Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Полезни неща за Huawei G7
#1

Здравейте,
Нека всеки да пише за всякакви интересни и полезни програми и хитрини за нашия телефон.
Започвам първи.

1.Теглите Това .  След като го стартирате има един единствен бутон. Натискате го и приложението "инсталира" нещо. След това се появяват два бутона. Единия стартира мениджър за контрол на стартиращите програми, които се стартират при пускане на телефона. Вторият бутон стартира мениджър на разрешенията на програмите. И двете опции се появяват и в нормалното меню с настройки на телефона. Приложението не изисква рут и е официално от Huawei. То просто активира въпросните две функции, които са скрити по непонятни за мен причини.
2.Тази програма ви дава възможност да стартирате всеки един екран от всяка една програма. Или иначе казано: има много скрити "екстри" предимно във системните приложения,които не са достъпни по нормален начин. От тук може да ги достъпите. Например има настройки за SIP въпреки, че уж телефонът няма вграден SIP клиент. Не съм ги пробвал, защото ползвам Zoiper. Също така имате достъп до разни сервизни менюта, където естествено трябва да внимавате какво правите. Въпросната програма е полезна за всичко, което работи с Андроид.
3.Познатият код *#*#4636#*#* не работи на нашият телефон. Неговият еквивалент е *#*#6130#*#*.
4.Този и други такива кодове може да "откриете" чрез тази програмка . Тя сканира инсталираните приложения и търси кодове в тях. Използва се като след стартиране се избере втората опция "search codes" и се изчака сканирането. След това се ползва първата опция "list codes" за да се изведе списъка с кодове. Повечето кодове са безобидни, но някои водят до нулиране на настройките, а други могат да ви създадат и по-сериозни проблеми. Ползването на въпросната програма е изцяло на ваша отговорност. При повечето кодове има списък с коментари, в които различни потребители "смелчаци" са тествали съответния код. Тъй като автора на програмата е руснак, повечето потребители също са руснаци и коментарите са на руски.

Това е от мен засега!
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Колеги, някой пробва ли първите две програми? Звучат доста интересно и полезно...
Цитирай
#3

Първото го пробвах - работи.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#4

Със първото приложение батерията ми издържа три пъти повече. Горещо препоръчвам! Браво на автора на поста!

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#5

Ее, чак пък дизелов! ;-)
При мен разлика в батерията няма. Освен да си блокирал някои приложения, които са ти точели от батерията...други обяснение нямам.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#6

Обикнивено по това време е малко под 50% със същият интензитет на ползване! Wink Иначе нищо не съм забранявал, само инсталирах програмата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#7

Здравейте. При вас като разклатите текефона издава ли някакъв звук отвътре, сякаш нещо е разглобено?

(2015-07-05, 12:58:05)ts_grozeva написа:  Здравейте. При вас като разклатите текефона издава ли някакъв звук отвътре, сякаш нещо е разглобено?
Имя функция за разклащане, та се чудя да не е от нея, т.е. така да е заводски тела Wink
Цитирай
#8

Дрънкат копчетата,някъде беше обсъждано че са хлабави.Иначе въпросът ти е в грешната тема

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
#9

здравейте, бих искал да попитам някой пробвал ли е дали вграденото приложение на Bitcasa работи защото когато пробвам да се регистрирам или да използвам twitter акаунт само дава че зарежда и нищо не се случва ( и също колко безплатно пространство има)?
Цитирай
#10

някой знае ли дали телефона подържа usb otg?
Цитирай
#11

Да,поддържа.
Цитирай
#12
Big Grin 

супер, благодаря много за отговора
Забележка от модератор:

Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате бутон Оцени отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно.
Цитирай
#13

Здравейте имам този телефон и си закупих карта 4G мобилен интернет но ми казаха че трябвало да се настрои само на 4G Only мисля че така се пише.Как да го настроя?
Цитирай
#14

Настройки->Подраздел "Безжични и мрежи" цъкаш още->мобилни мрежи->предпочитан тип мрежа, но няма only 4G !!!
Цитирай
#15

Ясно ще си ползвам 4G Бисквитката в тоя случай докато пуснат и Voice не само дата
Цитирай
#16

Как е процесора на телефона? Дали не е слаб в сравнение с осемядрените на Meizu m2 note, Lenovo P70, Lenovo k3 note?
Цитирай
#17

Да, според синтетичните тестове е по-слаб, примерно 20000т към 30000т за meizu m2 note. Но отдавна това няма някакво съществено значение. На практика телефона си работи прекрасно, без лаг. Другото е ала-бала.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)