Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия: Windows 10
#1
Rainbow 

Заглавието говори само по себе си. Освен, че ще получим най-после DirectX 12 (поне тези видеокарти които го поддържат), всички които имат инсталирани Windows 7, 8, 8.1 ще получат БЕЗПЛАТЕН ъпдейт до Windows 10, дори да сте с пиратска версия. Но тези с пиратската версия след 1 година ще бъдат "помолени" да си платят за PC.


Отварям темата защото в трея мис е появи иконка която казва "Get Windows 10" и като го отворих ми излезе това:
[Изображение: LeQ0xyB.png]

[Изображение: 4RD3tGV.png]


След това има няколко стъпки, въвеждаш имейла, и си резервираш безплатен ъпдейт когато бъде пусната платформата.


Та какво мислите? Дали ще е добър windows както е 8.1?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
Аксесоари
#2

Добър Windows 8.1 ? Прозвуча ми като оксиморон.

 
Цитирай
#3

И при мен я има иконата в трея и все още съм пред дилема... Rolleyes

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#4

(2015-06-01, 05:18:47)NoMaD написа:  Добър Windows 8.1 ? Прозвуча ми като оксиморон.

Какво ѝ е на 8.1? Защото аз не мога да ѝ намеря слаби страни? Само не казвай Metro Interface, защото аз не съм го виждал откак съм инсталирал OS-а. Ползвам само десктоп режима и нямам никакви грижи. 

Относно 10. Бях качил една бета, преди около 2 месеца, е много са разликите с 8.1 и смея да твърдя в положителна посока. Старт менюто по-скоро ме издразни тогава, защото съм свикнал без него, но беше доста ранна версия и може би ще го направят да не заема толкова много място в статус бара.. Smile


Цитирай
#5

Относно 8.1 и аз бях скептично настроен, но го използвам от половин година, и ми харесва. Бях пробвал 10 девелъпър превю, ама имах проблем с аудио драйверите, и трябваше да го разкарам. Иначе бих му дал пак шанс.
Цитирай
#6

Когато цифрите говорят и боговете си мълчат :
Windows XP - 23.87%
Windows 7 - 52.71%
Windows 8 - 5.59%
Windows 8.1 - 6.67%

 
Цитирай
#7

Понеже не съм Бог ще се обадя. Tongue

Какво използва масата изобщо не е показателно за качествата на един продукт. За пример ще дам една диаграма с пазарния дял на браузърите към месец март 2015г.

Коментара е излишен. Tongue

[Изображение: 8301_551CFDEE.jpg]

Аз използвам Windows 8 от самото му излизане и досега не съм имал никакви проблеми, което не мога да кажа за XP и 7. Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Премахване на иконата от лентата!


1. Спирате процеса от Диспечера на задачите
2. Деинсталирате актуализация KB3035583
3. Рестартирате
Цитирай
#9

(2015-06-01, 04:06:31)Roshav^ написа:  Та какво мислите? Дали ще е добър windows както е 8.1?

На 29 юли ще се чуе - Източник. Аз лично ще ъпгрейдна щом е наличен.
Цитирай
#10

Windows 8.1 няма слаби страни, както каза колегата по-горе. Но нека не превръщаме темата в спор, защото ще я заключат, освен ако не ви е това целта. Или се изказвате по темата или просто не коментирайте, има офтопик тема за тази цел.

Също намирам метро интерфейса за много удобен.
Все пак е до персонализация...


@NikolayBUL еми ще видим тогава Smile

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#11

Аз съм insider от октомври 2014 и съм тествал всички билдове излезли до сега. Спокойно мога да заявя, че последният излязал 10130 е доста стабилен. Как ли не сучих и въртях, но не можех да поркарам ГТА5 на 7 и 8, докато драйверите на АМД за 10 я подкараха без проблеми. Пример е с едно нещо, но все пак говорим за недовършена ОС, която има предимство, а проблеми с други програми не съм имал. Единствените проблеми са били с някой драйвери, което е нормално. Относно ДХ12 доколкото разбрах е нищо повече от по-добра технология при използването на вградената и външната видеокарта - докато едната изпълнява фрейм, другата обработва следващият и така си делят работата като при различни тестове производителността се повишава с 10 до 30 процента. За мен както Виста беше преход към 7, така и 8 е преход към 10 и когато излезе с удоволствие ще ъпдейтна!


Цитирай
#12

аз какво разбрах:
windows 10 безплатен за всички с windows 7 и windows 8/8.1 за следващата 1 година. след което задължително трябва да се плати. пиратските версии също получават безплатен windows 10 за 1 година, но с watermark в ъгъла на екрана.
та ако е наистина така ситуацията, тук идва и въпроса ми: ако имам пиратски windows 7, но съм го активирал и реално сега по нищо не се разбира, че е пиратски, ако ъпгрейдна до windows 10 ще има ли watermark. и като цяло не е ли по-добре да си направя чиста инсталация от iso и да си активирам с някоя програма като направят хакерчетата. как мислите, кое как е най-добре?

