Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо ми е нужен четириядрен смартфон за 600 лв. за да пусна Скайп!?!
#1

Здравейте!
Наскоро станах горд собственик на първия си смартфон HTC Wildfire. Има абсолютно всичко, което ми е нужно - GPS навигация, Wi-Fi, 3G, поща и т.н.

Радостта ми обаче бързо угасна, когато опитах да си кача Skype, Viber, Facebook и други подобни програми, заради които главно купих телефона - нищо не работи! За всичките в Google Play излиза съобщение че не е съвместимо с телефона ми. Дори оригиналната HTC sync програма, която свалих от HTC не разпознава телефона ми. А той е от 2012 година?????? Bu

Нещо не разбирам - телефона има нужният хардуед за да работят тези програми. Хубаво, разбирам, сега има вече нова версия на програмата. Но защо всички потребители с 2-3 годишни телефони трябва да ги хвърлят на боклука, само защото има нови версии на програмите? Как да рабирам това - че на производителите вече не им стига да си хвърляме телефоните на всеки 5 години и да купуваме нови, трябва през 3???? Какво значи това - че ако днес купиш телефон за 800 лв. след 3 години той няма да става за нищо, защото на него нищо няма да работи???

Моля дайте съвет как да се оправям. Нямам желание нито възможност да дам 160-200 лв. за телефон, само за да ми работи Viber на него. Нито имам желание да играя по свирката на алчните корпорации...


   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Скайп,вайбър,фейс......Всички месенджъри се филтрират по задължение от програмиста им за ......опасни думи.Това ги прави все по-тежки и съответно все по-трудно вървящи на по-старите устроиства
И с 8 ядрен телефон да си,пак няма да върви гладко,просто по-малко ще се усеща.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#3

Нужни са ти по-стари версии на програмите. С тях ще телефонът ще работи. Ако имаш въпроси пиши на лично съобщение
Цитирай
#4

(2015-05-04, 07:59:35)gelermo написа:  Скайп,вайбър,фейс......Всички месенджъри се филтрират по задължение от програмиста им за ......опасни думи.Това ги прави все по-тежки и съответно все по-трудно вървящи на по-старите устроиства
И с 8 ядрен телефон да си,пак няма да върви гладко,просто по-малко ще се усеща.

Удивително е, направо!
Спомням си как преди 15 години говорех през интернет с моят Pentium 1, 400 MHz и 5Кб/сек връзка през модем и качеството беше отлично. Днес, с телефон 600MHz процесор и бърза 3G връзка това, обаче, е невъзможно, така излиза??
Цитирай
#5

HTC Wildfire е с малко RAM (384MB) и слаб едноядрен процесор (528 MHz). Понеже всички приложения минават през Java виртуална машина (Dalvik) е нужен мощен хардуер, за да се справи Java виртуалната машина. Отделно, че Android е Linux базирана операционна система, а при нея всичко се кешира в RAM-та и когато се "препълни" се задейства LMK (Low Memory Killer), за да освободи RAM за друго/и приложение/я.
От тези 384 MB RAM, които имаш - там влизат системни процеси/програми и много малка част остава за потребителя понеже HTC Sense си е тежък интерфейс.
Предполагам сега разбираш защо трябва да се купуват флагмани, но на НЕ повече от 1 - 2 години, за да са актуални поне още толкова.
И правиш грешна аналогия с компютрите - нямат нищо общо с Android характеристиките, колкото и да ги сравняваш.
В момента оптималния вариант, за да вървят всички програми гладко е поне около или над 2GHz процесор и 2GB RAM - тези характеристики са достатъчни за поне още най-малко 1 - 2 години, през които ще бъдат актуални.
Другия вариант е стари версии на програмите както предложи NikolayBUL, но това ще реши само до някъде проблемите ти, а не изцяло.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

1. Телефона който си взел е на 5 години! Представен е май 2010 година!
2. Защо сега за десктоп PC има 8 ядрени процесори и нормално количество рам вече е от 8GB нагоре?
3. Не мога да си обясня за какво точно е темата, този телефон е морално остарял много, много отдавна!
4. Всъщност те разбирам, но определено хардуера надминава софтуера, и програмистите правят каквото си искат защото хардуера го позволява.
5. Може да пробваш с къстъм ром дали ще се подобри нещо, поне да не те спира версията на ОС.
6. Наистина се надявам да не си купил този телефон в момента защото си се прецакал яко или някой те е прецакал яко....
7. Напълно безсмислено е да се жалваш, и на мен не ми харесва че са такива нещата, но не можеш да ги промениш.
8. Всъщност можеш, като си купиш телефон не за 600 а за 260 лева като това http://elitmobil.bg/lg-l-bello-d331 което при оператор с план е към 160 лева!
Цитирай
#7

