Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с GPS
#1

Здравейте колеги. Първо се извинявам ако някъде има подобна тема, но аз лично такава не открих. Значи проблемът, е че след като ъпдейтнах до андроид Л GPS ме локализира с около 100м разлика. Например бягам си на стадиона а накрая ендомодото показва че все едно съм бягал по булеварда... Когато съм вкъщи ме локализира на другата улица в друга коокооперация. Вчера пък ходих до Балчик пак същата работа не ме локализира на пътя а в гората. Някой знае ли как мога да го оправя понеже ползвам GPS почти всеки ден а на практика сега е почти неизползваем.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

За да не пускам нова тема, пиша в старата. Появи ми се доста кофти проблем с ГПС-а. Постоянно губи обхват от около месец. Runtastic, Endomodo Nike+, Sport Tracker, всичките ги пробвах бягам 50м и ми казва GPS signal lost и това е. Пробвах и трите опции за използване на GPS-a, но разлика няма. Моля ако някой може да ми помогне да каже какво мога да направя по въпроса. Ползвам го всеки ден или по точно ползвах го допреди да се развали и не мога да карам без GPS...

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#3

аз съм със сток ром и в последно време ми се случи няколко пъти да ми изписва,че нямам GPS сигнал.Ползвам Навигон,случи ми се в автобус(там губеше сигнала през минута) и в колата,а преди нямах ядове,иначе ме локализира що годе точно

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Да и при мен локализацията се оправи, супер точно ме локализира но постоянно губи обхват и се налага една ли не да си броя километрите... Правих хард ресет няма файда, започвам да се замислям дали да не флашвам някой друг ром.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#5

Щом и при мен го има едва ли е от рома

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

Изтеглих си вчера приложението Google Fit и интересното е, че то не губи сигнала дори и са секунда... Надявам се поне то да продължи да си работи.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#7

Да използвам темата на колегата за да попитам за моя проблем със GPS-а.От няколко дни(може би и доста преди това) забелязах,че немога да намеря gps сигнал,на закрито вкъщи е невъзможно,а на открито му трябва доста време за да намери няколко сателита.Ето снимка,за да добиете представя
[Изображение: 3e3f3ef8ed9c1a666a2865ff27fc487b.jpg]
[Изображение: f8b71b4a1da36f107ce3a392759de3c2.jpg]
Преди време го бях отварял за да подложа хартийки на контактите,но се отказах.Според вас може ли да се ползва гаранция за това?
[Изображение: b0f4cd9dc2dc0d5d344520ea08e10be7.jpg]
това е положението на открито

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

сега отскочих до МОСТ компютърс и от там казаха протоколните неща т.е да направя хард ресет и ако няма развитие при тях да го прегледат.

п.с. вече и в колата не лови сигнал.....

върнах фабрични и все тая,тази седмица го карам в МОСТ....

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

И при мен гпс-а е много зле. Пробвал съм ресетване, всякакви видове тулчета, различни ромове, добавяне на подложка от хартия, подмяна на капака и какво ли още не. Вчера видях в xda, че има нов метод с някаква тънка тел, за която нямам идея от къде може да се намери. Ето и снимка:

[Изображение: ac6d33955ce7510d.jpg]

Дали случайно някой не е приложил това на телефона си?
Цитирай
#9

Ето клипче как се прави,този меден тел усилва сигнала най вероятно

https://www.youtube.com/watch?v=FWi9Z6Rfnfg

а това е темата в xda 

http://forum.xda-developers.com/showthre...88&page=28

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#10

Аз съм си мислел също за по йапчица лак за възстановяване на електро пътечки на платки. Но всички тези интервенции са за телефон без гаранция. Аз с gps, проблеми нямам никакви, но пък с телефонията имам

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)