Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperOneM8-6.1.0 Marshmallow • SENSE 8 • Tweaks, HUB, IconPacks, Themes •
#1

[Изображение: HTC_ONE_M8.png]

Това за мен е най-добрия ром за HTC ONE М8 и може би най-популярния!!!





ИЗИСКВАНИЯ

Отключен телефон през HTCDEV или S-OFF, CUSTOM RECOVERY (силно препоръчително е да използвате TWRP recovery)

ИНСТАЛАЦИЯ

Влизате в recovery, намирате рома, който предварително сте копирали на sd card и му давате install.
Ако идвате от друг rom е силно препоръчително да направите full wipe преди инсталацията.
По време на инсталацията, четете внимателно какво пише, какво инсталирате, какво деинсталирате и т.н.

Какво представлява VIPERONE M8

Това е рома с най-голяма възможност за customization, с него практически може да направите всичко с телефона си, няма друг ром с толкова възможности за промяна на интерфейса, цветовете, статус бар, контрол на процесора, контрол на motion gestures, double tap to sleep statusbar, tweaks са над 300, няма смисъл да ги изброявам.


Видео за придобиване на представа за рома:
 

DOWNLOAD
[Изображение: download.png]

Кой стои зад този прекрасен ром


Turge | j to the 4n | m0narx | ivicask | hansbert | shnizlon

Линк към оригиналната тема в XDA

ViperOneM8




Това са едни от най-добрите девелопери на custom roms в XDA, а за мен може би и най-добрите!!




НАСЛАЖДАВАЙТЕ СЕ, РОМА СИ ЗАСЛУЖАВА
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво колега , за това говоря ! Отлична работа .

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#3

Имам проблем с влизането в Google play ?
Всеки път, след като опитам да вляза, ми изписва

"Възникна проблем при комуникация със сървърите на Google."
Цитирай
#4

Ако правилно съм разбрал си с viperone 3.2.1, правил си hard reset и си чистил cache.
Можеш ли да ми кажеш с коя версия на firmware си ( задържаш power button и след това restart to boot loader, там има os version).
Още един въпрос, имаш ли някакви други проблеми с телефона и коя е версията на google play?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#5

Версия на Google play - 5.0.38
OS - 4.16.401.10
Това намерих.
Други проблеми нямам.

Забележка от модератор!
Нарушена т.8
Цитирай
#6

Така, това че си с 4.16.401.10 е прекрасно, няма да се наложи да ъпдейтваш firmware.
Ако не искаш да преинсталираш рома, можеш да влезнеш в раздел програми и да намериш по нова версия на google play, защото твоята е доста стара и е възможно проблема ти да е това.Актуалната версия на google play е мисля 5.5.12.
Аз лично обаче, ти препоръчвам да флашнеш актуалната версия на viperone, която е в първи пост 4.3.0.Ако имаш някакви затруднения с флашването, пиши.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

Хмм... ?
Не разбирам от нещата, които казваш :/
Цитирай
#8

Добре, ето ти линк към новата версия на google play http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/...-download/
Инсталирай я, изчисти cache, рестартирай и виж дали няма да се оправи, ако пак не стане ще ти обясня как да преинсталираш рома на лични съобщения.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#9

Колега има ли го някъде твоя зип за фонетичната бг клавиатура както при инсърт койн-а ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#10

Можеше и сам да я намериш, ама айде Smile
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=69613

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#11

Извинявай ако е било лесно достъпно , но съм от телефона, а МБ на макс скорост свършиха...сещаш се за какво става въпрос.Ще погледна линка довечера като се прибера. Благодаря ти !

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#12

Излезе нова версия ViperOneM8 4.5.0

Huawei P40 PRO
Цитирай
#13

Довечера ще ъпна първи пост.
Рома е добър и е базиран на сенс 7 (най-после), андроид 5.0.2Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

Първи пост е обновен, наслаждавайте се! Cool Cool Cool
Промените са фрапиращи, спрямо версия 4.3.0!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#15

Сложих последната версия на ром-а но някой от приложенията като Google Play ми работят само с мобилния интернет и като пусна wi fi ми излиза грешка...Това дали ще е от рома или проблема е при мен ?
Цитирай
#16

Няма проблем при мен, всичко работи без забележки, с 4.6.0 съм.
Трябва да ъпна темата, забравил съм....

Edit:първи пост е обновен.За тези с 4.5.0 и 4.5.1, ъпдейта към 4.6.0 е наличен и по ОТА.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#17

Привет, 
ползвам вайпър от самото начало , следя темата в xda постоянно там,и досега никой не е споделил да има проблема, който аз имам...Говоря за специфичен лаг при отключване на екрана, прави ми го когато си поиска, не е постоянно и досега не мога да хвана от какво се получава...S-ON,  с последния фирм от O2 ...започна с лолипоп ромовете, с киткат базиран ром не съм имал проблем.
Подозирам, че е свързано с някое приложение, използвам titaniumbackup...имам твърде много дата за да си позволя едно по едно да ги инсталирам на чисто, пробвал съм всякакъв вид инсталации на ром-а и все е е там...
Пробвал съм други ромове различни от вайпър само за проба-при тях нямам този проблем, както и на стоковия ми ром...

Пиша тук, тъй като знам че автора на темата е доста добре запознат с материята(още от м7-цата), а пък на английски не мога да обясня толкова подоробно, надявам се да ме насочи как да изолирам проблема.
Цитирай
#18

Лага има ли го при чиста инсталация на рома, без да си инсталирал никакви приложения?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#19

Както споменах,  не съм пробвал,  този вариант,  тъй като ежедневно ползвам телефона със инсталираните приложения,  които ми трябват... Явно само така ще мога хвана..
Цитирай
#20

Да, за съжаление само така можеш да го хванеш.Много е вероятно да е проблем в някое приложение, защото аз също нямам проблем с  лаг, където и да било.


Знам, че няма голяма логика, но опитай да тестваш за около един ден без карта памет, преди да пристъпиш към нова инсталация на рома.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#21

Карта сложих за сефте преди 2 месеца,  преди това мисля че пак го имаше тоя лаг...интересното е че е само като отключвам екрана, (тупвам 2 пъти по екрана дърпам иконката за отключване и тогава всякаш забива за момент), което ме навежда на мисълта, че е  бъг , който се получил от някой стар запис на данни на приложение  с титаниума..., но първото което ще пробвам е да последвам съвета ти и ще махна картата.
 
Edit:не е от картата... И без карта пак го направи..
Edit2: а имаш ли такъв проблем  с 4x2 уиджетa, от 4.5.0 насам се проявява?


Прикачени файлове
.jpg 1440790405866[1].jpg Размер: 64.67 KB  Сваляния: 36
Цитирай
#22

Тегля го вече час и половина,много бавно се тегли ужас Sad(((

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#23

Не знам, от къде точно го теглиш, но аз от Android file host и от този немския линк, нямам проблем, дърпа се доста бързо.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#24

Не знам ама си струваше чакането,уникален е Wink

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#25

Ще се радвам повечко хора да го пробват и да вземе да се развие темата, че сигурно сме 4-5 с custom rom ( поне толкова пишем).
А относно рома, айде да не пиша повече, че ще ме обвинят във фенщина Big Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)