Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нотификейшъни за Skype, Hangouts, etc. при ползване на "Mobile data"
#1

 
      
Предварително моля за извинение, ако въпросът ми е твърде елементарен.
Не знам как да си настроя телефона така, че да получавам нотификейшъните, когато нямам Wi Fi, а ползвам Mobile data.
Когато имам Wi Fi си има нотификейшъни, пищят, мигат и всичко, което се очаква.
Но като имам Wi Fi, тогава обикновено ми е подръка и лаптопа... въпреки че едва ли е необходимо да се оправдавам, че искам да разполагам с мобилен интернет респ. комуникация и тогава, когато нямам Wi Fi.
Телефонът ми е Asus Zenfone 5, а Андроидът е 4.4.2.
Това ми е пръв смартфон и пръв досег с Андроид.
Криво-ляво се справях досега, но за тези нотификейшъни не мога без помощ.
Предварително благодаря Smile


   
 

 

 


 
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма какво да настройваш. Дали ползваш wi fi или 3G е все едно. Винаги си свързан с интернет . Независимо от вида на връзката винаги трябва да получаваш уведомленията от ел.поща, viber и каквото още се сетиш.
Поздрави!

Smile
Цитирай
#3

Че съм свързана, свързана съм. Пращам и получавам съобщения, браузвам си. Но не получавам нотификейшъните когато не ползвам Wi Fi. За съжаление.
Цитирай
#4

Провери приложението за оптимизиране на батерията на какъв режим е включено. При мен е "Оптимизиран режим" (средно положение) и получавам известия. Единствено от Google+ не получавам, но мисля, че причината си е в самия G+ (не ползвам Hangouts)...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Auto-sync се показва като активно работещо, но (както изглежда) не работи при "mobile data".
Когато го включа и изключа ръчно-крачно, тогава пристигат и нотификейшъните. Получава се нещо като рефреш. За тестване си послужих с gmail. Skype и Hangouts не съм тествала, за да не занимавам други хора, че е работно време.
Но има известен смехотворен напредък. Разбрах как да чеквам ръчно...
Опитах с промяна на режима на батерията. Беше "оптимизиран", промених го на "custom" и подбирах едно по едно, но полза нямаше.
Благодаря karloson.
Цитирай
#6

Провери в Настройки>Използване на данни>(трите точки)>Автоматично синхронизиране - дали има отметка; ако няма - сложи я. Също и на опцията "Огран. на данните на заден план" - ако има, махни я. 


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

Оправих се като баба Илийца с кола. Направих "reset app preferences" и тръгна. Дърварско решение, но за по-умни решения още нямам опит.
Благодаря karloson Smile
Цитирай
#8

Избързах да се похваля Sad
За Скайп не идват нотификейшъните. За gmail и hangouts работи като слънце.
Цитирай
#9

Самият скайп си е малко натруфена и бъгава работа. Редовно ми показва, че няма никой на линия, а всъщност един куп контакти са онлайн. Понеже рядко го ползвам, рядко ми се случва и да го псувам Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#10

С преинстал с по-стара версия на скайп дали няма да се оправи това

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#11

melona, пиши, ако има някакво развитие по темата Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)