Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CM12.1 Based ROMs
#1

Offtopic Колега,гледам че си с CM12.1.Би ли споделил как се представя?Или направо отделна тема,ако имаш време и ти се занимава.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ще сложа CM 12 после и ще видя как се държи. Лесно е! Бакъп от TWRP и флаш на новия ...после си връщам бакъпа без загуба на данни Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Радо, ще чакам да споделиш впечатления.

Note III
Nexus 7
Цитирай
#4

Този ще пробвам >> http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...l-t2953375

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Да очакваме нова тема  Storstark адмирации за RADO_8 . Исках колегата да сподели впечатления след известно ползване,че гледам в XDA юзъри имат проблеми с GPS и Sistem UI.
Цитирай
#6

Флашнах от TWRP 2.8.5.0 зип twrp-2.8.6.1-hlte-4.4.zip, после сm-12.1-20150520-UNOFFICIAL-temasek-hlte-V11.6, после pa_gapps-modular-mini-5.1-20150418-signed , после след като зареди системата UPDATE-SuperSU-v2.46.zip и да кажа първи впечатления Уаауу...бърз много Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Някакви по-сериозни бъгове откриваш ли? Освен чист Андроид този CM какво повече дава? S Pen-а и всички функции към него работят ли си? 

D_coffee
Цитирай
#8

Storstark Цъкаш смело,не си играеш.
Цитирай
#9

Качвам видео в You Tube в момента с току-що разхивиран архив от Titanium Backup и някои бързи настройки , които направих. Като се качи клипа ще го постна тук веднага, иначе S-Pen не работи , изобщо не отчита, макар за сега да не ме интересува това. Батерията за сега се държи нормално Smile

Ето някои бързи снимки >>



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Не изглежда зле...Чист андроид с доста настройки, и бърз. Въздушните жестове дали работят, че аз ги ползвам например да прелиствам браузъра като съм на фитнес. S Pen не работи, интересно е дали има приложения, които могат да се инсталират и да се получи гункционалност, напр. писане на бележки с писалката, или писане в/у екрана.

Note III
Nexus 7
Цитирай
#11

Както видях в темата за порта от Note 4, някои хора се интересуват от ромовете базирани върху CyanogenMod 12.1 - това е последния в момента андроид 5.1.1
Само да вметна, че CM12 е андроид 5.0; 5.0.1; 5.0.2
Тъй като наистина беше хубаво да има отделна тема, създадох тази за да не се оспамва онази на DarkLord N4 v2.2
Ще помоля модератор да премести всички въпроси и отговори от онази тема тук, благодаря.
Ето моите наблюдения и впечатления:
Рома на Temasek по принцип е най-бързо ъпдейтващия се, с най-много благинки и глезотийки.
Но от версия 11.4 дава различни бъгове, SystemUI has stoped, произволни рестарти и разни такива.
Пробвал съм го с различни kernel-и, но така и не намерих подходящ с който да не се рестартира.
За мен е важно по време на работа да не прави произволни рестарти, и батерията да не пада бързо.
S-Pen и другите екстри от стоковия ром на Самсунг липсват, но лично аз почти не ги ползвам.
Има различни техни заместители из маркета, но според мен не са на същото ниво.
Ако човек реши да ползва порт от Nexus, трябва да е такъв който не ползва функциите на писалката.
Вчера тествах последната версия на Temasek 11.7, но и с нея имах произволни рестарти.
Пробвал съм XenonHD - нищо особено.
Чистия CyanogenMod - не е лош, по-стоков е без много екстри, но чета, че последните версии имат някакви проблеми.
BlissPop - последната версия 3.3 не е лоша, няма произволни рестарти и живота на батерията е сравнително добър, препоръчвам този ром.
FlexOS - и този не е лош, няма произволни рестарти и живота на батерията е добър, девелопъра е един и същ на последните два рома, и този го препоръчвам.
Същия имаше още един ром, който беше добър, но при него тествах 5.0.2
5.0.2 ромове спрях да ползвам и тествам, защото им спряха разработването и си насочиха вниманието към 5.1.1, което е нормално.
И други съм тествал, но в момента съм доволен от BlissPop и FlexOS.
Ако някой нещо друго го интересува - да пита.
От снощи се върнах на DarkLord S6 edge ROM, и съм доста по-доволен от предните пъти когато го ползвах, забавянето което го имаше тогава сега липсва.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#12

Искам да уточня, че платформата мести и сортира по час и дата и сега като преместих постовете тя си ги подреди по неин вкус. Знаете вече защо се обърка първи пост и постовете след това.

