Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

***Unlock, Recovery, Root, S-OFF за HTC ONE M9***
#1
Lightbulb 

[Изображение: 69i6I29.png]
Това е тема как да отключим bootloader, да направим root и да инсталираме custom recovery на
HTC One M9



!!! Отключването на Bootloader-а може да доведе до загуба на гаранцията !!!
Правето го на своя отговорност



Със съдействието на Be6i4 и bobytsekov



Необходими програми и инструменти:


1. Отклюване на bootloader-a.
    Включете USB debugging и OEM Unlocking* от Developer options!

      *OEM Unlocking е налична от Андроид 5.1 (2.10.401.1)

ВАЖНО - След отключването на bootloader-а цялата информация в телефона се изтрива. Направете си backup!


2. Инсталиране на custom recovery TWRP

[Изображение: f7YP7Y6.png][Изображение: RFdyPZI.png]

Линк към оригиналната тема и download
  • Свържете вашия HTC ONE M9 с usb кабела и от developer options сложете отметка на USB debugging
  • Сваляте recovery.img файла и го поставяте в папката на ADB
  • Отваряте cmd и пишете adb devices
  • След това adb reboot download
  • И накрая fastboot flash recovery C:\Android\recovery.img
*заменете C:\Android\recovery.img с локацията на файла при вас, ако е на различно място (може да е в C:\ADB\recovery.img).

Готово, вече имате custom recovery!



3. ROOT

Свалете SuperSU.zip и го копирайте на SDCard, рестартирайте в recovery, натиснете install, намерете SuperSu.zip, кликнете върху него и го инсталирайте, рестартирайте след това. Готово, телефонът ви е root-нат.



4. S-OFF

За съжаление за момента има само един начин и той е платен ($25).
http://theroot.ninja/
Сваляте програмата, инсталирате я на телефона като обикновено APK и следвате инструкциите!



Full Guide Root

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Хайде, свърших я и аз тази работа. Най-накрая!
Всичко мина гладко, без проблеми и неприятни изненади. Като по учебник - от отключването до s-off!
Браво на мен !
Цитирай
#3

Много се забави, мен ако питаш.Big Grin
Ако можеш да пробваш това, което те бях помолил преди известно време, ще е хубаво да знам, дали работи, или ще трябва да се променя скрипта.
Пиши на лс, да не цапаме темата!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4
Photo 

[Изображение: 035866988.jpg]

Не ми е първото HTC което отключвам, но това определено ме озадачи. Някой има ли идея защо е disable unlock !?
Апаратът е взет от мобилен оператор и до последно твърдяха, че не е заключен.

HTC One M8  - ViperOneM8 4.5.1
Цитирай
#5

Последният ъпдейт донесе със себе си една новост. Предполагам си с Андроид 5.1 и 2.10.401.1? В такъв случай, за да отключиш bootloader-а, трябва да включиш и OEM unlocking в Developer options.


---

Добавих го в първия пост, за да се знае занапред.
Цитирай
#6

Така проработи Wink

HTC One M8  - ViperOneM8 4.5.1
Цитирай
#7

Здравейте , а как стои въпроса с официалните  ъпдейти след като се отключи boot loadera и се rootne телефона.
Цитирай
#8

За да инсталираш успешно официалните OTA ъпдейти, е необходимо да си със стоков ром и стоково recovery. Няма значение bootloader-а дали е отключен, или е заключен. Но ако стоковият ром е руутнат, е възможно да имаш проблеми.

Затова начинът е следният:
- отключваш bootloader-а
- слагаш TWRP
- още преди да си руутнал правиш бекъп на стоковия ром и го пазиш в телефона или в PC-то например за по-сигурно
- след това, ако искаш руутваш, слагаш къстъм ромове или к'вото там се сетиш
Когато излезе ОТА и ти нямаш търпение да го сложиш, а и не ти се чака къстъм ром с включено въпросното обновяване, стъпките са следните:
- по-рано създадения бекъп на стоковия ром го възстановяваш с TWRP
- намираш отнякъде и слагаш стоково recovery, като гледаш да отговаря на текущия firmware
- проверяваш за ценното ОТА и го прилагаш

