Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно консумацията на рам памет
#1

 
   Здравейте колеги , 
Обръщали ли сте внимание на консумацията  на рам ? Забелязах, че системата консумира между 1 -1,5 гб. . Не е ли малко множко?  днес един приятел си качи 5.0.2 на xperia z системата му консумира около 300 мегабайта. Т.е както е с два гигабайта рам се получава че има повече свободна памет от мен. При вас така ли е?
 
Цитирай
Аксесоари
#2

да....за жалост и при мен е така..... винаги съм на 80-85% използвана рам.... системата ми заема 1.4-1.5gb Ram.... тъчуиза на самсунг не струва....

Samsung Galaxy S2 >>> Nokia Lumia 530 Black >>>Nokia Lumia 635 White >>> Samsung Galaxy S6 Black Saphire >>> Samsung Galaxy S6 Edge Black Saphire >>> Samsung Galaxy S7 Platinum Titanium

Цитирай
#3

Рамта трябва да е пълна, а не празна. На моя ноте непрекъснато заети са ми 2.5 гиги от 2.7 достъпни. Това е нормално.

Choosing...
Цитирай
#4

(2015-05-26, 13:35:35)Silvergreen написа:   
Ако сонито беше с повече рам щеше да заема повече, ако беше само с един гига заетата щеше да е още по-малко и това, че рамта трябва да е пълна не е вярно.
 

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Реално аз и той ако имаме едни и същи свободни мб. няма смисъл от 3те гб... тъпо...
Цитирай
#6

Ми не точно, просто при него има доста по-малко заредени неща в даден момент...
Иначе РАМ-та е за ползване, при моя Ноут в повечето случаи е над 2ГБ използваната, ама нямам лагове и т.н...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#7

Е нали става въпрос за консумацията на андроида,  не на приложенията.
Цитирай
#8

Е нали се сещаш, че освен самия ОС имаш още един куп неща, които ти идват от самия производител? Предполагам при Самсунга те си стоят перманентно заредени, докато при Сонито, заради малкото РАМ, се зареждат когато трябва, което реално си е доста кофти...
Иначе чист Кит Кат примерно на старото ми HTC DHD използва нещо от рода на 200мб(при 512 РАМ), докато на Ноут 4-ката ми използваше нещо от рода на 1.3-1.4 гиги...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#9

Не е точно така, но както и да е... Не искам да влизам в спорове.
Ивайло69 е прав.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#10

(2015-05-26, 14:15:47)Sloona написа:  Рамта трябва да е пълна, а не празна. На моя ноте непрекъснато заети са ми 2.5 гиги от 2.7 достъпни. Това е нормално.

Тази глупост я чета вече за хиляден път !!!!!!!! 
И принципно само Samsung имат толкова заета ram просто заради некадърно написан софтуер....Тъчуиза е абсолютна боза,но продължава да се твърди,че 80-90% заета ram е най- нормалното нещо !?!?!?!?!?!?
Не !Не е нормално  да имате толкова заета рам,ако всичко е наред.....Само,че Samsung трябва да се научат да пишат софт !
Цитирай
#11

Искам да Ви кажа нещо Smile не е важно колко РАМ се използва в момента , а с каква скорост се затварят процесите в мултитаскинг. Android сам си убива процеси и освобождава РАМ и ресурси , които са му нужни стига самия софтуер да е написан добре Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Ммм може и така да е .... И таблета ми с 1гб се качи до Лолипоп и консумира 350мб.
Цитирай
#13

Споко в България да няма проблем.

Всеки S6 го има този проблем и не беше голяма тайна, че от самсунг сега да го "потвърджават". Не са открили топлата вода...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#14

Андроида дърпа по много рам и това че има малко свободна рам памет не означава че има проблем с устройството..много зависи какви приложения има на телефона и ако телефона работи бързо и безпроблемно без лаг и забивания значи няма проблем, спрете с параноята около рам паметта..

Honor 90 - 12/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)