Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod ромове
#76

PRP написа:romaxoni до преди два дена бях с cyanogenmod 11 m5 точно с тази камера на Lenovo и нямах проблем с крашването, дори и без фиксовете! Но не очаквай чудеса от нея. Въпреки, че е по-добра от тази в цианогена пак е зле в сравнение със стоковата на samsung. Фокуса още куца да не говорим в режим видео пълна скръп.

Между другото пробва ли версия М6 вчера мисля, че излезе.
Днес го пробвах и не съм очарован, батерията замина прекалено бързо. Гугъл програмите не се инсталираха правилно, трябва всичко ръчно да инсталирам.
и като цяло не е кой знае какво камерата си е същата.

Казваш, че до преди два дни си бил с cyanogenmod 11 m5. а сега с какво си
, с този който ми препоръча ли?
Ако си с друг сподели кой е и как се държи.

Samsung Galaxy S6 edge aNDROID 6.0.1 G925FXXU4DPGW
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте, за Samsung Galaxy SIII I9300
Флашнах cm-11-20140506-NIGHTLY-i9300 и съм много доволен работи супер, но искам да му флашна и хубав кернел
показателите в инфото ми са : (ако има значение за версията на кернела)
андроид 4.4.2
Версия на радиомодула ми е : XXUGNA8
Версия на ядрото е : 3.0.64 CM- geba4e20
CyanogenMod version 11.20140506-NIGHTLY-I9300

Благодаря предварително !
Цитирай
#78

пробвайте temasek unuoficial cm11, доста добре се държи. А като го пуснеш с Art library става много бърз
Цитирай
#79

falio написа:пробвайте temasek unuoficial cm11, доста добре се държи. А като го пуснеш с Art library става много бърз

Здравей, тази версия май е по-различна от моята и за какво служи Art library ?
Цитирай
#80

През последните 4-5 месеца, докато имах sgs3 ползвах CM11! Идеален е за ежедневна употреба, ако човек няма нужда от вградените екстри на Самсунг и добра работа на камерата! За мен най-доброто ядро за техния ром е boefla! Другото много важно нещо е какви gapps ще ползвате, аз бях доволен от pa gapps!Хубаво е да се инсталират наново дори след всеки ъпдейт с по-ново nightly! Не очаквайте чудеса от батерията, там нещата са строго индивидуални, но като цяло 24-36 часа са постижими! За камерата без значение какви модове и фиксове ще слагате, резултатите са много далеч от качеството на стоковата камера! Пак казвам, това са ми впечатленията до преди месец, но не мисля, че нещата са се променили Бог знае колко!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#81

Нещата са си същите и сега Sad . CM11 е страхотен за работа, нямах никакви проблеми с него както и с приложенията, но винаги го слагам на чисто. Само камерата ме накара да се върна на стоков 4.3. Налага ми се да е ползвам често и след като за сега няма друга алтернатива остава да чакаме следващите версии на CM11. Макар, че докато не се намери начин за слагане на стоковия драйвер колкото и версии да направят камерата пак ще куца.
Цитирай
#82

maktub19 написа:През последните 4-5 месеца, докато имах sgs3 ползвах CM11! Идеален е за ежедневна употреба, ако човек няма нужда от вградените екстри на Самсунг и добра работа на камерата! За мен най-доброто ядро за техния ром е boefla! Другото много важно нещо е какви gapps ще ползвате, аз бях доволен от pa gapps!Хубаво е да се инсталират наново дори след всеки ъпдейт с по-ново nightly! Не очаквайте чудеса от батерията, там нещата са строго индивидуални, но като цяло 24-36 часа са постижими! За камерата без значение какви модове и фиксове ще слагате, резултатите са много далеч от качеството на стоковата камера! Пак казвам, това са ми впечатленията до преди месец, но не мисля, че нещата са се променили Бог знае колко!

За мен най-доброто ядро за техния ром е boefla!

Здравей, а ще стане ли за моята версия ?

Здравейте, за Samsung Galaxy SIII I9300
Флашнах cm-11-20140506-NIGHTLY-i9300 и съм много доволен работи супер, но искам да му флашна и хубав кернел
показателите в инфото ми са : (ако има значение за версията на кернела)
андроид 4.4.2
Версия на радиомодула ми е : XXUGNA8
Версия на ядрото е : 3.0.64 CM- geba4e20
CyanogenMod version 11.20140506-NIGHTLY-I9300

и ако не те затруднявам да ми дадеш линк на boefla и pa gapps

Благодаря !
Цитирай
#83

falio написа:пробвайте temasek unuoficial cm11, доста добре се държи. А като го пуснеш с Art library става много бърз

Здравей, а каква е разликата м-у CyanogenMod version 11.20140506-NIGHTLY-I9300 и temasek unuoficial cm11 кое е по-добро ?

