Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

meizu m1 note vs lenovo k3 note vs ASUS Zenfone 2
#1

 
   Колеги, колебая се между двата телефона. Може ли някой да ми каже дали мейзуто в слота на сим 2 да се сложи карта памет? Четох това в друг форум, но вярно ли е или не? Телефончето много ми харесва, но ме спира липсата на слот за допълнителна памет. Леновото също е чудесно, но ако го купя трябва да е онлайн от Китай и без гаранция. Някой от двата телефона поддържа ли от настройките промяна на интерфейса като стандартния андроид, защото с тези модификации ми е леко странно.
Иначе държа на силен звук, сносна батерия и хубава камера. Телефона ще се ползва за нет, снимки, музика и разговори. Благодаря предварително.
 

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
Аксесоари
#2

При Huawei е възможно втория SIM слот да се ползва за SD карта, но за Meizu не съм напълно сигурен.
Защо не погледнеш и ASUS Zenfone 2. Dual Sim със слот за SD карта, 5.5 HD дисплей, 2Gb Ram и 3000mAh батерия.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#3

За асуса не знаех че вече се продава, вярно не е лош вариант. По принцип не държа да е с 2 сим карти, но щом има още по добре. А цената дали е възможно леко да падне? 
*Притеснява ме и друго - доколкото знам даденият линк е неофициален внос, а как и дали ще работи на нашите честоти не се знае. Ако почакам кога ще се продава официално? И защо е такава цената, не обявиха ли по-ниски стартови цени?

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#4

Щом не държиш на двете сим карти тогава кажи какви са изискванията ти (освен това да има слот за SD карта) и бюджета който може да отделиш. От споменатите от теб телефони човек остава с убеждение че търсиш точно дву-симов телефон.
Относно Асус-а, мисля че цената от 499лв. за ZE550ML версията с 2Gb Ram, 5.5 инча дисплей и HD резолюция е повече от добра, при положение че бе обявен на европейския пазар за 249 евро.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#5

Цената е добра, но не знам дали е европейска версия, щом още няма официален внос и си мисля да няма някакви софтуерни проблеми или такива с обхвата. Двете карти не са задължителни. Държа на голям екран поне 5.5", силен звук, добра камера /като предната поне 5мпх/, поне 2гб рам, слот за карта, добра батерия, да кажем за 500-550лв. най много, тъй като не карам дълго с един тел. не ми се дават много пари. Засега съм се спряла на асуса.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#6

Desire 820,екран 5,5 , РАМ-2GB,2600mAh бтерия,13Mp основна и 5 или 8Mp предна.предни говорители със добро звучене и на цена в посочените граници..
Цитирай
#7

Първо се насочих към него, но отзивите от доста потребители за слабата батерия ме отказаха....

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#8

A,телефона нов или втора ръка,да е?Погледни и Samsung Note 3,отговаря на всичко Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#9

На критериите ти отговаря много точно Jiayu S3. 5,5 инча Full HD дисплей, 64-битов осемядрен процесор MediaTek MT6752, 2GB RAM памет, 16GB вградена памет, microSD слот поддържащ карти до 64GB, слотове за две сим карти, 13 мегапиксела основна камера със сензор на Sony IMX214 и двойна LED светкавица, 5 мегапискела предна селфи камера, сменяема 3000mAh батерия. Но ми се струва, че държиш да се продава официално в България и да има българска гаранция. А за съжаление Jiayu не се внасят официално доколкото знам. Сигурно може и да се притесниш от това, че Jiayu като марка ти е непозната, но те имат добра репутация в Китай. Според мен за цената си Jiayu S3 е едно от най-добрите предложения. Друг вариант е Lenovo K3 Note, който има почти същите параметри като Jiayu-то или Meizu M1 Note, но той няма microSD слот. В YouTube има доста ревюта и на трите телефона, ако ти е интересно можеш да ги погледнеш и да добиеш някаква обща представа какво предлагат.
Цитирай
#10

Ако ги имах 500 лв. на момента взимам Asus-a но уви ще си карам със стария zenfone5/засега/.

