Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странно жужене от зарядното.
#1

Колеги здравейте,
вече правя второ зареждане на S 6-тицата, но забелязвам едно странно жужене от зарядното. Понеже винаги си зареждам телефоните вечер, първият ден не можах да спя дори от този звук. Установих , че започва да цвили когато стигне 100% заряд. При вас така ли е ? Опасно ли е това нещо?
Мерси
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм чул подобен шум, но довечера ще проверя и утре ще пиша!
Така или иначе според мен не е нормално зарядното да бръмчи.
Утре ще кажа.

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#3

И аз не съм забелязал такова нещо
Цитирай
#4

Аз съм със Samsung s4. Има подобен шум от зарядното, но когато премине 40-50% някъде и става много горещо. Питал съм във форума и ми казаха, че шума е наред, но не съм убеден. Батерията как се държи? Пада ли много бързо? Ако пада прекалено бързо може би зарядното е развалено. При мен пада за ден, ден и половина някъде с доста натоварване.

Samsung Galaxy S4 GT-I9515 Black Edition #Lollipop 5.0.1#
Цитирай
#5

Моето бръмчи вече над 2 години.... така че спокойно. Само че бръмчи като няма закачен телефон, като го закача и спира. Ако ти зарежда нормално не го мисли, сложи някоя програмка от маркета да видиш нормален ампераж ли вкарва.Отделно гаранция на зарядното мисля че няма.
Цитирай
#6

На нексус 5 ми жужеше зарядното (издаваше един много тих звук и то трябва да се заслушаш), но никога не ми направи проблем. Зареждаше си абсолютно нормално, докато телефона беше при мен.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#7

Аз съм с Г3 и моето жужи, като мушна да зареждам и спира.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#8

Аз не съм забелязал ли жужи без телефон, но като стане 100%  започва. ... Мен не ме притеснява нищо освен че уж е адаптивно, дали всъщност  се адаптира ,да не би да презарежда или нещо от сорта.  Иначе не съм забелязвал да загрява.
Цитирай
#9

Като стане на сто жужи щото е все едно без телефон в контакта. Сигурно и без телефона жужи като е в контакта.
Цитирай
#10

На старото ми HTC, на S3 Нео и Idol 2 които ползвам в момента, на Huawei-я на жената...стигне ли 100%, и в стаята е адски тихо, се чува жужене. И това е нормално, все пак остава ненатоварено.

П.П. На HTC-то е вече на повече от 4г, и е пушка зарядното. Ползва се постоянно, даже и таблета зарежда често!
Цитирай
#11

Не е проблем това жужене, получава се обикновено, когато няма товар/консуматор. Примерно батерията е почти или напълно заредена или апарата въобще не е включен към зарядното у-во. Ако пък толкова се притеснявате, слагате си апарата вечер да се зарежда през USB на РС-то и на сутринта е готов за експлоатация. Бавно но сигурно! Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#12

Въпросното жужене е нормална реакция дори и на съвременните зарядни, когато работят на празен ход (не е включено нищо към тях), а също и при достигане на пълно зареждане на батерията - тогава по електронен път се прекъсва или ограничава зареждането и зарядното отново работи на празен ход дори и мобилното устройство да е все още включено към него. Причината за тази реакция е начина на работа на самите зарядни и е свързано с трансформирането на енергията (променливото напрежение от ел. мрежа в постоянно напрежение за захранване на съответните устройства) и по-точно работата на индуктивните елементи - дросели и трансформатори. При работата на празен ход, липсата на натоварване предизвиква пулсации на магнитното поле в дроселите и трансформаторите, а те физически вибрират с честота която попада в чуваемия от човека спектър (обикновено във високочестотния диапазон по-близо до 20kHz), това води до произвеждането на звук. При натоварване тези компоненти пак трептят но с по-висока честота (около 50кHz) и реално не можем да ги чуем.


Ниско качествени зарядни могат да продуцират такъв шум дори и в натоварен режим, а при дефект това може да се случи и с фабричните ("по-качествени") зарядни. Има производствени техники с които може да се намали интензитета на този звук, но не и да се премахне напълно. Най-доброто което можете да направите е да изключвате зарядните когато не се използват. Самият факт че продуцират звук работейки на празен ход трябва да Ви навежда на мисълта, че това харчи енергия, вярно не е значително количество в рамките на едно домакинство, но в глобален мащаб разхода придобива значителни стойности - мислете зелено Android
Цитирай
#13

Жуженето е нормално, но онова жужене, което чуваш, като доближиш ухо до зарядното.. Докато човекът каза, че не можел да спи от неговото жужене.. Не е нормално чак толкова шумно да е, според мен Smile
Цитирай
#14

И аз от скоро съм с S6 и при мен зарядното жужи.
Цитирай
#15

Не ги зареждайте в стаята която спите и жуженето ще изчезне Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)