Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прегряване ,жълто петно и бързо падаща батерия
#1

 
Здравейте! Може би не трябва да пускам нова тема,но след като изчетох доста,все още не съм много наясно. Имам няколко проблема,жълто петно на дисплея,което е ясно,че си е за сервиз,но откакто го имам това петно(или е просто съвпадение) телефона ми грее като печка. Преди малко на зарядно и браузване температурата на cpu се качи до 60 градуса. Телефонът го зареждам поне 2 пъти дневно,защото батерията ми стремглаво пада. Дори и само на браузване,грее доста и батерията се топи. Въпросът ми е според вас дали има връзка с жълтото петно и дали като го давам на сервиз въобще да си правя труда да споменавам батерията и прекомерното греене или това е нещо нормално и и при вас е така? Благодаря ви много предварително!

SE Xperia Neo MT15i
LG G2 16GB white
Аксесоари
#2

Да имат връзка, но не точно такава, каквато си мислиш - жълтото петно се е появило от загряването. В сервиза е добре да споменеш за греенето, но преди да го пратиш му направи един хард ресет и виж дали няма да спре да грее. Може от някоя програма да се товари постоянно телефончето (така или иначе в сервиза ще направят хард ресет и ще изтрият всичко, така че си запази нещата, който ти трябват).

П.П. Може да намалиш малко шрифта, не сме слепи Wink

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
#3

Съжалявам за шрифта! Иначе правила съм няколко пъти хард ресет и нощо не се промени. Телефона ми също така и забива,замръзва и т.н.т. Просто,когато си пратих xperia-та на сервиз и споменах,че грее и забива,единствено ми върнаха андроид системата,с която беше закупен телегона,та предполагам,че и този път ще е така. Просто доста ме е яд,защото предполагам,че и това,че телефона е с лолипоп играе роля в греенето и лагването и др. а аз доста си харесвам интерфейса с лолипоп,нооо....

SE Xperia Neo MT15i
LG G2 16GB white
#4

Според мен всичките проблеми идват от прегряването ,което на какво се дължи можем само да гадаем.Според мен колкото и странно да звучи може да е от ъпдейта до ЛолиПоп.
Занеси го на сервиз ,кажи си там какви са проблемите дано сменят жълтия дисплей и да го върнат на 4.4.2.След това слагай един къстъм ром Клоуди например ,който си има визията на 5.0.2 и много повече глезотиики.

[Изображение: 21693249.jpg]
#5

Аз нямам жълто петно, но и моя загрява до 70°.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
#6

Ако е в гаранция на 100% процента ще ти сменят дисплея,а ако ти е капсолована батерията то означава,че ще ти я сменят и нея.
#7

Потварждавам че с лолипопа грее доста повече дори при елементарни процеси... Спрял сам даже да играя игри че вече един пат ми изби жалто петно като го бях нагрял хубавичко с реал боксинг и по всяка вероятност избиването на петното е сварзано с голямото греене поне според мен.
#8

+1
И аз съм на същото мнение, че вслествие на лолипопа телефона грее повече, поради което се появява и петното. При кк не беше така....
#9

На мен редовно си ми загрява при играене на игри до 70 градуса, сина ми, който е на 3 направо го прегрява.... Мисля, че тази температура е донякъде нормална за нашите телефони... Сега се чудя да минавам ли на LP...

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
#10

След толкова много оплаквания и след като си изпатих се чудя дали да го продавам и да минавам на друг . Не е нормално телефон за 600 лева от най-малкото натоварване да прави такива мизерии.
На мен ми смениха - Дисплея,батерията и някакъв модул . Не смея да пусна игра като clash of clans ,която много я харесвам. Вместо телефона да ми служи на мен аз трябва да служа на него? Като го усетя ,че е топъл почвам да спирам всичко. Всеки втори Г2 има проблем с петна и глупости. Пълен провал е това . При Г3 е същата работа.

