Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон
#1

 
   
 
Здравейте,съфорумници.До днес разполагах със сони експерия зет 3,но след изпускане дисплея му се разби и т.н.Имам един въпрос към вас,а той е: Дайте ми идея за нов телефон искам да е евтин да не е тъч скрийн,повече не искам да си взимам такъв телефон.Единствената функция,която ми трябва от телефона  е да чете уорд файлове и пдф файлове,много разчитам на вашата помощ,благодаря ви.
Цитирай
Аксесоари
#2

Сериозна промяна от тъч на обикновен ... Оуууоооу
Цитирай
#3

От телефоните с копчета бих ти препоръчал Nokia N96, но не знам дали чете такива формати. Имал съм такъв телефон и бях много доволен.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#4

(2015-05-22, 19:10:05)weleww написа:  Сериозна промяна от тъч на обикновен ... Оуууоооу

Колега,стар съм за гъзареене,телефонът ще ми трябва за работа,затова ми трябва точно такъв да чете такива файлове,иначе и аз съм се ориентирал към нокиите н серия,но не знам дали четат точно тези 2 файла.
Цитирай
#5

Може би?
Цитирай
#6

Направо ви се чудя защо като си взимате телефон с тъч и като ги изпускате често защо не си слагате калъф.А попринцип мозе да си слозите и стъклен протектор,за да си предпазите екрана от чупене
Цитирай
#7

Нокия N96 чете Word,Excel,PowerPoint и PDF

LG L Bello
Цитирай
#8

Другия вариант е пак някоя стара Nokia с тъч. При тях не се използва стъкло за дисплея и няма чупене или поне аз не съм видял такава с пукнат дисплей. Имам една перфектна Nokia 5800 XpressMusic (пълен комплект) която не използвам и ако си заинтересован може да се договорим.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#9

k0brA,благодаря за предложението имам една такава в нас,но не искам тъч,благодаря Smile Към колегата asl,телефона е с калъф и го изпускам за 1ви път,просто късмет,благодаря ви,а да знаете евентуално смяната на дисплея какви пари ще легне,благодаря.

Благодаря и на колегата bmw_killer ,може би ще се ориентирам към н96
Цитирай
#10

Поне 300 лв. е смяната. Ако ще го ремонтираш отиди в най-добрия възможен сервиз. Ще ти излезе по-скъпо, но поне е по-вероятно да го оправят. За тези сонита, които са противоводни малко сервизи се наемат.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

Смяната на дисплея на Z3-ката ще ти струва около 350лв. с труда (най-малко). Телефонът е доста труден за ремонт и на малко места ги правят, а и не се знае колко качествено ще го направят и дали ще е отново водоустойчив. Ако се случи такова нещо с моето Sony, след като го взема от сервиза директно ще отиде на пазара.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#12

Lumia 435 сто лева в техното (пардон 99 Smile) 1 GB RAM, 2 камери, цветен екран Smile аааа и работи, остави другото. Кеф ти уорд кеф ти пдф. Като я изтървеш не получаваш инфаркт.

ПП 4 инча, става за ползване с една ръка.

Nokia 8
Цитирай
#13

То ако говорим за издръжлив тъч по добре cad
Цитирай
#14

Blackberry. Няма по-корави телефони. 6 години карах с един болд 9000 и преживя какво ли не. Препоръчвам ти ги.
Цитирай
#15

Само не зная каква е връзката на тъчскрина с изпускането и чупенето на екрана. За що-годе пълноценно четене на документи на Microsoft Office все ще трябва нещо с по-големичък екран, нали? А пък ако екранът е около 3 инча и като го изпуснеш на екран, не виждам какво ще му помогне това, че не е с тъчскрин? Като не искаш да е "гъзарски" вземи си нещо евтино с Android или Windows, без значение какво, стига да носи новите безплатни версии на Word и Excel и ще имаш максимална функционалност на ниска цена с редовен безплатен софтуер от оригиналния производител. Вариантът със старите железни Нокии е супер, само че като ти прати някой колега документ в новия формат на офиса, който даже отдавна не е нов, сигурно няма да го отвориш, защото не вярвам напоследък да подържат вюерите за Simbian. И почва едно мъчително "а бе това docx ми го изпрати отново като doc ...". Вариантът с BB изглежда доста по-обещаващ, защото тяхната ОС си е жива в момента. Ако пък не ти пречи да хвърлиш излишно много пари, мисля че новия BB Clasic е супер. И ако го изтървеш пак на екран... Вземи си нещо на старо от серията Bold, предлагам. Май беше 9780 последния от 2010 може би, дисплеят не е 2,6 а 2,4 инча, трябваха ти е достатъчно малък. Ще е сравнително стар обаче, добре е да провериш как ще се държи с твоите документи. Няма да ти е много удобно за работа с документи обаче, според мен. Яките бизнестелефони като BB Bold бяха за хора, които ги комбинират с яки бизнес лаптопи. 2,4 инча ще са удобни повече да четеш и пишеш e-mail-и, за съобщения в BBM, изобщо за комуникация.
Цитирай
#16

Защо толкова лесно се отказваш от тъчскрийна? Защо не си вземеш просто някакъв по-евтин смартфон, който ще ти върши работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)