(2015-05-04, 11:00:41)degman написа:  1. Телефона който си взел е на 5 години! Представен е май 2010 година!
2. Защо сега за десктоп PC има 8 ядрени процесори и нормално количество рам вече е от 8GB нагоре?
3. Не мога да си обясня за какво точно е темата, този телефон е морално остарял много, много отдавна!
4. Всъщност те разбирам, но определено хардуера надминава софтуера, и програмистите правят каквото си искат защото хардуера го позволява.
5. Може да пробваш с къстъм ром дали ще се подобри нещо, поне да не те спира версията на ОС.
6. Наистина се надявам да не си купил този телефон в момента защото си се прецакал яко или някой те е прецакал яко....
7. Напълно безсмислено е да се жалваш, и на мен не ми харесва че са такива нещата, но не можеш да ги промениш.
8. Всъщност можеш, като си купиш телефон не за 600 а за 260 лева като това http://elitmobil.bg/lg-l-bello-d331 което при оператор с план е към 160 лева!

Toзи телефон го купих за 30 лв. защото на старата ми Нокия  не поддържа интернет връзка, а ми е нужно да си проверявам емайла и да имам под ръка Skype и Viber. Нищо повече от това не ми е нужно, но се оказа, че дори и тях не мога да кача на този HTC. Е, поне за МР3 плейър става :-)

Не знам, може да остарявам вече, но ми се вижда абсурд цялата тази история. Започнал съм с компютрите от 1982 година, първо Правец, после с Commodore 64. Имаше всичко за тях, софтуери за графика, за музика, синтезатор на реч, игри, 3D дизайн, а за С64 дори имаше предшественика на Windows - графичната операционна система GEOS. И всичко това работеше на 1 MHz процесор със 64 кб памет и без хард диск. Днес имаме телефони със 1000 пъти по-голяма мощ от онези машини, но пък за сметка на това напълно безполезни, само защото са минали 5 години?! Huh

У дома имам PC Pentium III 733MHz, което съм купил през миналия век. Качил съм му Windows 2000 и на него всичко върви, при това много бързо - MS Word, игри, гледаме филми, DVD-та, слушаме музика, сърфираме интернет с Mozilla. И на практика нищо повече не ни трябва. Защо ми е тогава да купuвам 4-8 ядрен компютър с 8 гигабайта, след като този е напълно достатъчен? По тази логика защо трябва човек да плаща 260 лв. за нов телефон с още по-мощен процесор и памет, само за да може да си свали няколко прости програми за чат и VOIP?
Цитирай
#8

Колега ,всичко си му върви на въпросния телефон.
Инсталирай му по- стари версии на  приложенията ,както те посъветваха по-горе и проблеми няма да имаш.

MI A2
Цитирай
#9

(2015-05-04, 11:12:03)newage написа:  Toзи телефон го купих за 30 лв. защото на старата ми Нокия, която струва 7 лв, не поддържа интернет връзка, а ми е нужно да си проверявам емайла и да имам под ръка Skype и Viber. Но се оказа, че и тях не мога да кача на този HTC. Е, поне за МР3 плейър става :-)

Не знам, може да остарявам вече, но ми се вижда абсурд цялата тази история. Започнал съм с компютрите от 1982 година, първо Правец, после с Commodore 64. Имаше всичко за тях, софтуери за графика, за музика, синтезатор на реч, игри, 3D дизайн, а за С64 дори имаше предшественика на Windows - графичната операционна система GEOS. И всичко това работеше на 1 MHz процесор със 64 кб памет и без хард диск. Днес имаме телефони със 1000 пъти по-голяма мощ от онези машини, но пък за сметка на това напълно безполезни, само защото са минали 5 години?! Huh

У дома имам PC Pentium III 733MHz, което съм купил през миналия век. Качил съм му Windows 2000 и на него всичко върви, при това много бързо - MS Word, игри, гледаме филми, DVD-та, слушаме музика, сърфираме интернет с Mozilla. И на практика нищо повече не ни трябва. Защо ми е тогава да купuвам 4-8 ядрен компютър с 8 гигабайта, след като този е напълно достатъчен? По тази логика защо трябва човек да плаща 260 лв. за нов телефон с още по-мощен процесор и памет, само за да може да си свали няколко прости програми за чат и VOIP?

