Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дисплея
#1

Здравейте колеги, не видях друга такава тема, ако има се извинявам.
Изпуснах телефона леко на килим, беше с кейс. Не съм сигурен, но май на момента нищо му нямаше и след около половин час като го пуснах беше на линии.
За това иде реч https://www.youtube.com/watch?v=EDqy0XuG9fM а ето и моят https://www.youtube.com/watch?v=qAFXpFr70XU&feature
Четох за някакви кернели да се сменят, бос съм на тази тема и не разбирам. Само се надявам да е нещо от рода на разместен лентов кабел или това с кернелите, което е безплатно, че каквото имах дадох за телефона и сега нямам нищо пък камо ли да тръгна по сервизите. Телефона е без гаранция.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Едва ли ще е нещо софтуерно след падането ,за което споменаваш.Не съм чувал кернел да се прецаква от падане.Може наистина да се е разместил лентовия кабел или да се е повредил дисплея. Освен да го отвориш сам ,щом не е в гаранция и да го огледаш .Но ,ако не можеш по-добре го остави в сервиз .Ето и един клип за ремонт и смяна на дисплей - https://www.youtube.com/watch?v=3efADEQMHyQ

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

Така пишеше под първият клип иначе телефона е напълно функционален само това избледняване и тези линии... Дано му няма нищо на дисплея, че струвал колкото друг такъв модел, а нито за дисплей, нито за друг телефон имам пари...

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#4

Колега, имах подобен проблем на таблета, само че при мен трептяха линиите. Оказа се контактен проблем - вероятно и при теб е.
Цитирай
#5

Пробва ли да го рестартираш след падането? Може и нещо да се е случило с лентови кабел.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

А при мен пускам го - г/д нормален и следмалко избледнява и се показват линии. Какъв е този контактен проблем ?
Пробвах много пъти рестартиране, но не хард, а просто го рестартирвам, ефект йок, както се вика. От леко падане пък какво може да му стане на дисплея, дано е лентовия кабел.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#7

Колега щом проблема остава, мини през някой сервиз, само за консултация. Попитай ги какво ще коства ремонта. Може и да не е дисплея.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

Да пробвам ли с връщане на фабрични ? Под този клип https://www.youtube.com/watch?v=EDqy0XuG9fM се говори за някакви кернели? Нямах търпение за утре, че ще имам достъп до друг компютър и щях да слагам cloudy, а то какво ... Тук имаме един "сервиз", който е под всякаква критика и не бих си поверил телефон отново там, след като така ми смени стъклото, на другото LG от подписа ми, и го залепи, че само се отлепи и известно време вися на лентовия кабел, но докъто се наканя да го залепя сам веднъж го изпуснах и се скъса.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#9

Това и от двата клипа си е хардуерен проблем и според мен няма са се оправи със хард ресет или смяна на кернел/ядро.На две 5800 едната моя другата на колега стана така на ''черга'' и се оправи със смяна на дисплей.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#10

Ех, сега какво правя, цената за дисплея на г2 е далеч от тази на 5800... Има ли го варианта да е разместен лентов кабел ? Ако го ползвам така известно време ще се "допрецака" ли ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#11

Само можем да гадаем ,а това което се е случило не можем да го върнем.Или купуваш дисплей и го сменяш ,или го ползваш така докато се ''прецака'' ,(което според мен ще стане) и пак купуваш дисплей.
Тоя лентов кабел май си върви с дисплея доколкото знам и можеш да разбереш дали се е разместил единствено ,ако отвориш телефона и знаеш какво да гледаш.
както казах всичко друго са само догадки и няма смисъл да си пишем телефона сам няма да се оправи ,съжалявам.Другия път бъди по внимателен телефона е крехък с тоя голям дисплей и малки рамки.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#12

И аз да се включа. Съжалявам за случката колега. Моята G2-ка я нося с калъф Cruzerlite и темперирано стъкло и често съм я изтървал, включително на цимент и плочки,но слава Богу за сега без дефект. За пеблема-според мен е кабел/букса. Отвори си телефона,заедно с някой с "златни" ръце,ако разбира се не си ти с такива,и се моли да е нещо дребно.Извади буксата на дисплея,пак я сложи,сглоби след това телефона и да се надяваме да изчезне,ако ли не събери някой лев и си поръчай нещо не особено скъпи през ebay,но имай предвид,че евтиното няма да има добър цвят,или се услушвай за намокрен или друго телефон,че да му закупиш дисплея. Варианти има,не се отчайвай.Успех