(силно се замислям да си купя windows 10, защото смятам, че ще е много добър, а и се чуваше нещо, че ще е последния windows - след това ще има само upgrade-и в системата, но не и чисто нови версии - но не съм сигурен. все пак докато не съм решил дали да го купя, ще е хубаво да получва отговори на по горните въпроси) Smile
Цитирай
#13

10 е безплатен за всички с лицензиран 7, 8 или 8.1, но ако се ъпдейтне до една година след излизането му. Като мине годината и ъпдейта е направен преди това НЯМА да се плаща нищо. Watermark-a на нелегално активираните 7,8 и 8.1 няма да се появи след 1 година, а може би след ден или максимум 30 дни и ще си иска закупуване докато не се закупи или не се намери начин да се активира нелегално, но с честите ъпдейти може да стане проблемно поддържането на нелегалната активация освен ако ъпдейтите не се спрат. Сега много ще писнат как така са ъпдейтвали без проблеми нелицензирани по-стари версии на Windows. Това е така, но не са ъпдейтвали билдове. Сега освен нормални ъпдейти ще има и цели билдове и активацийте на нелегално активираните Windows-и ще се затриват. МС казаха, че Windows 10 е последната ОС, но не значи това, че е последният билд. 


Цитирай
#14

(2015-06-01, 15:32:29)noxpire написа:  10 е безплатен за всички с лицензиран 7, 8 или 8.1, но ако се ъпдейтне до една година след излизането му. Като мине годината и ъпдейта е направен преди това НЯМА да се плаща нищо. Watermark-a на нелегално активираните 7,8 и 8.1 няма да се появи след 1 година, а може би след ден или максимум 30 дни и ще си иска закупуване докато не се закупи или не се намери начин да се активира нелегално, но с честите ъпдейти може да стане проблемно поддържането на нелегалната активация освен ако ъпдейтите не се спрат. Сега много ще писнат как така са ъпдейтвали без проблеми нелицензирани по-стари версии на Windows. Това е така, но не са ъпдейтвали билдове. Сега освен нормални ъпдейти ще има и цели билдове и активацийте на нелегално активираните Windows-и ще се затриват. МС казаха, че Windows 10 е последната ОС, но не значи това, че е последният билд. 

(2015-06-01, 10:34:55)st34 написа:  1. Спирате процеса от Диспечера на задачите
2. Деинсталирате актуализация KB3035583
3. Рестартирате

Току що видях въпросния ъпдейт, че ме чака на опашката и първото цитирано от мен мнение ме кара да Не го инсталирам Big Grin
Цитирай
#15

(2015-06-01, 15:32:29)noxpire написа:  10 е безплатен за всички с лицензиран 7, 8 или 8.1, но ако се ъпдейтне до една година след излизането му. Като мине годината и ъпдейта е направен преди това НЯМА да се плаща нищо. Watermark-a на нелегално активираните 7,8 и 8.1 няма да се появи след 1 година, а може би след ден или максимум 30 дни и ще си иска закупуване докато не се закупи или не се намери начин да се активира нелегално, но с честите ъпдейти може да стане проблемно поддържането на нелегалната активация освен ако ъпдейтите не се спрат. Сега много ще писнат как така са ъпдейтвали без проблеми нелицензирани по-стари версии на Windows. Това е така, но не са ъпдейтвали билдове. Сега освен нормални ъпдейти ще има и цели билдове и активацийте на нелегално активираните Windows-и ще се затриват. МС казаха, че Windows 10 е последната ОС, но не значи това, че е последният билд. 

в такъв случей какъв е най-добрият вариант? да се купи?
има ли вариант от сегашната ми пиратска, но активирана версия да мина на windows 10?

п.п. ако някой с оригинален windows 7 мине на 10, след това ако се сбози, как се принсталира. ще има ли iso и сътветно как ще се активира след това?

п.п.2 преди време си бях купил лаптоп, който отдолу имаше това: в момента не съм с home premium, но ако си сложа тази версия на 7-мицата и си въведа кода от лепенката ще ми осигури ли безплатен windows 10?
[Изображение: bfi1433171119o.JPG]
извинявам се че питам много, но не съм запознат Smile
Цитирай
#16

Преинсталирането става чрез Reset на системата от boot менюто или от самия Windows, като веднъж инсталиран и лецензиран няма да иска никакви активации след това - нещо като хард ресет при телефоните. Относно кода, ако инсталираш home premium и 7-цата го приеме и го активира, да - ще имаш оригинален Windows 10 Home.


Цитирай
#17

Как да разбера дали Уиндоуса ми е истински ?
Цитирай
#18

и аз това се чудя. в смисъл, аз знам, че моя е пиратски изтеглен, но има активатори, които си вършат работата супер. реално сега на моя лаптоп по нищо не мога да видя дали е пиратски. има си навсякъде нужната информация. на някои места видях, че ако напиша slui в run ще ми изпише статуса на windows-а. на мен ми излиза това
[Изображение: opt1433173863b.PNG]
реално как мога да разбера, дали windows-а ми ще приеме windows 10 или е 100% сигурно, че няма да стане щом е активиран с пиратски активатор...

