Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Драскотини по корпуса
#1

Здравейте,притежател съм на бижуто HTC One m9 metal gray.Носих го 2-3 дни без калъф и видях,че на 2 места има бели петна,където направо е свален горния тъмно сив слой и се е показал долния сребрист Sad Някой има ли идея как да ги залича ? Благодаря предварително ! Smile Smile Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

За заличаването не знам, но предотвратяването им е много лесно, дори и без калъф. Единственото важно нещо е да го държиш далече от метални предмети - ключове, монети и т.н. Ако все пак ти се налага да го слагаш в чанта, раница или на друго място, където може да е уязвим, е хубаво да имаш някакъв калъф подръка за такива ситуации.
Цитирай
#3

Не знам как е при М9, но при М8 мога да ви уверя, че с калъф и без калъф пак могат да излязат белите точки.
Цитирай
#4

Дори не знам с какво мога да ги боядисам и лакирам, че да не си личат толкова Sad
Цитирай
#5

С баданарката Smile шегувам се пробвай от тез маркерите за коли които са
Цитирай
#6

Ето за какво става въпрос


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

О боже какви "драскотини" ... не се заяждам, но това са две точки ..
Цитирай
#8

Ми... може да ги оцветиш с някакъв перманентен маркер в подходящ цвят. И след това повече да внимаваш какви предмети влизат в контакт с апарата.
Цитирай
#9

Точки ама дразнят окото Smile ще намеря някакъв маркер с такъв цвят и ще пробвам,благодаря за отговорите Smile
Цитирай
#10

(2015-05-31, 15:06:49)bobytsekov написа:  Ми... може да ги оцветиш с някакъв перманентен маркер в подходящ цвят. И след това повече да внимаваш какви предмети влизат в контакт с апарата.
Моя има много повече и не го вадя от Dot View-a Wink
за M8 говоря, но явно и тук положението е същото.
Цитирай
#11

Едва ли... Защото аз почти не го слагам в DotView-то и въпреки това драскотини все още няма.
Цитирай
#12

В Dot view беше М8, а сега и М9, като няма никакви драскотини Smile
Цитирай
#13

Да не е попаднал на "refurbished" апарат?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#14

Именно и аз го държа в оригинален Dot View и като го свалих видях,малки олюпени парченца боя по калъфа и ми стана ясно...явно е влязъл някакъв боклук и е свалил боята Big Grin С маркер работата не стана...чакам други предложения Big Grin 
Цитирай
#15

Слагаш ли други неща с телефона - ерго ключове и прочие? Дот калъфа не предпазва особено. 

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#16

Да, страните си остават голи. Макар че неговите драскотини са на гърба, а там би трябвало да е защитено.
Цитирай
#17

Не държа го в отделен джоб...явно някое боклуче е влезнало и е свалило боята Big Grin
Цитирай
#18

Маркера не държи много, най-много 5-6 дена. Smile

 
Цитирай
#19

Като слагате телефона в dot view-то или в какъвто и да е калъф, избършете телефона и калъфа със кърпичка за почистване на очила например, да премахнете следите и боклуците, които са полепнали по телефона, така никакви драскотини няма да се появят...трябва да се пази телефона просто...аз моя м8 го ползвам от 10 месеца само с dot view и има само една точица на гърба, защото беше останало много малко камъче като му слагах dot-а между калъфа и телефона и... Smile
Цитирай
#20

Да не би защото dot view-a не ми е оригинален или ?...Редовно си влизат боклуци зад телефона и се драска...Аз свикнах вече Smile
Цитирай
#21

Ако някой знае метод за премахване на драскотинките или оцветяване на точките,моля да споделя Big Grin Аз пробвах да ги залича с молив (понеже цвета на графита е същия като metalgun-a) но без ефект Big Grin
Цитирай
#22

Покрий го с целия с фольо по твой избор...  Тъкмо ще стане по-оригинален. Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#23

Ето ви решение: https://dbrand.com/

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#24

Това имах предвид... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#25

(2015-05-31, 11:12:39)D3nK0 написа:  Ето за какво става въпрос

Имал съм 2 хтц-та - м7 и м8 , просто покритието им е такова. Няма оправия , ама не мисля че е голям проблем честно казано. На м7-цата дори метала беше вдълбнат , а не съм го вадил от калъфа.

iOS master race
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)