Просто трябва да се продава хардуер, а софтуера прави така че да се купува този хардуер. Примери точно при компютрите колкото искаш. А с твоя пентиум 3 не знам за колко време ще отвориш един голям Word, да не говорим за PDF. Филми какви гледаш и на каква резолюция, защото в момента телевизорите са FullHD и нагоре а този компютър не може да отвори такива файлове? При компютрите, телефоните и всичкото такова не е както при колите да имаш 10/20+ годишни модели коли да са по - хубави, бързи и качествени от повечето сегашни модели. А и телефона не е само процесор и памет, дисплея е най - важното нещо в съвременния телефон а дисплея на 30 левовия ти Wildfire не струва пред съвременно бюджетно решение, все пак се взираш в него. Посъветваха те за стари версии на приловенията, ползвай си го, също и компютъра с пентиума, но реално в момента си е нещо като мъчение това, и просто не си заслужава. И за втора ръка щеше да вземеш за 100-ина лева много по - нов и добър модел на който щеше да върви всичко без да се притесняваш. Но ти си знаеш.
Цитирай
#10

На времето имаше един лаф: Каквото Интел ни дава, Майкрософт ни го взима :-) Сега май ще важи за Андроид...

В момента имам 2 компютъра - единият е двуядрен, с 4 гига памет, AMD Athlon+ на 2.6GHz със 64 битов Windows 7, а другият е гореспоменатият Pentium от миналият век с 512МБ памет. Удивителното е, че на пентиума нещата вървят със същата скорост, че и по-бързо от двуядрения - Word, PDF и каквото щеш. Просто съм качил стари версии.
Цитирай
#11

Използвал съм много стари компютри, нищо чудно някой от тях да е бил с Пентиум 3. Но на лично мои за да дам обективна оценка съм минал през Sempron 3200+, Athlon 64 X2, C2D Wolfdale и сега съм с C2Q който също е отживелица, даже отдавна му е минало и на него времето, но не ми се наливаха пари за актуален i5. И по случая знам кое как върви на атлона и на корето. Атлона пък сравнен със сегашните актуални Пентиум които са най ниския клас на Интел е трагедия просто като производителност.

При телефоните съм ползвал смартфон още от много старите Symbian с 123 MHz ARM925T процесор, като съм минал през покет PC, пак съм се връщал на Symbian и след Nokia E52(който още ползвам) си купих един Samsung - Galaxy SII  с невероятно бързия си чипсет Exynos 4210. Та SGSII сравнен с всичките ми стари телефони дали умни или не беше нещо уникално като бързина, да не говорим за мултимедийните му възможности!

В тази връзка твоят Wildfire е с възможностите на Pentium III 733MHz, а телефон като SGSII(нарочно него защото го има на добри пари 2-ра ръка) се равнява на Intel Core 2 Duo E8***, представи си го по този начин. Не е коректно да се сравняват така ама поне след като харесваш компютрите ще си го представиш по ясно.

Няма как да си купиш Пентиум 3 2015 година и да искаш да върви актуален софтуер на него. Слагай старите версии, както ти казах смени и рома и може да се получи както са те посъветвали. 
Цитирай
#12

degman
Само искам да те допълня, че е погрешно схващането, че колкото по-голяма е честотата, толкова по-производителен е процесора. Производителността се измерва в брой изчисления с плаваща запетая в секунда. Този брой зависи от самата архитектура на процесора, а не с каква честота му се тактува. Не е коректно да се сравнява 528 MHz на телефона с 733 MHz на компютъра и да се каже, че не е голяма разликата. Напротив, разликата е огромна.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#13

Простете за тъпия въпрос, но откъде да сваля стари версии на Skype и Viber? И как да ги инсталирам от PC-то на телефона?
Цитирай
#14

(2015-05-04, 16:12:24)newage написа:  Простете за тъпия въпрос, но откъде да сваля стари версии на Skype и Viber? И как да ги инсталирам от PC-то на телефона?
 1. Viber :
2. Skype -  4PDA след регистрация :
Сваляш си арк файла и си го инсталираш, след като разрешиш опция на телефона "Инсталиране от неизвестни източници".

 
Цитирай
#15

(2015-05-04, 16:01:26)driver_sl написа:  degman
Само искам да те допълня, че е погрешно схващането, че колкото по-голяма е честотата, толкова по-производителен е процесора. Производителността се измерва в брой изчисления с плаваща запетая в секунда. Този брой зависи от самата архитектура на процесора, а не с каква честота му се тактува. Не е коректно да се сравнява 528 MHz на телефона с 733 MHz на компютъра и да се каже, че не е голяма разликата. Напротив, разликата е огромна.

