Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет при избор на употребяван автомобил
#1

Решил съм да купувал употребяван автомобил. Целия ми бюджет е 17 000. Предпочтам колата да е миниван или голямо комби по възможност след 2007 год. Не разбирам много от коли. Автомобила да е до цена 13 000. Останалите предполагам ще отидат за гражданска, каско, регистрация, тех. преглед и консумативи, докарване с платформа и недай си Боже скрит дефект. Мисля колата да е от Германия. Просто 90% от продаваните в България коли с пренавит километраж, скрити дефекти или двигателя е заминал. Предпочитам японска кола. Ако може да поделите мнение за плюсове и минуси на дадени модели.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
Аксесоари
#2

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/sub...ORT&noec=1
За япоско комби това ми идва на ум.
А защо не видиш някой SUV? Honda CRV, Toyota Rav 4 ?

Galaxy Note 3
Цитирай
#3

Ето ти няколко не лоши варианта.

Opel Zafira 

Mazda 6 

VW Passat 

VW Touran 

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#4

Бих ти препоръчал:
Mazda 6 комби
Citroen C5 комби
Ford Mondeo комби

От вановете:
Citroen C4 Picasso
Peugeot 5008

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#5

Някой запознат ли е с тези коли от лизинг? Гледам има добри предложения за 14-15000 лв. на по около 80 000км 2010-2011 год. Има ли някаква уловка в тия коли върнати от лизинг?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#6

Уловка няма, само че цената е доста надута спрямо пазарната. Ако говориш за България.
А за модел погледни Мазда 5.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#7

Доколкото знам, Тойота ремонтират върнатите от лизинг коли, виж някой Авенсис дали не си търси стопанин

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#8

И аз мисля, че

Цитат:Уловка няма, само че цената е доста надута спрямо пазарната. ...
И не само в България е така.


Цитирай
#9

Конкретно говоря за:
Orlando

Ама тоя екотек ... при Опел доста главоболия и проблеми имат ... или е друга бира това?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#10

^ Надявам се това да е само пример за евтин, върнат след лизинг автомобил.
Щото твърдението ти, че предпочиташ японски автомобил, някакси не се връзва с това творение на корейското автомобилостроене (Daewoo), на базата на немски автомобил (Opel Zafira) и с американска емблема.
Още повече, че

Цитат:Ама тоя екотек ... при Опел доста главоболия и проблеми имат ...
п.п. Има един лаф за автомонтьор - "Работя бързо, качествено и евтино. Имате право на две от тези опции!". И в твоя случай е така - Ново, Хубаво и Евтино няма.


Цитирай
#11

Има, само трябва да го намери.
А дали Опел, още повече Зефира е по - добър от аналога от Деу, това е много спорен въпрос

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

Ако се спрете на оказионен автомобил, колкото и да ви уверяват, че е сервизиран фо проверете в сервиз в който имате доверие. Няма да изпадам в подробности, от германия трябва да се внимава с ръждата защото теъгнала ли е няма спасение.
Цитирай
#13

А знаете ли на какви са разходите по купуването на автомобил от Германия ?

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#14

1000лв да ти я докарат до България. Ако отидеш сам и си я докараш на ход е по-евтино, но доста пъти излиза по-скъпо, защото не винаги купуваш като я видиш на живо или пък е продадена и т.н. Ако ще вземаш немска търси някой познат, който се занимава. Иначе после в България да си я регистрираш е към 500лв, заради екотаксата основно.
Абе за по-скъпа и мощна кола може да си прибавиш направо едни 1000-1500 евро към цената, която гледаш в немското мобиле, грубо.

Galaxy Note 3
Цитирай
#15

Това бих направил при покупка на автомобил над 7500€ втора употреба.
1.Сервизна инспекция на колата .
2.Да питам за Гаранция.
3.Външен,вътрешен оглед на колата.
4.Ако има сервизните документи ги разглеждам обстойно ако не се позамисля дали да я купувам .
5.Дали има резервна гума или е с пяна Sad Триъгълници и т.н не е от голямо значение защото от всеки сервиз могат да се закупят.
6.Закупуването на автомобила да е от голяма реномирана фирма .Вярно малко по скъпо е но ... !
7.Поддръжката да е евтина ,че на 1 Май смяна на 2 крушки по предните фарове 106€ за 2 мин. работа

Или попадаш на лапачка за пари или си караш колата жив и здрав.Както при избор на жена.Smile

Успех ти желая и дано попаднеш на хубава и запазена кола .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

По идея на колегата jorrddan, а и ми допада Авенсис комби. Тия дни от два варненски дилъра (върнати от лизинг фирми) няма да казвам - харесах модела на Тойота, обаче не ми бе позволено да ги закарам в сервиз по мой избор на който имам доверие с мотива, че може да не са компетентни. И един вид трябва да им имам 100% доверие на тях и на техния сервиз.
Даа кола и жена - на късмет
Мъж и куче - както ги научиш Big Grin

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#17

На късмет, ако ти липсват знания. Тук във форума няма да получиш отговор, просто ще разбереш предпочитанията на хората. А хората са склонни да си правят заключения на база оскъдни знания и субективни фактори. Видях, че си писал за кола от Германия, бих те посъветвал много да внимаваш за ръждата. Много силна химия ползват там и това се отразява. И последно - по - евтините коли не са по - евтини без причина (визирам конкурентни модели на различни производители). Дано извадиш късмет!

