Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси (Кое, Как, Защо), Насоки-Свързани с HTC ONE M8
#1
Question 





   Нека тук да пишем за по-общи неща, свързани с телефона, различни от проблеми.Целта е да се намали пускането на нови теми или да се пише в други и да се получава offtopic!!!
 




Unlocking Bootloader..... Какво ще получа и какво ще загубя?

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще получиш всичко, ще загубиш (но само при определени условия) гаранцията на телефона.
За да не загубиш гаранцията трябва телефона ти, да го върнеш към сервиз в състояние locked и s-on и да не звъниш на съпорта.В такова състояние, можеш да го върнеш, само ако си s-off (25$).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Приятел, ще ми се ъпдейтва ли Софтуера при положение, че направя това упражнение от сайта хтцдевелоп? 
Гаранцията не ми е нужна. Така или иначе е само разправия с тях.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#4

@Goshofigo Бъди сигурен , че не е " само разправия с тях " казвам го от личен опит . За мене са точни и то много.
Цитирай
#5

На мен лично 2 пъти са ми заменяли апарата с нов. Повече нямам намерения да го упражнявам това действие. Искам да го отключа но не знам какви за + или - сите. Нека някой да ги изпъкне. За мен не е проблем, че няма да имам гаранция, проблема е дали ако си стоя с оригиналният софт ще получавам ъпдейти и ще мога да го третирам като рутнат.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#6

Ъпдейти, няма да получаваш със сигурност, ако си рутнат.Ако мислиш да стоиш със стоков ром, лично аз не виждам смисъл да го отключваш и рутваш, ще бъде същото, каквото е сега с това изключение, че ще можеш да качваш програми, които изискват root.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

Благодаря за своевременният отговор. За мен беше интересно защото искам да истрия доста софт програми, не само да ги спра. Иначе друг ром не исмам, не виждам надеждни и актуални.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#8

Само с "гледане", няма как да се видят "надеждни и актуални" ROM-ове.
Дори стоковия си има хора, които се оплакват ту от едно, ту от друго. За мен - единствено да се пробва лично нещо има смисъл. И то да му се даде поне ден-два за тест-драйв, само тогава може да се открие "надеждни и актуални".
Но те така или иначе са само два - InsertCoin и ViperOne M8.
Ако човек даде $25 за S-OFF ще може винаги да се подсигури за евентуално връщане към S-ON заради гаранцията и сервиз.
При телефон за 750 лв, не виждам смисъл да се спестят $25 за S-OFF. Това би било "скъпи на триците", буквално. Smile
Цитирай
#9

Благодаря за мнението, беше ненужно.
Всички знаем, че винаги има недоволни и многознаещи. Просто задавам въпрос, все пак това е целта на форума.
Телефона е перфектен (дизайн, софт....ъл).
Не ми е за някакви си 25$ или дори 1000$. Не съм и от тези който като си купят телефон носят кейс, да го пазят за нов. Просто исках да разбера какво коства на един апарат въпросното отключване. Няма да го отключвам....просто както винаги ще изчакам новият модел, надявам се М10 да е добър. Използвах М9 няколко дни и го върнах, отвратителен лаг имаше.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#10

Offtopic Лаг и М9... Абсолютен оксиморон!
Цитирай
#11

Лаг и М9 ????? Явно имам друг телефон Smile Smile Smile
Цитирай
#12

За да не пускам нова тема - sense weather не иска да ми засече автоматично местоположението на уиджета в началния екран - идеи? П.С. проверих настройките за откриване и настройките на уиджета - всичко е наред + чистих кеш на weather app.

Самурай без меч е като самурай с меч, само че без меч!
Цитирай
#13

Та... Айде тук да е Big Grin. Не мога да си спра вибрациите на алармата а много ме дразни това. Аларма - Настройки [Изображение: 86747aebdc81ed01b170d022c29afb23.jpg] Никъде не видях опция за спиране на вибрациите.
Цитирай
#14

Не от там.На Уиджета за времето, натискаш часа, ще се отвори меню, намираш аларма, там където се настройва и най-долу имаш отметка за вибрация.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#15

Аааа ясно, за всяка аларма било индивидуално. Благодаря.
Цитирай
#16

От няколко дена не мога да тегля доста неща от Play Store. Излиза ми грешка 963.Някакви идеи?
Цитирай
#17

Абе има някакъв бъг в последните версии на play store.Опитай да изчистиш кеша на магазина и сложи някаква по-стара версия.И при мен се случи няколко пъти.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#18

Денисталирах актуализацийте за Google Play и стана с фабричната версия която е 5.0.36 успях да инсталирам нещата на които преди ми правеше проблем.Въпроса е да не се обнови пак сам магазина...
Цитирай
#19

Странно, при мен е 5.5.12 и всичко се обновява без проблем.
Цитирай
#20

Може би не при всички е 5.5.12 и затова имат проблеми. Аз съм с 5.6.6 и също всичко работи нормално.
Ето къде ги има последните версии - http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/...lay-store/
Цитирай
#21

Здравейте,

Имам една задачка закачка днес, и направо ме изкара извън нерви. Аз ползвам Самсунг принципно и днес се изприщих с един HTC m8 на майка ми. Проблема е следния:

Задала си е заключване с PIN (на екрана), пина се знае няма проблеми, но искам да го махна изобщо. Когато влезна в настройките в сигурност и искам да му задам да деактивира заключването - тази опция не ми е достъпна. Та идеята е как да махна заключването изцяло? Благодаря предварително за съдействието Smile !
Цитирай
#22

Settings => Security => Screen Lock (появява се въпрос за PIN-a, въвеждаш го) => No Lock Screen
Това е стандартно при всички Android 5.0.2 Lollipop, аз съм с M7, прощавай, ако не ти помага. Smile
Цитирай
#23

Най-вероятно има нещо настроено, което задължително изисkва някакъв вид заключване. На първо време такова нещо за което се сещам е настроен VPN. Settings > Wireless & networks > More > VPN.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#24

Някой знае ли как мога да запиша телефонен номер докато говоря със някой?Пробвах какво ли не никъде няма опция за запис

Htc One М8
Цитирай
#25

Здравейте, имам въпрос. Искам да си купя MicroSD карта за m8 (32 GB),обаче не мога да разбера каква е по-добре да си взема. Има ли значение, скоростта на запис за качеството на видеото или просто има значение при трансфера към компютър? Може ли малко помощ за избора с някой линк, като предпочитам да е от техно...магазините. Благодаря! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)