Аз нямам рестарти никакви и телефона ме слуша, но когато съм на слушалки фейсбук месенджър не ми съобщава иначе без слушалки никакъв проблем. Предполагам е от плеъра за музика. За сега друго не съм усетил. Батерията е много добра за сега.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Няма проблем за платформата, ясно е че първите постове отиват най-горе.
Не се сещам на кой ром, но на един, звука за позвъняване и известията ходеше на 0.
Което си беше голям проблем, защото ако не усетиш вибрация (аз моя тел не го нося в джоба), дефакто не разбираш, че ти звънят.
Иначе е нормално моите проблеми с произволните рестарти, да не се забелязват при други хора, все пак всеки ползва различни програмки и вероятно някъде нещо бъгва.
Въпроса е, че аз си ползвам към 95% едни и същи програми, пък на по-старите версии 5.0.2 нямах рестартиране.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#14

Ако не си минавал през стоков всеки път като инсталираш РОМ се случват наистина странни неща макар и аз вчера да не го направих.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

(2015-05-23, 23:30:43)MMJ написа:  Не се сещам на кой ром, но на един, звука за позвъняване и известията ходеше на 0.
Което си беше голям проблем, защото ако не усетиш вибрация (аз моя тел не го нося в джоба), дефакто не разбираш, че ти звънят.

Тия дни минах пак през него и този проблем все още е налице, рома е: Euphoria-OS-1.1-hlte-20150528

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#16

Ти като се разкарваш из тези къстъми EFS backup направи ли си?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

Разбира се Smile
Благодаря за обърнатото внимание.
Сега дърпам Temasek v12.2 и мисля да тествам.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#18

Пиши тук впечатления... , но по мои наблюдения винаги CM работи първата седмица и после се почват някакви бъгчета дразнещи Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

И половин час не изкара на телефона ми.
След първия произволен рестарт го разкарах.
BlissPop е ром който не ми е дал нито един рестарт, но рома на темасек има повече благинки.
Ако можех да взема kernel-a от BlissPop и да го сложа на Temasek, щеше да е добър тест.
Но за съжаление разработчика не го е споделил за флашване.
Четох, че ако си с TWRP може да флашнеш boot.img файл което всъщност е kernel-a, но аз винаги съм бил с cwm а сега с PhilZ CWM и там не става.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#20

Аз знам как да си го изкараш от зипа на РОМа и да си го направиш в друг зип и да си го флашнеш от рековъри Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Аз го извадих от зипа и го вкарах в друг зип, който е kernel за флашване от рекавъри ама не стана флашването.
Използвах WinRar за операцията.
Ако знаеш друг метод който работи, ще го тествам задължително, стига да споделиш.
Сещам се и още нещо, някой ромове са със SELinux status - Enforcing а други са Permissive.
Ако флашна kernel за Enforcing на ром който е Permissive или обратно, възможно ли е да прецакам нещо, всъщност какво ще се случи ?
Може моето флашване заради това да не е проработило.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#22

Пробва ли за Temasek рома да флашнеш Arter kernel v 6.0 - всичко е ок, няма рестари, за мен рома е най добрият от всички CM за Note 3.

Другият много добър ром е Resurrection Remix - пак с много благинки и пак без проблеми за мен....

Galaxy S10
Цитирай
#23

@angelss
Не съм пробвал последните версии на arter97 kernel, там хората се оплакват от някакви бъгове при слушане на музика.
Ти сега с кой ром си ? Ако си с Resurrection, можеш ли да сложиш един шот от това меню:
[Изображение: ef401984955670de9f9cbcde91e57e6f.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#24

За съжаление сега съм със Temasek и не мога да изпратя скриншот...
Не слушам музика... но се споменаваше че с Arter 6.01 test kernel се опитва да оправи проблемите, но не знам нищо...

Galaxy S10
Цитирай
#25

Проблема е , че като слушаш музика Фейсбук месинджър не те уведомява, получаваш си чата , но не разбираш докато не влезеш в самото приложение.

@MMJ както си изкарал кернела ...отвори другия с 7zip >> http://www.7-zip.org/

Десен бутон върху зипа *майка >> Отвори с 7zip ...намираш стария кернел и го изтриваш/запазваш както искаш ....а новия го носиш с мишката в същата директория Smile А ти като пробва какво ти изписа в рековъри error staus(7) или друго?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)