Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Докато си пия кафето да направя нещо полезно: ROM-ове за U8110 25.02

или не си Wipe-нал както трябва при инсталацията на ром-а или на рома не му работи тази функция
Цитирай
Аксесоари

Няма ли някой с този ром да отговори :?
Цитирай

Та, някой от по-горните ще ми каже ли, кой е най-добрия, най-бързия, безлагав и без много недостатъци, освен 2.1? Знам, че почти не съществува такъв, но все пак някаква ориентиравка, сменил съм колко ли не и досега такъв не съм намерил!

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

naskox написа:Та, някой от по-горните ще ми каже ли, кой е най-добрия, най-бързия, безлагав и без много недостатъци, освен 2.1? Знам, че почти не съществува такъв, но все пак някаква ориентиравка, сменил съм колко ли не и досега такъв не съм намерил!
Прав си, или избираш ром който да е не достатъчно бърз и няма бъгове, но все се намира някой малък, или бърз ром, но с повече бъгове и малко насичане. Аз мисля че ако може да се миксират 2-те платформи на 2.2.2 WIfi Enabled и 2.3.7 SLY ще се получи нещо наистина добро, но това май не е възможно??? :confused:
Колега ти поне имаш връзка с SLY (нали си му тестер) ... та ако можеш предложи му ако става да се пробва ... но както се казва : няма невъзможни неща, но просто се изисква желание Smile Smile

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

smileyy написа:
naskox написа:Та, някой от по-горните ще ми каже ли, кой е най-добрия, най-бързия, безлагав и без много недостатъци, освен 2.1? Знам, че почти не съществува такъв, но все пак някаква ориентиравка, сменил съм колко ли не и досега такъв не съм намерил!
Прав си, или избираш ром който да е не достатъчно бърз и няма бъгове, но все се намира някой малък, или бърз ром, но с повече бъгове и малко насичане. Аз мисля че ако може да се миксират 2-те платформи на 2.2.2 WIfi Enabled и 2.3.7 SLY ще се получи нещо наистина добро, но това май не е възможно??? :confused:
Колега ти поне имаш връзка с SLY (нали си му тестер) ... та ако можеш предложи му ако става да се пробва ... но както се казва : няма невъзможни неща, но просто се изисква желание Smile Smile

Ще му кажа, но не се надявай много, той сега дори е оставил ICS на заден план, заради Honeycomb, хората му казваме, да не го прави, ама човека си е решил и така, а ти би ли ми описал по-подробно какво имаш впредвид, да се миксират, те са 2 съвсем различни платформи, т.е. различни отвсъкъде, междудругото има вероятност да се върна на стоковия ром, готов съм на всичко, за да не забива, не мога разбираш ли?

Впрочем, вече и той си има сайт, но пак хвърляйте по едно оЧо и в xda-developers, та сайта: http://www.slyking241.webs.com/index.htm
Поздрави Wink

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

naskox написа:
smileyy написа:
naskox написа:Та, някой от по-горните ще ми каже ли, кой е най-добрия, най-бързия, безлагав и без много недостатъци, освен 2.1? Знам, че почти не съществува такъв, но все пак някаква ориентиравка, сменил съм колко ли не и досега такъв не съм намерил!
Прав си, или избираш ром който да е не достатъчно бърз и няма бъгове, но все се намира някой малък, или бърз ром, но с повече бъгове и малко насичане. Аз мисля че ако може да се миксират 2-те платформи на 2.2.2 WIfi Enabled и 2.3.7 SLY ще се получи нещо наистина добро, но това май не е възможно??? :confused:
Колега ти поне имаш връзка с SLY (нали си му тестер) ... та ако можеш предложи му ако става да се пробва ... но както се казва : няма невъзможни неща, но просто се изисква желание Smile Smile

Ще му кажа, но не се надявай много, той сега дори е оставил ICS на заден план, заради Honeycomb, хората му казваме, да не го прави, ама човека си е решил и така, а ти би ли ми описал по-подробно какво имаш впредвид, да се миксират, те са 2 съвсем различни платформи, т.е. различни отвсъкъде, междудругото има вероятност да се върна на стоковия ром, готов съм на всичко, за да не забива, не мога разбираш ли?