Това е. Дано не съм пропуснал нещо... Smile
Цитирай
#9

Благодаря за разясненията Smile
Цитирай
#10

За руут задължително трябваше да се отключи буутлоадера за да се инсталира къстъм рековери нали ? Има ли начин след руут ако нещо по телефона се прецака и се наложи да ползвам гаранцията да върна всичко както си е било и да ми зачетът гаранцията ? Сигурно ли е че след руут няма да мога да ъпдейтвам официалния фирм пред телефона ?
Цитирай
#11

Задължително трябва да се отключи bootloader-а, за да го върнеш в напълно стоково състояние, ти трябва s-off (25$), да няма да получаваш ъпдейти с root и custom recovery.
Дори и да го върнеш напълно стоков, т.е. locked и s-on, пак има малка вероятност да ти откажат гаранция, защото при отключването на bootloader-а, твоя imei влиза в тяхната база данни.

Въпроса е, че при locked и s-on, можеш с лека ръка да се заяждаш с тях, защото няма как да докажат, че телефона ти е бил отключен.Само imei не върши работа.В повечето случай, номера минава по този начин.И още един път, само със s-off, можеш да постигнеш това.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#12

Значи мога да си го руутна и да си цъкам и нещо се случи и трябва гаранционно да го давам трябва да плата 25$ правилно ли съм разбрал ?
Цитирай
#13

Трябва да платиш 25$, за да направиш s-off, след това, сам трябва да го върнеш в стоково състояние (стоково рековъри, стоков ром без root, locked и s-on).Едва тогава, можеш да го занесеш в сервиз при евентуален проблем.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

За да възстановиш телефона в изцяло стоков вид, той трябва да е s-off.

Ако си s-on и заключиш буутлоудъра, в него ще пише Relocked, което е сигурно доказателство, че вече е бил отключван.

За да го направиш така, че да пише Locked (както е бил в началото), трябва да си s-off. Тогава вече съвсем смело ще твърдиш пред сервиза, че никога не си го отключвал, въпреки че си минал процедурата в htcdev.com.

Единственият метод за s-off е вече споменатият, който струва $25. Знам, че сме свикнали всичко да ни е без пари, но все пак поддръжката на многото модели изисква финансов ресурс, който разработчиците трябва да си набавят отнякъде. Да не говорим, че Sunshine гарантирано работи - след като са казали, че поддържат даден модел, то това със сигурност е така! Алтернативи засега няма, твърде вероятно е и така да си остане.

Разбира се s-off далече не е задължителен, но е силно препоръчителен. От една страна заради възможността да върнеш телефона в изцяло стоков вид, за да ползваш гаранцията. От друга, за да му осигуриш безпроблемно обновяване занапред, особено имайки предвид, че М9 ще има още дълъг живот и много бъдещи ъпдейти.
Ако останеш s-on, ще ти е много трудно да обновяваш firmware-а, когато е налице голям ъпдейт. Firmware в света на HTC е софтуера на най-ниско ниво - bootloader, radio, драйвери и т.н. И като имаш предвид, че рома и firmware-а са две отделни неща, то е много важно те да са с идентична версия. Особено при големите ъпдейти. Възможно е да сложиш ром с по-нова версия от тази на firmware-а, но тогава са възможни проблеми.

S-off също дава възможност да правиш с телефона си кажи-речи всичко. Което, освен многото преимущества, които дава, е и нож с две остриета, защото една малка грешка може да доведе до големи последствия.
Цитирай
#15

S-off като го плата веднъж след това винагили мога да го сменям на on и off ? То някакъв код ли ми дават като плата ?
Цитирай
#16

Отговор на този, както и на други интересни въпроси, ще намериш на това място - http://theroot.ninja/faq.html
Цитирай
#17

Здравейте колеги, възникнаха някои въпроси на които не мога да си отговоря (че е пълна каша в главата ми):
1. След успешен ъпдейт до Android 6, при отключване на bootloader-a (+root и recovery) няма да имам проблем при инсталирането на custom rom-ове със S-ON? На HTC Sensation-a трябваше да се инсталира kernel-a на рома през компютъра (ако си S-ON) - тука така ли е?
2. Ако сега бъде отключен и в бъдеще излезе ъпдейт с различен firmware, решението 25$ ли е или ще мога да relock-на bootloader-a и да го ъпдейтна със RUU и кабел?
3. В случая какво е предимството на S-OFF (разбира се, ако мога да го заключвам и ъпдейтвам)? (да речем, че не ни пука за гаранцията)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#18

