Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One M9.
#1
Exclamation 

 
Колкото и да не ми се иска аз да отварям темата, открих дефект. Ще постна снимки от XDA, защото нямам с какво да направя качествени такива.

Та след като прочетох цитираното по-долу, се загледах и забелязах подобен, макар и доста по-слабо изразен дефект на решетките на говорителите.

"This time I am not satisfied with the finishes and the quality of the M9.

Already replaced 1 time because the first had a bump on the bottom rack, then I realize that the second also has had of bump on the two grid speakers.
Serial N° HT52WYJxxxxx & actual HT533YJxxxxx "

[Изображение: attachment.php?attachmentid=3279552&d=1429886107]

   
 
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3279553&d=1429886107]

[Изображение: attachment.php?attachmentid=3279554&d=1429886107]

Трябва да отбележа, че серийният номер и на моя телефон започва с HT, тоест са произведени в една и съща фабрика. При мен почти не се забелязва, освен ако не го погледна под точно определен ъгъл и то при наличието на пряка светлина, но все пак е налице. По никакъв начин не намалява удоволствието от използването на телефона и не мисля да се занимавам с опити за замяна(друг въпрос е, че надали някой ще признае това за дефект).
 

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
Аксесоари
#2

Това ако е дефект .... здраве му кажи Smile
Цитирай
#3

Че е дефект, дефект е... Алуминият е изкривен. Но както казах, при мен е съвсем слабо изразено. Въпреки това си плачеше за тема... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#4

Мноооооо се задълбавш не ти трябва за 1300лв толкова Smile))
Цитирай
#5

Това да му е "проблемът" на М9!  Tongue



(2015-05-02, 10:04:14)Moro написа:  Че е дефект,  дефект е... Алуминият е изкривен.

Всъщност... кой е казал, че трябва да е идеално гладко Wink. Пък и трябва доста усилие, за да бъде забелязано.
Цитирай
#6

Когато се дават толкова пари за телефон се очаква да е идеално гладко пичове! Wink Идете в чужбина и ако сте магазинер вижте един клиент как ще ви направи за 2 стотинки и за дефект като този! Не е хубаво да се издребнява, но и когато се наливат толкова пари, особено в държавица като нашата, където телефона струва около 3 заплати, в сравнение държавите от ЕС..... така, че като се дават толкова пари, се очаква телефона да е перфектен! И да, в България ще ти се изсмеят ако идеш и искаш замяна, защото ни е такъв манталитета, а не че не може да се смени.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#7

Този така наречен дефект се забелязва толкова, ама толкова трудно, че е още по-трудно да бъде наречен такъв. И ако това ще е Дефектът на този телефон, нека да е той.

Защото като гледам при конкуренцията е доста по-страшно...
Цитирай
#8

Е, при мен се забелязва едва,  в най-лошия случай,  но на пича от XDA е доста видим. Споменах го, защото е дефект и защото го имам, но действително не си заслужава да се коментира особено - личи си само при определени условия и ако знаеш къде да гледаш... Дори не се усеща при допир...  Smile
Истина е, обаче,  и че цитираният от мен пич вече два телефона сменя заради това изкривяване,  а тук само ще ни се изсмеят.

Надявам се,  а и пожелавам на всички собственици на М9, да си останем само с този козметичен проблем...  Lol

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#9

Дано
Цитирай
#10

Открих ужасен дефект след 14 дена експлоатация ! Прилагам снимка, защото е трудно за обяснение. Искам да отбележа, че телефона не е изтърван, намокрян, удрян или каквато и била друга физическа намеса!
Днес ще ходя в Теленор да кажат какво ще правим Sad
Това определено ще е последният ми телефон HTC !


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC Touch2 Windows Mobile 6.5 -> HTC Hero -> Samsung Galaxy S4 -> HTC One M7 ->  HTC One M8 ->  HTC One M9 -> iPhone 6 plus -> Samsung Galaxy S7 edge 
Цитирай
#11

Е, какво да ти кажат, Мосткомпютърс, странство, 2-3 седмици ще си без него - това е.

 
Цитирай
#12

Надявам се поне да дадат резервен телефон за това време....

