Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lollipop 5 за LG G2 mini
#1

Вчера излезе Lollipop за LG G2 mini D618 (без LTE).
Днес излезе Lollipop за LG G2 mini D620 (с LTE) - първоначално за Vodafone.
На този линк
https://twitter.com/lg_firmware
може да следите и изтеглите излезлите firmware.

Life's Good [F2400 -> KG800 Chocolate -> KG320 -> KP500 Cookie -> Optimus L7 -> G2 mini LTE]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще мога ли да кача от Vodafon firmware с LG Flash Tool? Телефона е закупен от Мтел и още няма ъпдейт.

Samsung Galaxy S9 
Цитирай
#3

Аз вече го ъпдейтнах до Lollipop 5.0.2 и впечатленията ми са повече от положителни засега, но все пак е още рано да се даде обективна оценка.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#4

(2015-05-31, 10:37:20)RayX написа:  Ще мога ли да кача от Vodafon firmware с LG Flash Tool? Телефона е закупен от Мтел и още няма ъпдейт.

Вчера, 1 юни, излезе Lollipop за M-TEL.
Виж от линка в първия ми пост или през менюто за обновяване, или най-добре през LG PC Suite / LGMobile Support Tool.

Life's Good [F2400 -> KG800 Chocolate -> KG320 -> KP500 Cookie -> Optimus L7 -> G2 mini LTE]
Цитирай
#5

И моя телефон е с Vodafon firmware и не засичаше ъпдейт, но с помощта на LGMobile Support Tool, всичко си дойде на мястото.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#6

А как да разбера кой firmware да изтегля от twitter ? За d620r става въпрос , понеже там пише примерно "lg_firmware ‏@lg_firmware Jun 1
new firmware! LGD620 (M-TEL, AMTB), version D62010E_00 -> D62020C_00, download : http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader...20c_00.kdz …" Ей тези версии как да разбера коя е за моя тел " version D62010E_00 -> D62020C_00" ?????

аз мога всичко, проблема е че други го могат по-добре
Цитирай
#7

Днес излезе firware и за телефоните D620r, закупени от Globul - с унгарска (HUN) версия.
Самия телефон си казва, че има нова версия (при включена опция за автоматично проверяване).
През компютър с LGMobile Support Tool или LG PC Suite също показва, че има нова версия и се обнови при мен без проблем.
На https://twitter.com/lg_firmware все още няма линк за HUN версията.
Може да се провери през телефона и чрез LG Phone From приложението - изтегля се от Google Play Store.

Life's Good [F2400 -> KG800 Chocolate -> KG320 -> KP500 Cookie -> Optimus L7 -> G2 mini LTE]
Цитирай
#8

Със сигурност е лолипопа, поне според мен де . . . 


Прикачени файлове Миниатюри
   

Life is good
Цитирай
#9

(2015-06-08, 11:29:15)Johnny написа:  Със сигурност е лолипопа, поне според мен де . . . 

Определено е лолипоп. Днеска и на мен ми излезе и го ъпдейтнах естествено. Big Grin До момента е  добре, харесва ми. Smile Очаквах след ъпдейта да може да се управляват проектори, климатици и т.н., но нема. Big Grin Sad 

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 | Android 4.1.2 Jelly Bean ---> LG G2 mini | Android 5.0.2 Lollipop 4.4.2 KitKat
Цитирай
#10

Как мога да разбера телефона ми дали е HUH или друга държава?
Цитирай
#11

Влез в гугъл плей стора, напиши и изтегли LG phone from и там ще ти покаже ! Успех . . .

Life is good
Цитирай
#12

(2015-06-10, 19:02:56)Johnny написа:  Влез в гугъл плей стора, напиши и изтегли LG phone from и там ще ти покаже ! Успех . . .

Благодаря ти. А дали знаеш ще има ли upgrate za други държави до 5.0.2
Цитирай
#13

В интернет пише, че ще има, само че потребителите на мъника трябвало да бъдат търпеливи - актуализацията щяла да премине от регион в регион  ...  Smile Само толкова разбрах, може да се изкаже и някой по-разбиращ .

Life is good
Цитирай
#14

Здравейте хора,

Да попитам и аз две неща, във връзка с близалския ъпдейт:
- тези от вас, които са го инсталирали, може ли да кажат дали го има този масовия проблем както при другите марки със проблеми с батерията (бързото и източване) или не?
- lg mini лолипопа може ли да се руутне - ако да, с какво?
Цитирай
#15

При мен батерията определено пада по бързо след обновяването. Но като цяло телефона си работи много добре. И все пак възможно ли е да се върна към кит кат след въпросния "ъпдейт"?

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#16

Аз също забелязвам, че батерията ми пада една идея по-бързо, но за сметка на това Lollipop-а, според мен работи по-гладко от KitKat-а.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#17

Колко е свободното място след ъпдейта ?

MI 10T & Mi 6
Цитирай
#18

Мисля че си остава същото преди ъпдейта имах около 800 мб свободни, след като минах на лолипопа пак си остана почти същото. Обаче рама леко се подобри при киткат имах редовно между 150 - 200 свободна, сега забелязвам че е 280 - 300.
Цитирай
#19

Аз не забелязвам кой знае какво по-бързо изтощаване на батерията, но определено работи по-бързо и има повече свободна РАМ памет.

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 | Android 4.1.2 Jelly Bean ---> LG G2 mini | Android 5.0.2 Lollipop 4.4.2 KitKat
Цитирай
#20

И при мен дойде ъпгрейта и телефона се омаза качествено. Направих му фактори ресет и пак прави проблеми. Не знам тук всички казвате, че телефона върви по-бързо, аз обаче не съм на това мнение. Забелязах спад в производителността + по-малко свободна рам (не повече) + огромно източване на батерията (под огромно имам предвид, че с кит кат го зареждах на 3 дена, а с лолипоп на ден и половина) + постоянно ми прави проблем със СД картата..спира да я отчита и трябва да изключа телефона, да махна батерията, след това картата и после обратно на ново и се оправя, но е супер досадно.. Sad Като цяло НЕ съм доволен от ъп-а и ако има начин бих желал да даунгрейдна пак до кит кат..моля за помощ ако някой знае от къде мога да изтегля стоков ром на кит кат и как да го флашна (не желая да руутвам)...ще черпя бира Smile
Цитирай
#21

(2015-06-13, 12:10:54)siroboy написа:  ... + постоянно ми прави проблем със СД картата..спира да я отчита и трябва да изключа телефона, да махна батерията, след това картата и после обратно на ново и се оправя, но е супер досадно.. Sad ...

И при мен го има тоя проблем. Първите дни я четеше и вчера гледам не ми я чете, пробвах на лаптопа пак неще ... явно й е дошло времето...  Bu

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 | Android 4.1.2 Jelly Bean ---> LG G2 mini | Android 5.0.2 Lollipop 4.4.2 KitKat
Цитирай
#22

Трябва ли да направя хард ресет след актуализация и ако трябва как да си запазя контактите ?
Цитирай
#23

Препоръчително е да направиш ресет за последваща по-добра работа на телефона.
Контактите може да ги експортнеш на картата с памет или да ги запазаш в google акаунта си.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#24

Днес забелязах, че е излезнала новата версия и за останалите минита. Обнових я и сега не ми работи галерията за снимки, изписва "за съжаление, галерия спря" и мога да натисна само ОК.
Цитирай
#25

Влез в приложения> намери галерия>> изчисти данните и би трябвало да се оправи.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)