Славия София 1913
#11

Колега аз още нямам петно, вероятно ще дойде някой ден, но аз досега не съм го жалил и няма ядове (чукам на дърво) явно е въпрос на време и до късмет, неприятна е тази история, но и другите имат ядове

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
#12

Това за всеки втори g2 ,петна и прегряване са не верни приказки.
На работа сме трима колеги с G2 ,единия го ползва само като телефон ,другия го спуква от игри ,зареждане и си го загрява стабилно ,третия АЗ го ползвам стабилно и само с къстъми като последния си е доста бета и предните 3 версии го загряваха доста ей така от нищото.
Обобщавам ,че нито един от нас няма жълто петно.
В събота се бях изправил на слънце сигурно беше 40 градуса (по прогноза го даваха 30) и снимах около 20-30 минути FullHD клип ,телефона загря стабилно и чак пареше като го оставих в джоба ,поражения никакви.
Ползвайте си телефоните не им робувайте.

[Изображение: 21693249.jpg]
#13

Потвърждавам. Аз също съм загрявал доста телефона,но досега нямам никакъв проблем.Често го проверявам,но поне засега нямам жълто/жълти петна.Това със всеки втори не е точно така. Нали се сещаш,че тук пишат хора,които са имали нещастието да им се появи петно,а не такива на които не се е появило. Получава се много информация за прецакани дисплеи и хората си вадят кардинални мнения. Факт е,че LG и Samsung са водещите компании по производство на дисплеи,за TV ли,за телефони ако искаш.Айфоните използват,доколкото знам дисплеите на LG. Та това е положението.Докато не измислят мини активно охлаждане за вграждане в сматрфоните същите ще прегряват и това ще води до най-различни дефекти.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#14

Аз при 4.2 почти нямах проблем с прегряването,играла съм доста по-тежки игри,отколкото сега и проблем нямаше. Но още с ъпдейта до кит кат ми започнаха прпблемите,аз и за това чаках с нетърпение лолипоп,надявайки се да се оправят. Още от кит кат започна голямото греене,бързия спад на батерията и тогава ми се появи и жълтото петно. Аз го имам от близо година сиг вече,просто ми се наложи да съм все по болниците и нямаше как да го дам на сервиз. Според доста хора,обаче,веднъж отварян тоя телефон,вече няма да е същия и имам малко притеснения относно даването му на сервиз ама вече не се трае иии ще го пратя.

SE Xperia Neo MT15i
LG G2 16GB white
#15

При мене жълтото петно се появи след като ъпдейтнах на Лолипоп , батерията ми пада по-бързо , както и грее уникално много. Ще го хвърля в сервиза белкем го оправят , ако не - в морето и обратно към Nokia с фенерче.
#16

Няма да бързам да минавам на лолипоп, докато не оправят проблема с греенето, защото и други хора се оплакват от това
П. С. Swingline забелязали до колко градуса вдигаше?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
#17

Проблема не е в лолипопа,а в приложенията които се инсталирват в последствие.Ъпдейтнах още като го пуснаха и наистина телефона грееше повече от нормално,също така и батерията по-бързо падаше.Сега след като приложенията ми се ъпдейтнаха по няколко пъти ,има осезаема разлика.Вече не грее и батерията държи много повече от преди. Преди ъпдейта батерията оставаше на около 30-40% в края на деня ,след ъпдейта едвам изкарвах целия ден , а сега спокойно ми остават около 50% преди да легна да спя,в редки случаи около 65%.

Note 10+
#18

На мен впечетление ми направи че като сарфирам и ползвам мобилния нет направо се сварява дига над 70 градуса на чипа все едно играя най тежката игра на света ... При ползване на wifi за тези процеси чипсета не минавя 50 градуса батерията даржи много повече а и успявам да го задаржа в рацете си без риск да ги изгори Big Grin Някой има ли идея защо с мобилния нет телефона става такава печка защото според мен това май е един от основните му проблеми не лолипопа.
#19

Аз също го забелязах . Загрява много когато е на мобилен ,а когато е по - слаб обхвата направо превърта градусите. Това е основният проблем.

Славия София 1913
#20

Дано да пуснат някакъв фикс преди да преустановят ъпдейтите

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
#21

Има си тема за жълтото петно!!!
Като авторката на темата предприеме някакви действия и има развитие по въпроса да ми пише да отключа темата.

[Изображение: 21693249.jpg]
#22

Наскоро си взех отново Г2 стария ми също имаше петно но не съм се впрягала за това, просто се счупи дисплея. От достоверен източник разбрах, че може да се избегне ако не се пържи на зарядно - има логика

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)