Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вграждане на,нексус 7 в кола
#1

 
     
     
   
 
Колеги здравейте,след доста четене и ровене из нета мога да се похваля с успешното вграждане на нексус 7 в опел астра Х.
Ето кратко видео:
https://www.youtube.com/watch?v=mFa252dD...e=youtu.be
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Е Браво! Супер ти се е получило, от доста време ми е интересно дали може да се вгради таблет в кола и да се ползва пълноценно и ето, че явно може. Един въпрос - дисплея на тавана заводски ли е или ти си го преместил там? Че много интересна ми се вижда идеята.

Galaxy Note 3
Цитирай
#3

Дисплея по принцип е на мястото където сега е таблета,аз съм го преместил горе.
Цитирай
#4

И аз имам голямо желание за вграждане на таблет в колата, но ме мъчат няколко въпроса.
1. Как си го захванал таблета отзад, за да не се мърда ?
2. Как се захранва таблета?
3.Как е вързан към колоните, че да ги захранва, усилвателче ли си ползвал и какво ?
4. Как се включва и изключва таблета, кабел ли има изведен ?
5. Имаш ли евентуално някакви снимки от процеса на работа ?

П.П Предварително Благодаря !

LG Optimus G  => Xiaomi redmi note 3=>Huawei p10 lite=>Xiaomi redmi note 8 pro=> Poco F3
Цитирай
#5

 Аз да попитам колко парички я продаваш тази Astra  Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Информация относно оптимизирането на таблета за работа в кола съм черпил от братушките,а по точно от тази тема:
http://pccar.ru/showthread.php?t=18305
Вече другото преправяне е според автомобила,да си призная самото преправяне на рамката най ме затрудни.Рязане,пласмасови заварки после китване и боядисване.
Флашване на USB custom rom за нексуса.
Следва въпроса с зареждането,тук пак има няколко варианта,аз съм избрал вариант без батерия,а с директно захранване от акумолатора с DC модул 5 ампера на 4.5 волта и втори DC модул 3 ампера на 5 волта за събуждане и приспиване на таблета през усб входа...
Захранването ми е по този метод https://www.drive2.ru/l/4273715/ 
самоче при мен е с 2 отделни модула и командното захранване не е през ACC,а е от REM изхода на сидито ми.
Цитирай
#7

Страхотно се е получило! Колега, имам опел зафира Б -което като интерфейс е почти същото като при астрата -същия дисплей който си качил горе :-). Въпрос -това дали може да се направи и при зафирката? Мислех да му търся двд90 и цветния дисплей -но самото нави вече поостаря и отстъпва на това което може да си сложиш като софтуер на един андроид.
Как стават нещата ако решиш да ъпдейтваш нещо по таблета -инсталиране на софтуер/ъпгрейд на картите на навигацията?
Цитирай
#8

[quote defaultattr='']
За нексуса в момента има 2 рома които са оптимизирани за вграждане в кола.Това са autodroid 4.4 и USB rom 4.2
Аз съм избрал за момента usb рома
За качване на фаилове в паметта на таблета имам изведено юезби което е в жабката.
Също така на самата рамка пред дисплея съм извел бутони power,volume up/down .
Те са за всеки случей ако някога нещо се бъгне да може да се вкара в ресковери менюто
[/quote]
Цитирай
#9

А тези бутони как ги изведе? Благодаря за линка с и информация

LG Optimus G  => Xiaomi redmi note 3=>Huawei p10 lite=>Xiaomi redmi note 8 pro=> Poco F3
Цитирай
#10

(2015-05-12, 15:46:47)simo написа:  А тези бутони как ги изведе? Благодаря за линка с и информация

Сигналът за бутоните може да се вземе от лентовия кабел или директно от платката на таблета.Извеждането им не е задължително,защото реално не се ползват при нормални обстоятелства,но е желателно ако нещо се бъгне да може да си го оправиш без да сваляш таблета
Цитирай
#11

(2015-05-12, 12:36:31)dancho01 написа:  
Цитат:За нексуса в момента има 2 рома които са оптимизирани за вграждане в кола.Това са autodroid 4.4 и USB rom 4.2
Аз съм избрал за момента usb рома
За качване на фаилове в паметта на таблета имам изведено юезби което е в жабката.
Също така на самата рамка пред дисплея съм извел бутони power,volume up/down .
Те са за всеки случей ако някога нещо се бъгне да може да се вкара в ресковери менюто

Благодаря за инфото. Дисплея по принцип -цветния при зафира, а предполагам и при други модели опел е един и същ сходен 6.5" -на нексуса е 7"
Интересно ми е точно как си го напаснал 7" при теб -визирам основно -заводската рамка с която си идва дисплея -ако не се лъжа GID 4.3" -поне при мен е толкоз.
Цитирай
#12