Впрочем, вече и той си има сайт, но пак хвърляйте по едно оЧо и в xda-developers, та сайта: http://www.slyking241.webs.com/index.htm
Поздрави Wink
Еми искам да кажа: да се оправи оверклока (2.2.2 не забива, 2.3.7 е по бърз) също за музиката ( при 2.2.2 музиката се чува кристално пред 2.3.7) ... Иначе от към интерфейс да се запази този на 2.3.7 а и има достатъчно лънчери, така че... с една дума да се съберат добрите неща и на 2-та рома в 1 ... не съм на ти с програмирането, така че моля да бъда извинен ако съм написал някоя голяма глупост :rofl:

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

Здравейте пичове да ви кажа лично аз съм от няколко дни с ето този
[ROM][Huawei U8120]Android 2.3.7 - Cyanogen Mod 7.2.0 RC0 - update 20
и за сега съм доволен от него ако някой иска да го тества по обстойно и да даде мнение
ето и линк към темата http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1096075
Цитирай

Бях пробвал update 18(или 19 непомня точно) и неработеше тъча. Сега са изкарани 2 нови версии, 20 и 20а, точно заради този проблем.
Цитирай

дайте друг линк защото като инсталирам ми изписва instalation aborted
Цитирай

Айде малко новини - има Update-и на CM9 и CM7 от Slyking. Chill, ако имаш време можеш да ъпдейтнеш първия пост, а ако искаш мога и аз да го направя и да ти го дам на ЛС.

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

abbc написа:Ето го стоковия РОМ - http://dox.bg/files/dw?a=e23634e824 kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair

Инсталация --

www.huaweidevice.com (Recommendation: When the OS of handsets could not start up successfully)
1. Copy dload to SD card
2. Switch off the handset ,then press "Volume Control Upper Key +End Key+ Power Key"
3. Showing successful
4. Remove battery one second ,then power on ,waiting till the OS start up Normal Download
или
1: Copy dload to SD card 2: Settings Icon->SD card & Phone storage ->Software Upgrade

Сложих го за проба -- преди надписа АНДРОИД (splash logo) излиза логото на Huawei,след зареждането горе на бара излиза икона за ъпдейт.Предполагам че е за драйвер за WIFI понеже не работи а и отделно ги има на сайта HW но не съм пробвал да свалям ъпдейта от телефона заради моб.нет.За смяна на други ромове след този наново слагате AmonRA или clockworkrecovery понеже чисти всичко.
Направих папка dload поставих вътре зип файла с оригиналния ром , натиснах услилване на звука +червена слушалак+включване и ми изписа че ъпдейта е неуспешен . Къде бъркам?
Цитирай

Desislaw написа:
abbc написа:Ето го стоковия РОМ - http://dox.bg/files/dw?a=e23634e824 kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair

Инсталация --

www.huaweidevice.com (Recommendation: When the OS of handsets could not start up successfully)
1. Copy dload to SD card
2. Switch off the handset ,then press "Volume Control Upper Key +End Key+ Power Key"
3. Showing successful
4. Remove battery one second ,then power on ,waiting till the OS start up Normal Download
или
1: Copy dload to SD card 2: Settings Icon->SD card & Phone storage ->Software Upgrade

Сложих го за проба -- преди надписа АНДРОИД (splash logo) излиза логото на Huawei,след зареждането горе на бара излиза икона за ъпдейт.Предполагам че е за драйвер за WIFI понеже не работи а и отделно ги има на сайта HW но не съм пробвал да свалям ъпдейта от телефона заради моб.нет.За смяна на други ромове след този наново слагате AmonRA или clockworkrecovery понеже чисти всичко.
Направих папка dload поставих вътре зип файла с оригиналния ром , натиснах услилване на звука +червена слушалак+включване и ми изписа че ъпдейта е неуспешен . Къде бъркам?

Не си схванал правилно написаното, английският език има такива недостатъци, трябва да копираш dload в корена на СД картата, т.е директно в нея, не в папка, доколкото аз разбрах Big Grin Lol

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Ъпдейт 15 на SlyKing пробвахте ли го ,аз лично съм доста по-доволен ,но има един тъп drawback ,че вградената калибрация от по-старите версии я няма :/ . Иначе е awesome в всяко друго отношение.

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай

SASHKUS написа:Ъпдейт 15 на SlyKing пробвахте ли го ,аз лично съм доста по-доволен ,но има един тъп drawback ,че вградената калибрация от по-старите версии я няма :/ . Иначе е awesome в всяко друго отношение.

