Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Задава се наследникът на Android Lollipop - Android Marshmallow
#1

[Изображение: 79da5d8871caa25a.jpg]

В края на май започва Google I/O - ежегодната конференция за разработчици, където интернет гигантът разкрива новините около себе си и ни запознава с бъдещите си планове. На тазгодишното събитие се очаква да бъде представен на наследникът на Android Lollipop - Android M. Информация за представянето на Android M се появи за кратко в графика на конференцията, публикуван в официалния й сайт, но вече не присъства там. 

[Изображение: 316852ccc85fd421.png]

Може би както и миналата година, така и тази на Google I/O ще видим само основните новости в предстоящата нова версия на Android, а финалното представяне на Android M ще бъде по-късно тази година - през месец октомври.

Какво мислите ще е името на Android M? Аз залагам на Marshmallow. Smile

Източници:
- http://nixanbal.com/android-m-shte-bade-...aya-na-may
- http://www.androidpolice.com/2015/05/06/...-schedule/

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

Не името е важно, а неговата оптимизация и стабилна работа, която е под въпрос в Lollipop. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#3

За тази година предпочитам само лека модификация на лолипопа с ново име пред пускане на изцяло нова версия че те още близалката немогат да оправят, камо ли нова версия да вадят. Дано е лек тунинг защото близалка без бъгове и ново име ще бъде перфекто Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#4

И аз съм на мнение, че близалката изглежда достатъчно добре и ще се надяваме на оптимизации. Иначе залагам на "милинка", ако трябва да е сладко тогава "мляко с ориз".
Цитирай
#5

Милка, мармалад или мед,а може и ментолови бонбони.. Big Grin
Цитирай
#6

Може и МишМаш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

https://www.google.bg/search?q=milkyway&...2139575685

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#8

Offtopic  А защо не... Mandja s grozde?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#9

Може и малеби.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#10

Аз залагам на m&m's. Култови и вкусни. Всички ги обичат Smile

И моля, колегите които се правят на итересни с невъзможните си предложения, те си знаят кои са, да престанат. Това не е тема за лафче.
Цитирай
#11

Бонбонките са си култ - най-вероятно ще го кръстят на тях Smile
Цитирай
#12

Mars също е култов. Аз залагам на него.
Цитирай
#13

Почти съм сигурен, че ще е "Мarshmallow".

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#14

И аз...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#15

И на мен това беше първото, което ми хрумна Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#16

Offtopic От толкова много захар, направо хванах кариес на зъбите (за човек, който не яде сладко), но друго е важно в случая. Само с подсладени и напудрени имена на сладкиши и без грам оптимизация, нищо не се постига (конкретен пример, откровено несполучливия поне до момента Lollipop)...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#17

На мен Lollipop до момента ми харесва, особено оптимизираната батерия спрямо предните версии и не намирам нещо, което да ме дразни. Не разбирам как не намираш подобрения в сравнение с предните версии?
Цитирай
#18

(2015-05-23, 05:37:15)batproho написа:  Offtopic От толкова много захар, направо хванах кариес на зъбите (за човек, който не яде сладко), но друго е важно в случая. Само с подсладени и напудрени имена на сладкиши и без грам оптимизация, нищо не се постига (конкретен пример, откровено несполучливия поне до момента Lollipop)...

Без грам оптимизация? 
Откровено най - сполучливия до сега Андроид. Ползвах истинския lollipop на Nexus-а, не малко време, и нищо предишно не може да се сравни с него. Гугъл си го оптимизират за собствените си телефони и там нещата са различни. 

Това че Samsung, LG и почти всички останали производители успяват да го оклепат е съвсем друг въпрос. Беше им дадено ранно привю, а те пак си забъркаха бозите, както всеки път.

С всеки изминал ден, все повече се убеждавам, че чистия Андроид, който Гугъл оптимизира за своите телефони, ми доставя най - голямо удоволствие от ползване. Само да ми допадне някой Nexus и веднага се връщам.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#19

Добре, хайде да приемем че малко съм се поувлякъл... Blush Имах предвид че самите производители със своят UI омазват всичко, както споменахте и Вие. Иначе, ДА работи бързо и гладко, но не можете да отречете че няма подфорум в който да няма оплаквания от по-кратък живот на батерията, несъвместимост с определени програми и какво ли още не.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#20

@e34v8 - Съгласен съм. Андроида на нексусте не може да се сравни с нищо друго. Жалко, че нексус 6 не става за нищо. Дано тази година пуснат НОРМАЛЕН размер телефон, не 8762362376982" който да струва бъбрек, черен дроб и ръка. Или ако ще го пуснат на висока цена, поне да си заслужава - 6-цата да се насиля, не може да ми хареса. 

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#21

И аз съм на мнението на e34v8. 
С близалката Нексуса ми върви още по-мазно, добавиха му яки и най-важното полезни глезотийки, стана по-красив и батерията държи повече. 
Хората с телефони чиито поддръжки не са от Гугъл нямат право да се оплакват от тях. 

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#22

batproho, прав си. Имаше проблеми. Някои масови, някои изолирани случаи. Някои големи, други незначителни. Все пак 5.0 беше голяма промяна. Аз лично ъпдейтнах Nexus-а дори без да правя ресет след това. Единствения проблем, който имах беше, че след около седмица ползване без рибуут, част рам паметта изчезваше. Мисля, че Гугъл оправиха този memory leak.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#23

... една от новите функции в тази версия ще бъде вградената поддръжка на скенери за пръстови отпечатъци ... според изтеклата информация.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#24

@batproho,ако телефона няма вграден такъв скенер,за какво ти е тази подръжка,малко съмнителна новина...А,иначе лолипопа и за мен е най-успешната версия на андроид до сега Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#25

Просто това би улеснило бъдещите производители, ако искат да вградят скенер. Няма да им се налага те да пишат "кода" за работата му. Точно както беше ситуацията и със двусимките: Има ги от панти века при андроид, но Гугл вградиха поддръжката едва в последната версия.

Това се има в предвид...а не, че е нещо супер иновативно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)