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#18

Употребяваните автомобили, които продават официалните представители на марките, обикновено идват с гаранция 1-2 години, което трябва да действа успокояващо (до някаква степен Big Grin ) на купувача, така че ако изпадне някое добро возило човек трябва да се замисли, защото освен другото то си е и на реални километри. Относно отказа на официалния представител, автомобила да бъде огледан от доверен на клиента сервиз с извинението, че "може да не са компетентни" са си абсолютни глупости понеже на всеки е известно какви аматьори работят в официалните сервизи и че в същото време има доста читави майстори, които са си отворили "гаражни" сервизи, но за нещастие не може да се направи нищо по въпроса - аз поне не съм срещал официален представител да разреши кола, която той продава да се прегледа от неоторизиран сервиз.
Иначе по въпроса за автомобил - бих загледал Нисан кашкай
Цитирай
#19

(2015-05-07, 16:20:34)vinse написа:  Относно отказа на официалния представител, автомобила да бъде огледан от доверен на клиента сервиз с извинението, че "може да не са компетентни" са си абсолютни глупости понеже на всеки е известно какви аматьори работят в официалните сервизи и че в същото време има доста читави майстори, които са си отворили "гаражни" сервизи, но за нещастие не може да се направи нищо по въпроса - аз поне не съм срещал официален представител да разреши кола, която той продава да се прегледа от неоторизиран сервиз.

Защо да са пълни глупости, хората ти продават "прегледана кола" и дават гаранция. Ако ти изнася условията, купуваш и после, ако искаш си я води във 123123 сервиза. Обикновенно колата ако и има нещо ти в близките няколко месеца ще разбереш какво и има и какво и няма. Ако се счупи то имаш гаранция - те ти го оправят. Ако пък нямаш доверие на тези "прегледани коли" и гаранцията, никой не те кара на сила да ходиш и да купуваш от тях. Има достатъчно пазари като дупница, горубляне и т.н. които всичките коли са им гаражни, бабички са ги карали веднъж седнично до църква и т.н. А колкото до това един автомобил да е с реални километри или не не е много от значение, една част може да се скапе и на 20 км, може и на 200 000 км, зависи от много неща. Ако е гледана и пазена и след това ти си я гледаш и пазиш и на 1 000 000 км да е все тая. Виждал съм на един познат баща му си караше нисан примера със газова на 500 000 км и щтракаше със пръсти човека.
Цитирай
#20

Брат ми гледаше един Хюндай в IND, попита дали може да я закара в сервиз и нямаше проблем. Човекът се качи с него и отидоха до сервиза, който брат ми посочи.
Не е нормално да не позволят да видиш какво купуваш. Не става въпрос за 2 лева.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#21

    Напротив Данчо, нормално е. Както каза @ndsbg , не купуваш кола от Горубляне, а от Оторозирания Официален Вносител на Марката. Целта на незнайния Горублянски Во ... ъъ такова ... джамбазин, е да лови маймуни с трици. Официалният вносител също лови маймуни, обаче с гарантирано качествени банани. Те и затова цените му са по-високи.
    В този ред на мисли (вярвам ще се съгласиш с мен), Японските банани се требе да са по-качествени от Корейските Cool
    Представи си нещо друго. Ти, кореняк Софиянец, си харесваш кола във Варна. Не познаваш никого там, включително и местния известен джамбазин, от когото ще купуваш. Къде ще провериш колата, при неквалифицирания официален вносител, или в отсрещния гаражен сервиз, специализиран в ремонта на всички известни марки в нашата Галактика?! Още повече, че в случая говорим за 3-5 годишна кола, която до момента не е влизала в сервиз, и кварталния бог я е виждал само на картинка.


Цитирай
#22

Въпросът е не дали трябва, а защо да не може.
Искам да проверя колата при мой човек, какъв е проблемът?
Тия цървули отказват или защото има какво да крият, или защото ги мързи.
Колкото и да е добра колата, как ще ми гарантира, че не са свили /подменили някоя част?
Тук не е Англия, макар, че и там не е върхът

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#23

(2015-05-07, 22:04:40)ndsbg написа:  Защо да са пълни глупости, хората ти продават "прегледана кола" и дават гаранция. Ако ти изнася условията, купуваш и после, ако искаш си я води във 123123 сервиза. Обикновенно колата ако и има нещо ти в близките няколко месеца ще разбереш какво и има и какво и няма. Ако се счупи то имаш гаранция - те ти го оправят. Ако пък нямаш доверие на тези "прегледани коли" и гаранцията, никой не те кара на сила да ходиш и да купуваш от тях. Има достатъчно пазари като дупница, горубляне и т.н. които всичките коли са им гаражни, бабички са ги карали веднъж седнично до църква и т.н. А колкото до това един автомобил да е с реални километри или не не е много от значение, една част може да се скапе и на 20 км, може и на 200 000 км, зависи от много неща. Ако е гледана и пазена и след това ти си я гледаш и пазиш и на 1 000 000 км да е все тая. Виждал съм на един познат баща му си караше нисан примера със газова на 500 000 км и щтракаше със пръсти човека.
То че има гаранция - има, ама нали се сещаш, че гаранцията не покрива всичко, има неща на които им се казва консуматив, такъв е примерно катализатора а подмяната му не е никак евтина. Друго... примерно съединител, макар че той съединителя може да се изтества и на място стига да знаеш как.
Цитирай
#24

@vinse, a ти сещаш ли се, че дори и заводската гаранция, разбирай на чисто нов автомобил, не покрива нещата, наречени консуматив. Говорим за ИЗНОСЕНИ неща, а не ДЕФЕКТНИ.
Иначе БаТи кефа - Тука имам едни гуми, едни филтри и масла, и един съединител за смяна, кога да дойда да ги смените?! Колата ми е на 2.5г и 184000 км.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)