П.С. Относно дефекта така наречен "Черга" при 5800, това беше дефектна серия от дисплеи. Знам го понеже се опитаха преди време да ме излъжат със същия дисплей на телефон с идентичен дисплей-Nokia C6-00. Но пък не съм чул да има нашия модел такъв производствен дефект, та си остава варианта с разместена букса и лошо контактуване или все пак прецакан.от падането дисплей.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#13

Много ми е кофти, телефон на няма и 2 месеца и това да се случи.. Преди време четох тук, че искат около 300лв за нов дисплей и работата ? Това например оригинално ли е http://olx.bg/ad/displey-za-lg-g2-d800-l...e91030c642 ? Аз парите трудно ще ги събера и дотогава както казвате сигурно ще откаже този дисплей, а аз без телефон не мога.. Днес, т.е. вчера, бях в друг град и ходих до един сервиз, който хвалят, да се консултирам с по-умните глави, но беше затворено. Все пак се надявам да е варианта с разместен лентов кабел, пробвах да отворя телефона докато гледах клип за смяна на дисплей, за да знам кое да пипна, да натисна ако случайно е разместен, но не успях да го отворя даже. Не използвам NFC, но може ли да се прецака след като го отворя, което ми е най-малкият проблем, но все пак.. Благодаря Ви за мненията Smile

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#14

152 лв в сервиз в студентски град. Четвъртък сменях моя. Но както ти казаха няколко колеги най-вероятно е разместена букса и ще се оправи с едно разглобяване. Иди да го видят
Цитирай
#15

Както казах, тук читави майстори няма, най-много да стане още по-зле, няма и да ме учуди ако може да се оправи, а каже, че трябва нов. Оригинален ли е дисплеят, който са ти сложили, как са цветовете ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#16

Здравейте отново, вчера пак се случи злопоука, отново изпуснах телефона и стълкото се пръсна в горната част. Работи само където е клавиатурата, надолу. Направи ми впечатление, че сам си каза, че е повреден и да използвам бутоните за вдигане и спиране на алармата. Обаче за 2-ри път изключва е така от самосебеси и не иска да се включи. Първия път, преди няколко часа го мъчих, задържах копчето и след известно време се включи, но сега не иска дори и с компютъра, който го отчита. Помислих и екрана да е отказал но когато задържах щеше да вибрира и при опитите за включване щеше да свети зеленият диод до камерата, но никаква реакция. Батерия има, а днес и вчера след изпускането не ми е правил проблеми, освен ако не зачитаме неработещата половина като проблем. Някой има ли представа защо прави така и без да връщам фабричните следващият път като включи, по-скоро ако. Попринцип гледам да си пазя телефоните, но с този така се случи, че за няма и 2 месеца му разказах играта.

Edit: Успях да го включа на 2-3 пъти след което веднага забива и се изключва, склонен съм вече да правя каквото и да е било, че без телефон не мога.

Вече успях да му върна и фабричните настройки примирих се, че ще изтрие всичко което имам, в замяна на това да получа "работещ телефон", и това не стана. Изчака изтриването тръгна логото ЛГ и пак се изгаси сега не стига поне и до заключения екран.. някакви идеи.. имах нужда от него малко по-късно, но явно ще свиквам без телефон?

Снощи успя да тръгне, поработи 15-тина минути, заби и изключи. Сега ако случайно успея да го включа се изключвa преди да е стартирал. Нещо му е изгоряло ли ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#17

Някой има ли предположения защо не иска да включи? Онази вечер го пробвах на зарядно и показа, че е напълно изхабена, а нищо не беше правено с него както си беше зареден почти докрай, и го оставих сутринта пак си работи малко, но отказа и от тогава не е тръгвал, а съм пробвал много пъти и по много начини, тази нощ стоя на зарядно, но ефект йок.

Edit : След свързване с компютъра се включи, но след малко пак изключи. Отчита го като QHSUSB_BULK, ако е от значение щото гледам никой нищо не казва..

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#18

Пич, не искам да ти развалям занимавката, ама тоя телефонт няма да се съживи само с ресет, зарядно в тока и там квото друго правиш. Най-добре първия сервиз.
Цитирай
#19

Първият сервиз, но като сложим и дисплея отива на парите на един втора употреба. Някой може и да има предположение защо прави така, може и да се е случило на някого.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)