Поздрави !
Цитирай
#84

falio написа:Линка който съм дал е за omni ром и като тоз кадето съм сега ( temasek unoficial cm11 ). За цм 11 има друга версия на кернъла http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-...load/Test/ флашвай го всичко ще е ок

Здравей, а можеш ли да кажеш, каква е разликата м-у :

boeffla-kernel-2.3-beta2-CM11.0-i9300.CWM.zip.[highlight=]checksum и boeffla-kernel-2.3-beta2-CM11.0-i9300.CWM.zip

Хубав ден !
Цитирай
#85

Здравейте,понеже не ми стана много ясно,искам да попитам: в момента всичко ми е стоково по телефона(не съм го рутнал),освен приложението за компютъра трябва ли да правя нещо друго по телефона или само го тегля и то си върши всичко.?Трябва ли отделно да рутна телефона или може и така?

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#86

Значи флашнах стоково recovery и ром, обаче колкото пъти и да пробвам, накрая тоя installer вместо да сложи CM пак седи тъчуиза. Разпознава го както си трябва, почвам инсталацията и на телефона се показва mascot CM логото, докато на програмта изписва "installing operating system", след това телефона преминава в recovery-то и се показва андоид робота, но до него има удивителна в червен триъгълник.. мисля че от това е проблема. В клипове гледах, други хора нямаха удивителна. И накрая ми изписва че всичко е инсталирано, телефона reboot-ва и както казах - нищо... някой може ли да помогне?

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#87

Сложи си едно къстъм рековери/кернел(не помня бяха ли обвързани при SIII) и си флашни CM като зип файл. Защо се занимаваш с този инсталер изобщо?
Цитирай
#88

Защото исках да стане по-бързо с инсталера да не се занимавам, ама то какво стана. Big Grin
В стоковото рековъри също ми излиза тригълника и ми пише Manual mode, applied CSC code: ALB, въпреки че флашнах BGL rom?

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#89

Сложи си къстъм рековери и си флашни рома както трябва Wink Най - доброто и лесно решение. Така или иначе след флаша няма да си със сток рековери.
Цитирай
#90

Добре, явно така ще направя. Обаче като правя ъпдейти след това на ром-а няма ли да ми дава грешки отново или не?

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#91

Въпросът е защо изобщо ще правиш ъпдейти през този инсталер? Теглиш си найтлито директно на телефона и си го флашваш през рековери като правиш wipe cache & dalvik.
Цитирай
#92

Инсталирах си Cyanogenmod 10.2 Stable и всичко вървеше прекрасно, докато не реших да го рестартирам. След рестарт забива още на първия екран с надписа Samsung Galaxy S3 GT-I9300, още преди да е започнал да стартира рома. След някакви опити да трия cache, dalvik и тн. единственото, което помага е формат и нова инсталация на CM 10.2 + gapps. Някой има ли идея как може да се излекува това, защото е доста неприятно при всяко спиране да се налага да пренастройвам всичко smile При всички случаи, в които са различни от току-що инсталиран ром не тръгва. При пресен инстал тръгва ...

Edit: Забравих да спомена, TWRP recovery, първоначално руутнат с cf auto root от стоков мтелски ром, и другото, не съм сменял kernel, ако има значение smile

All the phones I have used: Ericsson T10, Motorola T2288, Sony CMD-J70, Nokia 5100, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson W850i, Nokia 7900 Prism, HTC TyTN II, Nokia E66 and now: Samsung Galaxy SIII
Цитирай
#93

Нали CM има OTA ъпдейти? Питам няма ли да ми прави такъв проблем пак? Може да не искам винаги да го флашвам ръчно.

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#94

Относно моя проблем ... пуснах си инсталатора на CM, направи си нова инсталация на чисто и всичко е пушка. Обаче загледах, че ми е сменил recovery от TWRP на CWM. Мислите ли, че ще е проблем да си инсталирам TWRP, защото с него съм си правил back-up на стоковия ром, а CWM не го чете Smile

All the phones I have used: Ericsson T10, Motorola T2288, Sony CMD-J70, Nokia 5100, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson W850i, Nokia 7900 Prism, HTC TyTN II, Nokia E66 and now: Samsung Galaxy SIII
Цитирай
#95

Когато решиш да се връщаш на стоков си сложи тогава TWRP. Сега си карай с CWM.
Цитирай
#96

Мерси Smile

All the phones I have used: Ericsson T10, Motorola T2288, Sony CMD-J70, Nokia 5100, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson W850i, Nokia 7900 Prism, HTC TyTN II, Nokia E66 and now: Samsung Galaxy SIII
Цитирай
#97

А ти защо слагаш толкова стар CM ,и като цяло защо си решил да е CM аз тъкмо го махнах. Пълна боза е за две седмици се скапа напълно а и още в началото не работеше така както omni или PA .
Цитирай
#98

За стария, чудя се дали да му слагам някое 11 nightly, защото все си мисля, че проблеми повече ще имам с тях. А относно защо изобщо CM, уместен въпрос Smile като цяло исках нещо максимално близо до vanilla android, а друго все още не знам Smile До скоро бях изцяло сток, ама стана нетърпима боза и трябваше да направя нещо, за да не изхвърля телефона през терасата в дъжда Smile

All the phones I have used: Ericsson T10, Motorola T2288, Sony CMD-J70, Nokia 5100, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson W850i, Nokia 7900 Prism, HTC TyTN II, Nokia E66 and now: Samsung Galaxy SIII
Цитирай
#99

Пробвай neat rom v 7.5.
Цитирай

Стоково базирания NEATROM или СМ е по добър?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)