Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

 
   Здравейте. Реших, че е време да махна Xperia-та и да мина на друго, избрах LG G3. Можете ли да ми кажете дали си заслужава да го взема в момента, все още ли е актуален? Все още не знам, дали ще е 16гб или 32гб версия. Ако можете да ми опишете слабите и силните места, ще съм много благодарен.
 

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако имаш въчможност си вземи направо G4. Няма смисъл да взимаш миналогодишният флагман, след като вече се предлага новия.

Huawei P30 Pro / Moto Z







Цитирай
#3

Не искам G4, пък и е доста по-скъп от G3.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#4

(2015-06-02, 15:39:36)Mr_Izrod написа:  Ако имаш въчможност си вземи направо G4. Няма смисъл да взимаш миналогодишният флагман, след като вече се предлага новия.

 По тая логига,защо да се взима Мерцедес от авто къща,като тъкмо сега излезе новата S class-а .

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#5

Ако беше прочел третата дума от моя пост, щеше да хванеш логиката. И не виждам смисъл да се пише в темата без да се помага с нищо на автора, а да се пише с цел "чат" или "надхващане". Smile

Huawei P30 Pro / Moto Z







Цитирай
#6

Нямаше да е зле вместо да нападате колегата и да спамите, да вземете да му отговорите... както и да е.

@tisho9620 аз преди 3 месеца си взех G3 и мога да кажа, че още е "актуален". Силните страни са му батерията, екрана и камерата. Производителността като цяло е добра, но много зависи с какъв ROM си - примерно при мен беше що-годе добре на официалния лолипоп 5.0 (не исках да рутвам), но преди 2-3 дена получих официален ъпдейт (20i) и сега върви чувствително по-добре. Според мен спрямо Xperia-та няма да намерих нещо, с което да е по-слаб.
Като слаби страни бих казал, че загрява доста при по-тежка работа и че екрана не е чак толова ярък на слънчева светлина, макар че за мен лично си ми е добре, предвид че преди бях с Galaxy S3.

На цената, на която е в момента, щом си го избрал, не мисля че има смисъл да чакаш Smile Когато G4 поевтинее винаги можеш да си го вземеш като си продадеш G3-то.

П.С. Моя го нося със стъклен протектор и силиконов протектор за гърва. Много добра комбинация, препоръчвам - телефона се държи по-лесно в ръката и няма да се притесняваш за екрана, тъй като стъклото е доста близо до екрана на самия телефон Smile

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#7

Ако си взимаш G3 взимай 32GB версия, разликата в цената е много малка от 16GB версия. За G4 сега излезна и е още много скъп, така че всеки да си решава. Но си заслужава за тези пари да се вземе G3 32GB има доста добри оферти. 32GB означава че има и 3GB Ram, а не 2 като 16GB версия.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#8

Да, наясно съм, и се отказах от 16гб версията, защото не виждам смисъл в момента. Мисля да си го взема втора ръка, и ако може да кажете какво да гледам преди да го закупя, някакви белези, че е в лошо състояние, освен разбира се, външния вид? Да проверя нещо в телефона? Ще изисквам AnTuTu Benchmark тест. Благодаря на колегите по-горе за мненията, та, ако някой желае да отговори..

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#9

За втора ръка, най-главното провери IMEI-a да разбереш дали наистина е G3. Огледай се и за жълти петна, тъй като не са малко оплакалите се с този проблем, иначе за драскотините си е ясно.

LG G3 + LG Watch Urbane
Цитирай
#10

Търси си 32GB. версия, тя е с 3GB. RAM. Също огледай обстойно екрана за "жълти петна". Макар и по-рядко спрямо G2 и тук се появяват...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#11

Пише, че е купен от Англия, как да проверя IMEI-а, ако няма кутия?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#12

С това приложение може да провериш >> https://play.google.com/store/apps/detai...uctioninfo


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#13

Аз хубаво ще видя IMEI-a с програмата, но с какво да го сравня, или не знам, ако може да обясните

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#14

Тази програма ще ти покаже дали е оригинален G3 или е реплика. Ще ти изкара информация за какъв е модела, цвят, кога е произведен, за кой регион и други. Ето и скриншот от моя : Screen 1 Screen 2

Huawei P30 Pro / Moto Z







Цитирай
#15

Значи инсталирам програмата и тя ми показва това дето и на теб ти показва, без да вкарвам никакви цифри и тн?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#16

Точно така. Дава цялата информация. Дори и на коя дата е произведен телефона и кога е пуснат за продажба. Вижда се на скрийншота на колегата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#17

Благодаря за помощта, ще пиша като го взема. Smile

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#18

За какви пари говорим

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай
#19

В момента LG G3 е най-доброто съотношение Цена/"производителност"(екстри, качества...), той е 2 ПЪТИ по-евтин от G4, който не го превъзхожда с много (да не кажа нищо съществено).
Имах възможността да го сравня с G Flex 2 - G3 е значително по-добър телефон, с много по-добър дисплей (макар и POLED да ме кефи с ъглите на виждане, резолюцията е дразнеща и разочароваща ), същото се отнася и до живота на батерията.
Не виждам реална разлика в ползването между 16 и 32 ГБ версиите (жената е с 16ГБ).
Основният проблем за мен са жълтите петна (вече два пъти ми сменят гаранционно дисплея - отнема 10 минути цялата операция!), но това си е до късмет, на жената телефона няма никакви проблеми! Та ЗАДЪЛЖИТЕЛНО телефона Трябва да е с ГАРАНЦИЯ, при това от сериозна фирма (а не измекяри Wink ), защото напоследък телефоните стават все по-некачествени (преди Г3-ката ми смениха гаранционно 3 Сонита - също Прекрасни телефони).
Успех
Цитирай
#20

Благодаря за изчерпателният отговор. Днес трябва да взема G3-ката и да със гаранция, 16гб версията.

Жълтите петна нали се забелязват лесно? Достатъчно ли е да отворя по-ярка картинка?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#21

С бяла става най-добре. Поне на Г2 така се вижда най-добре..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)