HTC Touch2 Windows Mobile 6.5 -> HTC Hero -> Samsung Galaxy S4 -> HTC One M7 ->  HTC One M8 ->  HTC One M9 -> iPhone 6 plus -> Samsung Galaxy S7 edge 
Цитирай
#13

За съжаление е малко вероятно...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#14

Всъщност, ако го остави в магазин на Теленор, има голяма вероятност да му дадат. Обаче в Мост със сигурност не дават. Или поне така беше преди година и нещо.
Цитирай
#15

Сега всъщност точно за това тече реклама по ТВ-то. Дават ти някакъв оборотен телефон еквивалентен на твоя. Някой потребител даже се беше похвалил, че му предложили айфон 6 като заместващ, докато отремонтират неговия.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

Това е страхотно. И заслужават адмирации за това, стига разбира се и да си спазват обещанието

От сайта на Теленор:

Цитат:Телефон за времето на ремонта

Ако ползвате абонаментен план от Теленор, ние ще ви предоставим телефон от същия клас, за да може да общувате пълноценно, докато вашият телефон се ремонтира. Важно е да знаете, че резервните телефони се предоставят спрямо наличността им в магазина и също така, че носите отговорност за временно предоставеното устройство.
Цитирай
#17

(2015-05-07, 08:41:14)Seaman написа:  Открих ужасен дефект след 14 дена експлоатация ! Прилагам снимка, защото е трудно за обяснение. Искам да отбележа, че телефона не е изтърван, намокрян, удрян или каквато и била друга физическа намеса!
Днес ще ходя в Теленор да кажат какво ще правим Sad
Това определено ще е последният ми телефон HTC !

Отлепи ли протектора за да видиш какво става отдолу? Bu

HTC Touch HD>HTC Sensation>HTC One X>HTC Windows 8X>HTC One>HTC Desire 300>HTC One M8>HTC One Mini 2>HTC Desire Eye>HTC Desire 510>HTC Desire 820>HTC Desire 526>HTC Desire 620>HTC One E9+>HTC One M9+>HTC Desire 728G>HTC One A9>HTC Desire 825>HTC One X9>HTC 10>HTC One A9s>HTC U Ultra>HTC U11>HTC U Play>HTC U11 Plus>HTC 10 Evo>HTC U12+
Цитирай
#18

Няма протектор....

HTC Touch2 Windows Mobile 6.5 -> HTC Hero -> Samsung Galaxy S4 -> HTC One M7 ->  HTC One M8 ->  HTC One M9 -> iPhone 6 plus -> Samsung Galaxy S7 edge 
Цитирай
#19

Дават " Хуавей " смартфон P незнам какво си нов , ама ти го фактурират на около 700лв . Не го плащаш но ти стои на сметка един вид като депозит докато телефона ти е на ремонт. Аз още си чакам замяната от ХТЦ М7-М8 и ми бяха дали бял такъв , но го върнах защото преподписах , но ми се води още понеже не са ми върнали стария телефон.
Цитирай
#20

Голяма драма голямо нещо в Теленор Sad Оказва се, че оборотни телефони от този клас имат само Huawei P** и iPhone! Както ви е известно HTC M9 е с nano-SIM карта тя не става за Huawei P** от там любезния служител ви казва, че нямате избор освен да си оставите разваления телефон!!!
За оборотен телефон се дава iPhone САМО, АКО РАЗВАЛЕНИЯ ТЕЛЕФОН Е iPhone Smile
Така, че всичко е хубава работа ама българска!
Сбогом HTC!!!

HTC Touch2 Windows Mobile 6.5 -> HTC Hero -> Samsung Galaxy S4 -> HTC One M7 ->  HTC One M8 ->  HTC One M9 -> iPhone 6 plus -> Samsung Galaxy S7 edge 
Цитирай
#21

Е, чак пък сбогом...! Ти си знаеш де.
Ама HTC все пак нямат нищо общо с политиката на Теленор за оборотни телефони. И какво като е с nanoSIM - нали затова има адаптери!
Цитирай
#22

@Seaman, това ли проблема при тях? Адаптори за карти не предлагат ли, купи си за 3-4 лв., има ги на много места. Smile

 
Цитирай
#23

"Е, чак пък сбогом...! Ти си знаеш де."
Може да погледнеш в подписа ми колко телефони HTC към имал Smile Статистиката ми показва от 5 телефона HTC три с проблеми в дисплей (или тъч)

HTC Touch2 Windows Mobile 6.5 -> HTC Hero -> Samsung Galaxy S4 -> HTC One M7 ->  HTC One M8 ->  HTC One M9 -> iPhone 6 plus -> Samsung Galaxy S7 edge 
Цитирай
#24

Както казах - ти си знаеш.
Цитирай
#25

Абе и аз пак да се запиша - скрийна по средата на двете дълги страни не е прилепнал към рамката, а е с нанометри повдигнат. В четирите ъгъла идеално пасва на рамката. Почнах много да се заглеждам, но при толкоз пари искам всичко да е перфектно. Дали ще приемат това за дефект и по-важното - дали това, че не е прилепнал съвсем скрийна, би създало проблеми за в бъдеще? И дали ще го признаят като дефект и ще ми заменят телефона?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)