Една дума го описва перфектно, Дизастър (disaster/бедствие/) няма да си хвърля и ц*фката на него, лаг, 3 дена се стартира, 50 пъти ми иска пин-код-а, setcpu, volume+, това всичко при първо стартиране, след старт на телефона, спри процеса, алармата ми заби сутринта, трябваше да вадя батерията, мисля, че няма смисъл да продължавам...

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Desislaw написа:
abbc написа:Ето го стоковия РОМ - http://dox.bg/files/dw?a=e23634e824 kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair

Инсталация --

www.huaweidevice.com (Recommendation: When the OS of handsets could not start up successfully)
1. Copy dload to SD card
2. Switch off the handset ,then press "Volume Control Upper Key +End Key+ Power Key"
3. Showing successful
4. Remove battery one second ,then power on ,waiting till the OS start up Normal Download
или
1: Copy dload to SD card 2: Settings Icon->SD card & Phone storage ->Software Upgrade

Сложих го за проба -- преди надписа АНДРОИД (splash logo) излиза логото на Huawei,след зареждането горе на бара излиза икона за ъпдейт.Предполагам че е за драйвер за WIFI понеже не работи а и отделно ги има на сайта HW но не съм пробвал да свалям ъпдейта от телефона заради моб.нет.За смяна на други ромове след този наново слагате AmonRA или clockworkrecovery понеже чисти всичко.
Направих папка dload поставих вътре зип файла с оригиналния ром , натиснах услилване на звука +червена слушалак+включване и ми изписа че ъпдейта е неуспешен . Къде бъркам?

Бъркаш че не четеш което ти бях писал в другата тема Smile -ъпдейта разархивираш зип-а до папка dload и тогава я слагаш в картата-папката с файла който е вътре.А когато слагаш РОМ тогава слагаш направо зип файла в картата.Ъпдейта съм го пробвал и няма проблем.

U8110 (Globul Q1 SE) Downgrade > TCT_RLS1
Цитирай

naskox написа:
SASHKUS написа:Ъпдейт 15 на SlyKing пробвахте ли го ,аз лично съм доста по-доволен ,но има един тъп drawback ,че вградената калибрация от по-старите версии я няма :/ . Иначе е awesome в всяко друго отношение.

Една дума го описва перфектно, Дизастър (disaster/бедствие/) няма да си хвърля и ц*фката на него, лаг, 3 дена се стартира, 50 пъти ми иска пин-код-а, setcpu, volume+, това всичко при първо стартиране, след старт на телефона, спри процеса, алармата ми заби сутринта, трябваше да вадя батерията, мисля, че няма смисъл да продължавам...

При мен пък не е така. Нямам никакви проблеми. Volume+ го изтрих ,не ми върши никаква работа ,е поне на мен. SetCpu-то ми правеше мизерии само в началото и после се само-ремонтира ,не ме питай не знам как.

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай

abbc написа:
Desislaw написа:
abbc написа:Ето го стоковия РОМ - http://dox.bg/files/dw?a=e23634e824 kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair

Инсталация --

www.huaweidevice.com (Recommendation: When the OS of handsets could not start up successfully)
1. Copy dload to SD card
2. Switch off the handset ,then press "Volume Control Upper Key +End Key+ Power Key"
3. Showing successful
4. Remove battery one second ,then power on ,waiting till the OS start up Normal Download
или
1: Copy dload to SD card 2: Settings Icon->SD card & Phone storage ->Software Upgrade

Сложих го за проба -- преди надписа АНДРОИД (splash logo) излиза логото на Huawei,след зареждането горе на бара излиза икона за ъпдейт.Предполагам че е за драйвер за WIFI понеже не работи а и отделно ги има на сайта HW но не съм пробвал да свалям ъпдейта от телефона заради моб.нет.За смяна на други ромове след този наново слагате AmonRA или clockworkrecovery понеже чисти всичко.
Направих папка dload поставих вътре зип файла с оригиналния ром , натиснах услилване на звука +червена слушалак+включване и ми изписа че ъпдейта е неуспешен . Къде бъркам?

Бъркаш че не четеш което ти бях писал в другата тема Smile -ъпдейта разархивираш зип-а до папка dload и тогава я слагаш в картата-папката с файла който е вътре.А когато слагаш РОМ тогава слагаш направо зип файла в картата.Ъпдейта съм го пробвал и няма проблем.


Да но това упътване не се този архив kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair !!! В този архив няма никаква папка dload. Намерих стоковия и след като го ъпдейтвах сега ми дава грешка, пише че някъкав файл липсва , а като му сложа друг ром не ми разпознава сим картата и няма IMEI ?
Цитирай

Колеги, от така извстните РОМ-чета с кое моя А-100 ще бачка най бързо?

