Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Бавно зареждане на батерия
#1

 
     Имам следния проблем , батерията зарежда много бавно . Някъде около 8 часа от 2 % до 100 . С 4.4.2 андроид съм и софтуерна версия
v10 . От разреждането съм доволен , но това бавно зареждане ме притеснява , на какво може да се дължи . За сега не ми се минава на лолипоп  - ще чакам да се появи 5.1 версията и тогава .

   
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитвал ли си с друго зарядно/кабел? При мен имаше подобен проблем, но тъй като имам няколко LG-та и зарядни, пробвах с друг кабел и се оказа от него.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Не съм опитвал с друго освен с оригиналното . Опитах чрез USB от лаптопа и ми направи впечатление ,че зарежда по-бързо . Зареждам при включен телефон . А дали има значение дали е включен или изключен при зареждане ?
Цитирай
#4

Ти намери друго зарядно от някъде и пробвай ,както ти е казал vargala81 .Защото и аз си мисля ,че от това ти идва проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Не мисля, че има значение - и да има, разликата няма да е повече от 10-15 мин. Щом през USB на компютъра ти се зарежда по-бързо, то най-вероятно проблема е в зарядното.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

При изключен телефон се зарежда една идея по-бързо. Но не е нормално толкова време да зарежда. Задължителнонпробва с друго зарядно и/или друг друг кабел.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#7

Под ръка имам един друг usb кабел от самсунг . Ще пробвам с него и ще пиша какво е положението .
Цитирай
#8

Пробвай и с кабела от SAMSUNG, но все пак има вероятност и да е и от самото зарядно у-во.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#9

От usb кабела е било явно . С другия кабел зареди за има няма 2 часа .Благодаря на всички за съветите !!!
Цитирай
#10

И при мен започна бавно да зарежда.Оказа се от chargera.Сложих кабела на charger от Asus Padfone и полетя.
В понеделник ще нося chargera в Мтел по гаранция да ми го сменят към който сервиз е - most ли е , който е...
Цитирай
#11

Зарядното не влиза в гаранцията!

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#12

Добре, че ми каза колега да не се разкарвам до Мтел.Не е проблем да си купя друго оригинално, но явно не са много качествени.Гледам, че по чуждите форуми има доста оплаквания.
Интересното е, че след това с проблемния charger заредих нормално един Asus Padfone.
После разредих до към 75% LG G3-та и я заредих с въпросния charger без проблем.Странна работа.Може да е било нещо моментно, но на такива неща не вярвам, сигурно пак ще направи номер..
Ще видя как ще се държи...
Цитирай
#13

Зарядните освен при дефект, често отказват и вследствие на носене, огъване, удряне, размятане по чанти. Лично аз така развалих едно зарядно на самсунг след 1 год. употреба. Когато си намерих USB кабел, не ми дадоха гаранция с обяснението, че именно по-горе упоменатите действия може да увредят кабела и на втория ден след покупка. До някъде имат право.
Както казваш колега, май на LG зарядните са една идея по-крехки.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#14

Със сигурност не са много качествени явно.Моето е на един месец(от толкова го имам телефона).Винаги ми седи на нощното шкафче.След зареждане го махам от контакта.На Iphone 4s, който ползва жена ми , зарядното винаги си седи в контакта, и няма проблем.Доста телефони съм имал но такъв проблем съм нямал досега..
LG-та Smile какво да ги правиш, има какво да се желае от качеството, но пък са красиви да им се не види - Nexus 4, Nexus 5, LG G3-та и сега G4-та...
Ще им свикваме
Цитирай
#15

Може и просто да си сличул на кофти бройка. Моя е на 10 месеца, за сега съм нямал такъв проблем. Пробвай с изваждане на батерията за 5-10 мин.

Дизайна определено им е красив.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

Отделно че многократно е дискутирано, НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО зарядното да е от същия производител на конкретния апарат. Достатъчно е да е от реномиран/утвърден бранд и с близки или същите технически данни. Лично аз, когато съм в движение си зареждам няколко поредни апарата с архаичното вече зарядно от един Galaxy SII с напрежение 5.0V 0.7A и НИКОГА не съм имал главоболия със зареждане. Вярно бавно е но пък качествено и батерията не загрява при самото зареждане. Когато пък съм си в къщи USB портовете на РС-то, са на една ръка разстояние. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)