Както виждаш аз не съм сравнил архитектура на телефон с компютър а два телефона с различни архитектури с два компютъра с различни архитектури. А това за честотата няма и да го коментирам Wink
Цитирай
#16

(2015-05-04, 08:38:38)newage написа:  
(2015-05-04, 07:59:35)gelermo написа:  Скайп,вайбър,фейс......Всички месенджъри се филтрират по задължение от програмиста им за ......опасни думи.Това ги прави все по-тежки и съответно все по-трудно вървящи на по-старите устроиства
И с 8 ядрен телефон да си,пак няма да върви гладко,просто по-малко ще се усеща.

Удивително е, направо!
Спомням си как преди 15 години говорех през интернет с моят Pentium 1, 400 MHz и 5Кб/сек връзка през модем и качеството беше отлично. Днес, с телефон 600MHz процесор и бърза 3G връзка това, обаче, е невъзможно, така излиза??

Съвет и от мен...купи си Нокиа с АндроидОС,дори и със слаби параметри всички месенджъри вървят на пушка,а цената и живота на батерията му са.....похвални

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#17

(2015-05-04, 16:12:24)newage написа:  Простете за тъпия въпрос, но откъде да сваля стари версии на Skype и Viber? И как да ги инсталирам от PC-то на телефона?

Ако гледаше по-внимателно, щеше да видиш , че съм ти събрал и трите приложения на едно място. Отделно писах ако имаш проблем да пишеш на лично.....
Цитирай
#18

Ето и фейс който, ще тръгне на този телефон. https://docs.google.com/file/d/0B-iSz14h...cslist_api
Цитирай
#19

(2015-05-04, 16:47:18)degman написа:  Както виждаш аз не съм сравнил архитектура на телефон с компютър а два телефона с различни архитектури с два компютъра с различни архитектури. А това за честотата няма и да го коментирам
Е аз не те коригирам, а допълвам поста ти. Wink

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#20

Нещо изобщо не съм те разбрал така ама като ти прочетох мнението отново ми се изясни Wink
Цитирай
#21

Колега, аз съм с двуядрен LG на 1Ghz и 1GB RAM. Към края на миналата година усетих вече, че с всяко обновяване на инсталнатите програми започва все повече да цепи и да забавя. И също като теб осъзнах неприятната мисъл, че всичко това е с цел ние простосмъртните да си втълпяваме в един момент, че телефона ни е "стар" вече и за това така цикли. Да, това е част от новия световен ред и е безвъзвратно. Това, което открих аз като решение за момента е същото, което те посъветваха колегите по-горе - по-стари версии на приложенията. Аз например свалих приложения с актуализация към датата на излизането на моя модел. Качих ги и разликата беше зашеметяваща - все едно си купих 4-ядрен Снапдрагон Big Grin Отделно премахнах Гугъл профила от телефона си и изчистих данните на Гугъл Плей и го спрях. Като ми трябват приложения - свалям си ги за секунда през браузъра - пише download apk еди какво си, и хоп, готово. И кво, пак същото, Гугъл Плей се оказва ненужен, когато не ти трябват ъпдейти на приложенията. Иначе новите телефони са си хубави, аз не съм против тях Smile Сега.. друго си е да гледаш FHD AMOLED екран и да ти върви мазно мазно всичко под пръстите Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#22

Извинявам се на създателя и всички коментирали темата, но за мен тя е излишна защото този телефон, както и дрехите, които носим се "изхабяват". Да можеш да носиш стари дрехи, но и ще ги кърпиш със стари парцали и при твоя телефон, колега, е същото. Можеш да го ползваш, но със стари приложения.
Цитирай
#23

Вкъщи имаме резервен телефон Xperia x8 среден клас телефон от 2010-11 някъде там и с къстъм ром + стари версий на приложения още е използваем, и когато си продадох алката и 1-2 седмици съм бил с този х8, и съм си чатил по фейса и съм говорил по вайбър, когато ми е било нужно Smile Затова разгледай няма как да няма къстъм ром...Нагоре ти дадоха по - стари приложения и телефона ще ти е пушка
Цитирай
#24
Question 

И така - качих по-стара версия на Скайп - става единствено за чат. Разговорите са невъзможни, чуват се само откъслечни звуци, дори когато е закачен към бърза Wi-Fi мрежа. За камера пък да не говорим.

Колкото до Viber - при инсталацията ми казва, че няма достатъчно памет. Но това е защото се опитва да го качи в оперативната памет на телефона, а не на SD картата. Как да инсталирам направо на нея?
Цитирай
#25

Само с root ще можеш да качваш приложенията на картата памет директно - друг начин няма!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)