Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Някой сменял ли е гаранционен апарат във Виваком?
#1

Здравейте, не знам дали темата ми е за този раздел, но се надявам да има подобен на моя случай, за да се уверя нормално ли е това нещо или се гаврят с мен. Ситуацията е следната:
На 17-ти Април оставям апарат Xperia S, който е с гаранция до 6-ти Май за ремонт в магазин на Виваком. След седмица ми се обадиха да ида да си взема телефона и на място ми казаха, че гаранцията е отказана, защото е изтекла... след няколко минутно суетене с разбра, че гаранцията, дадена от Sony на Виваком е изтекла и съответно се обръщаме към друг сервиз на Виваком с питане дали устройството ще бъде заменно с ново или ще бъде поправено за сметка на Виваком. След още една седмица размисли и страсти от страна на сервиза се разбра, че апарата ще бъде замеен с нов, но понеже Xperia S вече не се произвежда ще ми предложат друг апарат на подобна цена. На въпроса дали мога аз да си избера новия телефон и съответно да доплатя разликата в цената получих положителен отговор и още на другия ден минах през магазина, за да им кажа какво съм си избрал. Е да, но мина още една седмица в чакане на официално предложение... В момента апарата вече е в магазина, парите са в мен, готов съм да го взема веднага, но чакаме "колегите да направят корекция на цената"... В крайна сметка днес е 20-ти Май, аз съм без телефон повече от месец, като от този месец реално телефона ми е бил в сервиз 1 седмица, през всичкото останало време чакаме "някакви колеги да направят нещо"... Звънях на 123, писах и оплакване на сайта на Виваком, но получавам едни и същи наизустени отговори от типа "такава е процедурата, отнема повече време, нека не с ангажираме със срокове". Разбирам, че не съм единствен клиент, разбирам че е необходимо да се издадат съответните документи от разлини места, но... вече 3 седмици ми се струва прекалено много време. Въпроса ми е някой минавал ли е през подобна процедура и наистина ли е необходимо толкова много време?

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако в момента има текущи промоций, трябва да се обадят до съпорта да им кажат на даденият модел да сменят цената на която може да се изпише и чак тогава да направят замяната.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#3

Оборотен телефон не са ли дали?

 
Цитирай
#4

Не са длъжни, за съжаление.


Цитирай
#5

(2015-05-20, 14:27:33)logarex написа:  Ако в момента има текущи промоций, трябва да се обадят до съпорта да им кажат на даденият модел да сменят цената на която може да се изпише и чак тогава да направят замяната.
Добре, какво означава "чак тогава"? Дори в кварталния сервиз като си оставям колата ми казват някакви срокове. Чак толкова сложна процедура ли е?
(2015-05-20, 14:35:21)NoMaD написа:  Оборотен телефон не са ли дали?
Не са. Честно казано не ми е трябва, имам една стара xperia x8. Проблема е, че повече от 3 седмици чакам само да се оправят някакви докуемнти и се чудя комуникацията между магазина и различните отдели ли куца или просто на някой не му се работи...

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#6

Е, щом не са те отсвирили е добра новина. Има надежда. Smile

Виваком са бавни, продължавай да им даваш зор, за да не те забравят. Важното е да свършат работата.
Цитирай
#7

От опит мога да кажа че най добре е да се обадиш в комисията за защита на потребителите......ще се учудиш колко бързо стават нещата които иначе са много "сложни и времеемки" според продавачите.
Цитирай
#8

Ами след като от 123 и от формата за оплакване в сайта на Виваком не можаха да ми помогнат, а просто ми дадоха редовните наизустени отговори, както писах по-горе май това остава като вариант... и съвсем скоро мисля да се възползвам. 

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#9

Настояваш в офиса където ще стане замяната, да ти кажат срок в който ще се направи! Това е бъди по настоятелен!

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)