От това май страда тва кукавейче Sad

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

По мои наблюдения 2.2 е по-бързо от 2.3, но зависи от ROM-a, от kernel-a и от това с какво ще го натъпчеш след инсталацията. Така че съветът ми е да тестваш 2-3 ROM-a. И без това е доказано, че няма два еднакви телефона - ако едно нещо работи добре при мен може да прави проблеми при теб и обратно...
Цитирай

suffer написа:По мои наблюдения 2.2 е по-бързо от 2.3, но зависи от ROM-a, от kernel-a и от това с какво ще го натъпчеш след инсталацията. Така че съветът ми е да тестваш 2-3 ROM-a. И без това е доказано, че няма два еднакви телефона - ако едно нещо работи добре при мен може да прави проблеми при теб и обратно...
Мда, прав си, но понеже темата е за Huawei U8110 търся отзиви как този хардуер понася различните версии на софт/фърм.
Аз забелязах че някои приложения доста товарят основната работа.. като фулскрийн колер.

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Линка за глобуския ром е оправен. Някой ако има мтелския да го качи и да ми даде линк, за да обновя.
Цитирай

Пичове - проблем:
This app is incompatible with your M-Tel HUAWEI Huawei_8100-9.

Как се справяме?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Сменяме телефона Big Grin
Това означава, че не ти тръгва. Питай някой от форума да ти даде APK.

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай

ChillToucH написа:ПС: Линк за Мтелския РОМ тук
ПС2:Линк за Глобулския РОМ тук
ПС3: Леко пояснение за инсталацията на тези ромове:
1. Влизате в Recovery-то и избирате Backup>Restore
2. След края на инсталацията пак wipe data/catch
3. Reboot и сте готови Wink
4. За да имате работещ Wi-Fi сваляте драйвера от тук: http://www.huaweidevice.com/worldwide/te...uctId=3214 . Той се инсталира през рековърито.

И как се инсталира драйвъра? Във формата, в който е не го открива рековърито (AmonRa), a ако го преименувам на .zip ми дава грешка?! Как се флашва .tar.gz файл?
Цитирай

Здравейте. Искам да попитам понеже, реших да флашна телефона (mtel A100). Не можах да се оправя с рековърито в първия пост на темата и инсталирах AmonRa (1.6.2-pulsemini-amonrarecovery) от тук
Цитат:Ръководството за инсталация е изготвено от колегата mooncalf, ето и линк към оригиналния пост https://www.androidbg.com/forum/post62864.html#p62864
. Сега искам да направя бакъп на стоковия ром, но има няколко вида и вапроса ми е кой да избера точно : - Nand backup; -Nand + ext backup; -BART backup? И другия въпрос е това рековъри да го сменям ли преди да съм започнал и ако да дайте линк към някое работещо, или и то ще ми свърши работа. И още 1-2 въпроса ... пак понеже до сега не съм флашвал телефона, след като съм качил рековърито изпълнявам първо това:
Цитат:БЕЗ ТОВА НЯМА ДА СЕ СТАРТИРА НОВИЯ РОМ!!!
Ако досега сте били с 2.1 Глобулския или Мтелския РОМ трябва да направите следното:
1.) Стартирате в recovery mode с натискане на "green call button" и "volume up" заедно и после натискате power on.
2.) Избирате "advanced","Partition SD Card" и маркирате 256 или 512 MB за Ext2. 0MB за Swap!
3.) Като сте готови направете wipe of data и dalvik cache и после power off.
4.) Сваляте custom rom който сте решили.
и след това всичко това:
Цитат:Продължаваме с инсталацията на ROM-a.

2. Сваляте и копирате .zip файла(избраният РОМ) на вашата SD карта в корена не в някоя папка.

3 . Спирате телефона, после го пускате така (call+volume-up+power) за да влезете в recovery mode.

4. Когато зареди рековъри мода, избирате "Flash zip from sdcard" и избирате файла кото сте качили, след като инсталацията приключи, сте готови.

5. (опция) Wipe data+cache преди да изберете rebooting. Препоръчва се да се направи за да работи всичко коректно.

след като се даде флаш от сд-картата и като се инсталира рома се връща в рековърито и след това се прави wipe така ли?
така де въпроса ми е правилно ли съм го разбрал Smile

Samsung Galaxy SIII
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)