1. Можеш да инсталираш къстъм ромове с s-on. Понякога обаче рома може да не буутне, като тогава трябва ръчно да флашнеш boot.img
2. За да обновиш фирмуера не е задължително да си s-off. Ако си s-on обаче, е задължително този фирмуер да е signed, а такива не винаги се намират. Може и с RUU, което също трябва да отговаря на предното изискване. Стига да има такова Big Grin
3. С s-off драстично улесняваш горната процедура. Само с s-off можеш да възстановиш телефона в изцяло стоков вид (LOCKED bootloader, а не RELOCKED). С s-off няма да имаш проблеми при флашването на каквото и да е. Според мен е нещо, в което си струва да инвестираш. Разбира се, можеш просто да изчакаш и да направиш инвестицията само в случай, че се налага.
Цитирай
#19

(2016-01-27, 11:19:19)bobytsekov написа:  Разбира се, можеш просто да изчакаш и да направиш инвестицията само в случай, че се налага.

Това е моя случай от вчера. Историята е следната: М9 брандиран към VodafoneDE cid: VODAP102 изненадващо за мен получих известие за ъпдейт до М6.0, заредих батерията на 100% (телефона е 100% сток нищо не е пипано, отключвано и т.н. това е сигурно защото тел. е от много време в мен ъпдейта до L5.1 аз си го направих, успешно) и така на първия малък ъпдейт стига до около 1/5 от скалата и до там, следва червен триъгълник. Пробвах какво ли не включително facrory reset, свалях ъпдейта от различни мрежи, стига до едно и също място и пак проклетия червен триъгълник. Накрая се принудих S-OFF смених си CID-то ресторнах от този zip: https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087011324 и после успешно ъпдейтнах до 6.0
Защо не се получи както беше в стоково състояние, ще остане една загадка, поне за мен Big Grin
Цитирай
#20

Всичко е добре, когато свършва добре.
И честит S-OFF Big Grin
Цитирай
#21

Здравейте!   Аз имам следния проблем. След като тръгнах да инсталирам ViperOne, ми каза да си обновя TWRP  до най-новата версия. Направих го, но май нещо съм объркал и сега на телефона ми излиза това:
[Изображение: f2dc51a3e11f.jpg]
Някой мооже ли да помогне, че не знам как да го опреавя?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#22

Първо провери md5 на изтегленото recovery. След това влез отново в download mode и флашни twrp отново - 3.0.0-2

Използвай командите:
fastboot erase cache
fastboot flash recovery twrp-3.0.0-2-hima.img
Цитирай
#23

Нещо не се получава?!?
[Изображение: d10cc1aa61b9.png]

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#24

Опитай да преименуваш файла на recovery.img, не трябва да има нищо друго.Това MD5 накрая, не му е мястото там въобще.
командата ще ти стане fastboot flash recovery recovery.img.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#25

Хм...
Гледам си опитал да флашнеш twrp-3.0.0-2-hima.img.md5, което е абсолютно грешно, защото това не е recovery-то, което най-вероятно не си изтеглил изобщо, след като за twrp-3.0.0-2-hima.img ти дава грешка.

.jpg 2016-02-28_20-21-05.jpg Размер: 159.49 KB  Сваляния: 29



> C:\Users\ninof\Desktop\platform-tools>fastboot flash recovery twrp-3.0.0-2-hima.img - командата е правилна Smile, но...

> error: cannot load 'twrp-3.0.0-2-hima.img' - означава, че такъв файл (twrp-3.0.0-2-hima.img - recovery-то, което ни трябва) не съществува в директорията platform-tools

След това:
> C:\Users\ninof\Desktop\platform-tools>fastboot flash recovery twrp-3.0.0-2-hima.img.md5 - означава, че си опитал да флашнеш .md5 файл, който съдържа единствено контролната сума или (много малко вероятно!) незнайно защо си добавил .md5 разширение.



Това, което трябва да направиш, е да изтеглиш twrp от линка, който съм ти показал на картинката, и да повториш отново първата команда. Като се увериш, че именно twrp-3.0.0-2-hima.img се намира в platform-tools.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)