същ капацитет.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#31

Да се хванем на бас ако искаш...
Не ти казвам как да зареждаш батерията, давам съвет.
Самсунг са направили така, че масовия потребител да е щастлив. Да зарежда бързо телефона и да си свирка.
Можеш да погледнеш какво става при подредбата на електролитите в батериите при бързо зареждане и при бавно. При бавно и по-продължително се получава по-добра подредба и се увеличава броя на "вкараните" електролити в батерията. И в двата случая ще ти изпише 100% пълна батерия, просто в единия от тях тя ще е "по-пълна". 

Choosing...
Цитирай
#32

Много хора бъркат тока с напрежение.С по-ниско напреженние не може да се зареди батерията до номиналния и капацитет,но с по-нисък заряден ток може.Слона е абсолютно прав, че с по-малък зааряден ток е по-добре да се зарежда.Бързото зареждане води до разрушаване на активния слой на електродите което неминуемо се отразява на капацитета на батерията .С времето той все повече и поввече намалява.Той си намалява и без това,но бързото заареждане с големи токове ускорява още повече процеса.Нека всеки си зарежда както си иска батерията...тя си е негова Smile
Цитирай
#33

Той тока се регулира не с токов трансформатор или потенциостат, а чрез напрежението. И вземете се образовайте малко за заряда на съвременните батерии, това не са тези отпреди десетина години или повече. В момента вече май е започнало производство на батерии зареждащи се за около 5 минути ( за справка Tesla), това значи ли, че ще се разрушат, след като производителя им дава гаранция 1000 цикъла заряд/разряд, при запазване на до 80% от капацитета им (в това число и Samsung). Apple още 2009 г. даваше същата гаранция на акумулаторите в техните устройства.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#34

Виж,никой не те кара да си зареждаш телефона не както ти си искаш.Принципа на литиевойонните батерии не се е изменил от времето на първата такава батерия,а това е доста повече от десетина години.Сигурен съм , че дори не знаеш от кого е произведена първата такава батерия.Разбира се ако твоята батерия е на "Тесла" си напълно прав.
Цитирай
#35

Да си прочел случайно, че от миналата година си произвеждат по различна технология (анода вече е от силиций)?

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#36

Малко спам, това е батерия...[Изображение: 08b884159607cc0bbd2e025ddc3144e7.jpg]
Цитирай
#37

Това е таблет. Какво друго очакваше?

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#38

Да таблет е, който е с постоянно включен мобилен интернет, но на скрииншота е на 9 дни стенбай с 5,40 часа дисплей. И извода е че Sony са си свършили перфектно работа със софта. Услугите са ми 3% общо, а не 30%. Настройките са ми същите доколко може. Така че се надявам с ъпдейта всичко да си дойде на мястото.

П.С. По данни на производителя, живота на батерията стига до 10 часа браузване през мобилната мрежа, колкото и на S6, с тази разлика че аз не мога да изкарам 3 часа на дисплей със смесена работа, па камоли 10 в интернет.
Цитирай
#39

Какъв е извода е трудно да се каже. Въпроса е че това не е дори частично свързано с батерията на S6 (за което е и темата) и не показваш нищо съществено. Дори модела на таблета не си казал кой е.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#40

Модела е Z3 compact, но си мисля, че това въобще не е от значение. Факт е че нямам толкова голям дрейн от услугите на Google, какъвто имам при s6. Както казах и по горе, услугите на Google ми дърпат около 30% от батерията и смятам, че не е нормално...
Цитирай
#41

(2015-05-14, 18:57:53)Steve написа:  Той тока се регулира не с токов трансформатор или потенциостат, а чрез напрежението. И вземете се образовайте малко за заряда на съвременните батерии, това не са тези отпреди десетина години или повече. В момента вече май е започнало производство на батерии зареждащи се за около 5 минути ( за справка Tesla), това значи ли, че ще се разрушат, след като производителя им дава гаранция 1000 цикъла заряд/разряд, при запазване на до 80% от капацитета им (в това число и Samsung). Apple още 2009 г. даваше същата гаранция на акумулаторите в техните устройства.



Здравей! Ще може ли да обясниш какво точно означава това?

Мерси!
Цитирай
#42

Ако капацитета на батериятя падне под 80% преди да си направил 1000 цикъла разряд/заряд, производителя ще ти я замени.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#43

А как ще разбереш дали е под, или над 80% ?
Цитирай
#44

С някоя програма за проверка на батериятята (Battery Doctor).

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)