Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички записани контакти изчезнаха! Моля за помощ!
#1

 
   Отварям нова тема, тъй като не видях друга такава. Ако се повтаря нека бъде изтрита.

Както написах и в заглавието, всички контакти ми изчезнаха, заедно с регистъра на извършените вече обаждания. Последно звънях на номер записан в контактите ми вчера вечерта към 22:00-23:00 часа, след това (към 4-5 часа) като отворих регистъра с обажданията забелязах, че е празен, но не обърнах особено внимание. Тази сутрин като ми звънна един познат ми стана интересно защо не ми излиза името му и след като отворих контактите забелязах, че нямам нито един записан контакт. 
Моля за помощ! Ако някой има идеи за решението на проблема, нека сподели!
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не си направил Factory reset без да се осетиш?

Не могат току така да изчезнат тези неща.

А програмите ти, които си инсталирал там ли са? Или всичко ти седи, а само телефоните ги няма?
Цитирай
#3

   Виж в Gmail (през компютър да не излиза моб. версия), ако си синхронизирал Google ги е записал там.
[-] 1 потребител изказва благодарност на person за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Не съм направил Factory reset, всички програми са си тук, само номерата ги няма. 

Отделно, че и скоро не съм инсталирал нови програми, така че отпада и варианта да е станал фал с някоя нова...


Четох за това през Гугъл ама чак довечера ще имам достъп до компютър - през телефона излиза мобилна версия
Цитирай
#5

Когато си вкарвал контактите, ако си избирал Google акаунта ще са там. Ако не си, няма да са там.

Щом не си правил фактори ресет, значи си направил най-вероятно изчистване на данните на Phone.apk. Да не си ползвал някоя програма от типа на Clean master и нещо да е затрила?

Има вариант за теб, но трябва да имаш руут на телефона. Ако нямаш и си на по-нов фърмуер от .93...викам да забравиш за контактите.


Едит: Като ти зареди мобилната версия на gmail.com, цъкни на трите водоравни черти (ще ти се покажат папките в пощата). Скролни до най-отдолу и със ситен шрифт бише Desktop. Ще ти зареди десктоп версията на мейла.
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

За съжаление и Gmail не помогна, тъй като при запис на контактите си винаги съм избирал 'локален контакт'. Руут нямам, съответно и този вариант отпада.
На предното сони си бях включил създаването на резервни копия, но тук и това не съм направил, така че няма от къде да си възстановя информацията.

Данни от Phone.apk или която и да е друга програма не съм трил. В настройките последно време влизам само да следя заряда на батерията (от колко часа работи на батерия, колко време ми остават със съответните проценти и т.н.)

Clean master и други подобни програми не ползвам, защото смятам, че са ненужни. Това важи и за всякакви приложения, 'оптимизиращи' и 'подобряващи' работата на телефона или живота на батерията.
Цитирай
#7

Ясно, но въпреки това, без твоя намеса ме съмнява да има как да се изтрият контактите.
Можем само да ти съчувстваме в случая. Успех с набавянето на контактите.
Цитирай
#8

@r.stefanov, провери дали не си направил филтър на телефонния указател без да искаш и да ти ги крие.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

Вярвай ми, нямам идея как е станало. Абсолютно съм съгласен, че не е за вярване! Това ако някой ми го беше разказал, 100% нямаше да му повярвам. Нямам абсолютно никаква представа какво е станало и как са се изтрили.

Сега се сещам, че преди да забележа, че ги няма контактите и регистъра с обаждания, набрах кода на Теленор за проверка на оставащите мегабайти (*123*1*3#), но първоначално го обърках и си натиснах зелената слушалка за набиране и понеже нищо не ми излезе го набрах отново и получих желаната информация. Мисълта ми е, че единственият вариант аз да съм участвал в изтриването на контактите е, ако грешният код, който съм набрал е някакъв код за изтриване на контакти и регистър.
Общо взето не ми се вярва да е нещо такова.

Така де, както и да е. Благодаря ви за помощта и за отделеното време.

Сега започва голямото търсене на контакти Big Grin Вече имам 20-тина, така че напредвам Big Grin

(2015-05-11, 16:44:05)xn3k написа:  @r.stefanov, провери дали не си направил филтър на телефонния указател без да искаш и да ти ги крие.

За съжаление не е и това. Това беше първото, което проверих.
Цитирай
#10

Един съвет - записвай вече всичко в Google, а не като локални контакти. Не знам колко са твоите, но аз имам над 2000 контакта и ако ги загубя...  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

Моите са малко над 300, ама пак ме заболя малко като видях празния указател Big Grin
Цитирай
#12

Обърна ли внимание на пост 8 на xn3k
Цитирай
#13

Даже и му е отговорил.
Цитирай
#14

Здравейте, искам да попитам, ако съм копирал всичко от вътрешната памет и от SD картата на компютъра, мога ли да си върна указателя и sms-ите след рестарт до началните настройки !?
Цитирай
#15

Ако си правил бекъп и го имаш на паметта, която си копирал можеш да ги върнеш. Ако само си копирал папките без преди това да си правил бекъп няма как.
Цитирай
#16

Аз си направих бекъп ама на листче, но ме мързи да ги пиша в телефона пак. Затова ми е чудно, няма ли някой фаил или папка която да пази тази информация? Защо трябва да се минава през обработваща програма? Указателя ми не е голям 50 тина номера, но ми е любопитно! Почетох по въпроса, навсякъде пише с програма или профил в мрежата.
От любопитство:
Та питането ми е къде се формира телефонният указател, че се налага конвертиране през програми? Никъде не успях да намеря отговор на този въпрос.
Ако има някой на който му се отделят 5 мин. да обясни ще съм благодарен.
Цитирай
#17

Единия вариант е да си ги бекъпнеш в Gmail. Най-добрия вариант е, защото после много лесно се възстановяват на всяко устройство на което си въведеш акаунта.

Втори вариант влизаш в телефонната книга, настройки, експортиране в телефона (internal storage). Записват се във файл, който можеш да си запишеш на компютъра. Намира се във вътрешната памет на телефона, папка System/PIM i вътре има файл във vcf формат.
Възстановяването на този файл става, като се сложи пак в същата папка. Отваряш телефонната книга, настройки импортиране от телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)