Smile
Цитирай
#11

За Asus Zenfone 2 се говорят само хубави работи и като цена/ качество мисля , че е най-добър. Дизайн , камера , звук , батерия , UI са почти като на флагман , а стартовата му цена е 200-280 евро Smile

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай
#12

(2015-05-11, 15:50:03)demenzia написа:  Първо се насочих към него, но отзивите от доста потребители за слабата батерия ме отказаха....

Изобщо не е слаба батерията, а вероятно няколкото мнения за такава са направени преди да се достигне пълният и капацитет Bu

HTC Touch HD>HTC Sensation>HTC One X>HTC Windows 8X>HTC One>HTC Desire 300>HTC One M8>HTC One Mini 2>HTC Desire Eye>HTC Desire 510>HTC Desire 820>HTC Desire 526>HTC Desire 620>HTC One E9+>HTC One M9+>HTC Desire 728G>HTC One A9>HTC Desire 825>HTC One X9>HTC 10>HTC One A9s>HTC U Ultra>HTC U11>HTC U Play>HTC U11 Plus>HTC 10 Evo>HTC U12+
Цитирай
#13

Сега обърнах внимание, че се продава Asus Zenfone 2 ZE550ML - т.е по-слабата версия. Явно ще почакам за Asus Zenfone 2 ZE551ML, тъй като разликата в резолюцията 720 x 1280 и чипсета /ZE550ML/ не ми харесват.
Колкото до Jiayu S3 - много интересно телефонче, но факта, че не се продава тук /гаранцията/ и вече има по-нова версия /поддръжка, ъпдейти/ ме отказват.
За Desire 820 се колебая - в смисъл не ми се чакат месеци да се взема телефон, явно ще почета още отзиви.
Предпочитам нов телефон. В тази връзка HTC-то надхвърля бюджета ми.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#14

Лично според мен ZE551ML вече идва прекалено: 2.3 Ghz Intel Z3580 процесор и FHD резолюцията ще 'стопят' много бързо батерията, а смисъл от 4Gb RAM не виждам. Цената също ще е значително по-висока, между 700-800лв. В момента за бюджета който си определил относно дву-симов телефон мисля че най-добро спрямо цената си е Asus Zenfone 2 версия: ZE550ML или както е споменал колегата Jiayu S3, но пък той не се предлага в България и ще трябва външна поръчка, ДДС-та на митницата, гаранция никаква. За едно-симов телефон мисля че има достатъчно теми в които са предложени телефони влизащи в бюджета ти: LG G2 32Gb или Meizu MX4 (който до скоро се продаваше в наш оператор) са едни от вариантите.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#15

Най-доброто е мейзу м1 ноте и не се чуди или пък да чакаш този зенфоне, защото ще е над 500 лева в България минимум
Цитирай
#16

Ако погледнеш първия ми пост ще видиш че вече се продава в България и не е над 500лв.
И ако може да се обосновеш с какво m1 note на Meizu е 'най-доброто'?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#17

Цената, зенфоне е малко по-голям и 720п екран
Цитирай
#18

LG G2 и Meizu MX4 отпадат, защото екранът е малък, а предната камера е 2 мпх. m1 note няма слот за карта памет иначе щях да го взема. Не знам дали е най доброто но 12 гб памет са ми малко.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#19

Има нови Дизаери с гаранция по обявите около и под 500 лв., явно купувани при преподписване, разбира се ако това не те притеснява.
Цитирай
#20

(2015-05-12, 15:16:30)rdlegy написа:  Цената, зенфоне е малко по-голям и 720п екран

Цената се доближава до тази на Asus-a, и двата са 5.5" единствения + е само 1080p пред 720 на Zenfon-a.
Като минуси:
- липсва на слот за SD карта
-  4.4.4 Kit Kat, Asusa идва с Lollipop

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)