Как да ти кажа колега,първо разглобяваш и мериш зад твоята рамка дали има място да влезе таблет.Ако влиза отиваш до някоя морга и си купуваш една рамка за преправяне,ако намериш от CID дислей по лесно ще стане,аз намерих от GID пак става,но преправянето е повече,измерваш каква дълбочина и наклон ти позволява таблото и си го сглобяваш.Правиш си един шаблон от картон с размера на дисплея и с него почваш да изрязваш рамката която си купил от морга.Ширината се докарва лесно,височината е малко повече игра,там трябва и повече рязане,ако се налага отваш при някой който прави пласмасови заварки,при мен се наложи горния край да се изреже почти нацяло и да се завари друго парче,от долу също трябваше да се разшири.Когато си готов с отвора правиш уши с които ще захванеш таблета за рамката,моите ги направих от Г образни метални планки които залепих с течен метал после уши за монтажа в таблото като най добре е да ги мериш на място в колата.Следва китване и боядисване.При захващането на таблета е добре да сложиш и двойно лепящо там където ляга лицето му за да се уплътни добре и да се избегнат скърцания.
Цитирай
#13

Браво! Видях, че ти излязоха някакви опции като задържа бутона Музика в началото, та защо не заключиш Homescreen да не може да се променя? Почти всеки launcher я има тази опция.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#14

Тук съм направил една темичка:https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73920
Цитирай
#15

Добре се е получило. Точно върху същия проект работя и аз сега, с разликата, че таблета ще е моторизиран (излиза при запалване и скрива при гасене). Друго което съм добавил е камера за задно виждане, която показва образ автоматично при включване на задна.
Харесва ми идеята за преместването на оригиналния дисплей Wink

Motorola Milestone XT 720 - Samsung Galaxy S 4 - Samsung Galaxy S 7 Edge
Цитирай
#16

Таблета супер си го вкарал. Ма по ме кефи дисплея над главата - като в космически кораб ((:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#17

(2015-05-23, 20:37:24)farfui написа:  Добре се е получило. Точно върху същия проект работя и аз сега, с разликата, че таблета ще е моторизиран (излиза при запалване и скрива при гасене). Друго което съм добавил е камера за задно виждане, която показва образ автоматично при включване на задна.
Харесва ми идеята за преместването на оригиналния дисплей Wink

Опцията за задна камера камера и аз съм я планувал,даже тези дни мисля да я поръчвам от алиекспреса.Да питам ти на какъв автомобил ще вграждаш... Smile  
Цитирай
#18

В Рено Клио.

Motorola Milestone XT 720 - Samsung Galaxy S 4 - Samsung Galaxy S 7 Edge
Цитирай
#19

Колко му е живота на таблета вграден така? Ина ли данни?
Цитирай
#20

Не мисля, че има разлика.
1- Така или иначе той се използва докато се зарежда;
2- Има приложения които ограничават зареждането да кажем до 80-90 %, за да не се скапва батерията;
3- Нощно време батерията си се разрежда, особенно зимно време и ако колата спи навън.

Motorola Milestone XT 720 - Samsung Galaxy S 4 - Samsung Galaxy S 7 Edge
Цитирай
#21

(2015-05-24, 13:06:35)farfui написа:  Не мисля, че има разлика.
1- Така или иначе той се използва докато се зарежда;
2- Има приложения които ограничават зареждането да кажем до 80-90 %, за да не се скапва батерията;
3- Нощно време батерията си се разрежда, особенно зимно време и ако колата спи навън.

В моя вариант таблета е без батерия,захранва се директно от акумолатора
Цитирай
#22

Колега, дали може да кажеш горе долу колко излиза цялата работа по монтажа и нагласянето на системата в пари?
Дали може да удариш едно рамо за друг опел(зафира)?
Цитирай
#23

Не съм смятал точно колко излиза,зависи за каква цена ще си намериш таблет(да кажем около 150 лв),рамката с преправянето,кит,спрей ми излезе около 50 лв,захранването около 30 лв.
Кабели за удължаване,термо шлаук,двойно лепещо,силикон,планки и други дреболий да кажем около 25-30 лв. 
По принцип на зафирата незнам дали има място зад рамката да влезе таблета.
Друг вариант ти е ТОВА 
Цитирай
#24

Здравейте, започнал съм подобен проект на си за сега съм на етап тестове.
Включен otg кабел, захранване, юсб хъб към който две флашки (1х32гб и 1х1гб) и една безжична клавиатура с тъчпад.
Проблемите с които се сблъсках са следните:
1. Всичко работи коректно докато не отпадне захранването и таблета заспи. Подавам му захранване събужда се но вече не засича флашките. В списъка usb slave divices се виждат и до там. Единствено клавиатурата работи.
2. При приспиване за по-дълъг период без захранване (няколко часа) и при опит за събуждане с подаване на захранване не реагира. Събужда се успешно с палър бутона но тогава не засича нито един елемент от usb slave devices, дори и otg кабела.
3. След рестарт горните проблеми не съществуват до първото заспиване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)