п.п. дори редовно си update-вам през windows update без да ми засече, че не ми е легален windows-а
Цитирай
#19

7 или 8?
7 може да се провери с това: https://www.microsoft.com/en-us/download...x?id=20888
8 трябва да има лепенка.

slui е съкратено от system license UI, демек показва метод на активация. Навремето пишехме slui 4 да активираме осмици по телефона. може в cmd да напишеш slmgr /xpr , но вероятно това ще покаже, че машината е перманентно активирана, но не и дали е легален.


Цитирай
#20

а това по горе, ако го изтягля и пробвам, нали ако не е легален няма да ми лепне някакъв текст, че е пиратски Big Grin
Цитирай
#21

Малко странично въпросче, при положение, че съм инсаидер в момента и си карам с 10  дали няма да има начин от 10 да се ъпдейте на... 10 и просто да си сложа ключа от 8.1-то(напълно истински ключ), вместо от 10 да прейнсталирам до 8.1 за да си кача пак 10... леко недоизмислено ми се струва Smile. Някои, ако е прочел нещо ще бъде супер да сподели!

Впечатления от 10.
Неща които ми харесват (това е лично мое мнение, вашето може да е по-различно):
+ Бърз е, поне по моя усет се справя една идея по-бързо от 8.1 (малка идея, но все пак).
+ По красив UI, колкото и въпрос на вкус да е, определено има доста добри попадения от към дизайн(дебелите рамки на 8.1 ме убиваха)
+ Като функционалност екшън центъра е нещо доста удобно
+ Една единствена грижа с драйвър имах, слага ми по-стара версия на драйвъра за видеото. Но за сметка на това намери драйвър за Nokia N9 от раз напълно самостоятелно (с 8.1 брах ядове с това). Блутут драйвъра не ми изкарва син екран, както беше при 8.1(Hр.....). Общо взето поиграли са си да си намира драйвъри.
+ Настройките според мен са доста удобни, ще мине време докато се свикне с тях и се отвикне от контрол панела, за сега все още има контрол панел, но предполагам, че с официалното излизане ще са го махнали изцяло.
+ Кортана разбира дори моя развален Английски което си е забележително, като се има в предвид, че търси през бинг... има какво да се иска от резултатите, но...
+ "Модерните" апликаций е супер, че могат да се ресайзват, сега вече са ползваеми
+ Харесват ми "живите плочки" в старт-а, доста е полезно, че си показват някаква нотификация, когато нещо се е случило с приложението(някои е писал в скайп, показва единичка в ъгъла)
+ Има копи-пейст в конзолата!

Неща които не ми харесват(от няколко билда не е рефрешван и може от тук да идват някои греди)
- Екшън центъра които е много удобен, доста често отказва да тръгне чрез шорткът (win + a) ами само спира да "свети", че има нотификация
- Старт-а от време на време просто не иска да се появи, зависва и по едно време се сеща че съм го натиснал 10 пъти....
- "Модерните" апликаций някои път уж тръгват и докато се заредят крашват, без краш лог или нещо, просто се махат от екрана и трябва да се пуснат пак. Същото се случва и с новия браузър(Edge/Spartan), за това няма и писано за него, просто нямам нерви да го пусна, да спре, да го пусна пак.... да зареди msn.com и тогава да го ползвам...  
- Понеже си слагам таскбара в горната част на екрана, при ползване на "модерни" апликаций се получава доста дразнещ овърлап: http://screencast.com/t/72jJ4O23s сравнително се вижда.
- Понеже си слагам таскбара в горната част на екрана, така и не ми излиза сърч бокс-а, каквито и настройки да правя.

Не съм си играл с мулти десктопите, просто имам втори монитор и тази опция ми е не особено потребна.
Ако някои се сети за нещо, нещо му е интересно и има въпроси питайте, ще се пробва и ще се покаже какво се случва.
Цитирай
#22

Това за старт екрана си е, познат бъг. Insider-ите ще имат възможност на 29-ти юли да обновят до Стабилен билд. Какъв, как защо не мога да кажа.
info

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#23

С Windows 7 Ultimate съм. Има ли някой с такава версия, който да е вече да е получил съобщение за ъпдейт? Smile

 
Цитирай
#24

Аз, ама се чудя дали да ъпвам, с лицензиран уин съм
едит: престраших се и сега чакам Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#25

(2015-06-01, 19:41:26)NoMaD написа:  С Windows 7 Ultimate съм. Има ли някой с такава версия, който да е вече да е получил съобщение за ъпдейт? Smile

Да,аз съм с такъв С Windows 7 Ultimate 64,получих съобщение.На другия лаптоп съм с win 8.1 и на него получих същото съобщение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)