Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Показване на грешка на Google Play Services
#1

Здравейте! Имам следният проблем: Взех си китайски телефон JIAYU s3 (8-ядрен,3 GB RAM с Андроид 4.4 Kit-Kat) Работи добре, но когато го взех нямаше никакви програми и дори Google Play. Едвам инсталирах програмата Mobile Market и чрез нея си дръпнах останалите важни програми+ Google Play Service, но когато искам да я отворя ми дава грешка, а някой програми не работят нормално и ми искат Google Play Service. Бихте ли ме посъветвали какво да направя? Също така нормално ли е батерията от 10% до 100% да се зарежда за 6 часа без да ползвам телефона? Батерията ми е 3000 mAh. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

1.Пробвай с по-стар *арк файл на приложението.
2. При мен батерията от 2300 mah се зарежда малко под 3 ч., тъй, че е малко вероятно да е толкова време. Най-много да е около 4 ч. пълно зареждане. Пробвай с друго зарядно или кабел - може от това да е проблема.

 
Цитирай
#3

google play services има различни версии спрямо телефона ти... затова ти прави грешка! на тоз адрес има всичко и ще разбереш кой services да инсталираш... http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/
Цитирай
#4

Не знам как да разбера коя версия е за мен. Единствено свалям версий за Андроид < 5.0. 5 пъти пробвах с различни версий и пак ми дава грешка '' Google Play service has stop work"

Няма ли програма, която да сканира телефона и да ми показва какво липсва? Както при компютрите има програми, които сканират и показват липсващи дравейри например.
Цитирай
#5

няма как да знам, при условие че не ти знам характеристиките на телефона..... на самата страница като избереш google play services си има обяснения за това как да избереш точната версия.... версия на андроида, dpi на телефона, вида на процесора(архитектурата)...

има си тема..... https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=63000
Цитирай
#6

dodo81, телефонът ти Jiayu S3 или Jiayu S3S  е? От това, което прочетох в мрежата, разбирам, че телефонът ти е Jiayu S3S 3GB/NFC Version without Google APPs с процесор MT6752 Octa Core LTE CPU 64bit Cortex A53. Изгледай този клип и виж този линк, може да са ти от помощ при инсталиране на Google Play Services и Google Play Store. Иначе и в нашия форум си имаме тема за Google Play Services, в която всичко е обяснено.

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#7

Телефона ми е: JIAYU-S3, CPU-MTK 6752-64bit,8-core, Android 4.4 32-bit, Density 480 dpi, 1080x1920. Сега ще погледна клипа, който ми показа.
Цитирай
#8

Виж ето тази тема. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=642421
Има стоковите ромове за различните версии.
Щом телефона ти е S3 (2GB RAM) ти трябва последния ром с google apps, а именно S3W версия.
Ако е с 3GB RAM ти трябва версия S3SW.
Цитирай
#9

В линка, който ти дадох е описан начина на инсталиране на Google Play Services и Google Play Store на телефон JIAYU-S3. Трябва ROOT!!! Картинките ще видиш в линка, от предния ми пост. Препоръчвам ти да деинсталираш Google Play Services, които имаш. Fastcardtech Google Service Installer, ще ти сложи точната версия.

Process to add Google Play Service on Jiayu S3:

1. Open WIFI or data connection.
2. Setting- Security- Superuser.
3. Download this appilication Fastcard Google Service Installer (this is in Chinese) and install it on your phone.
4. Click the white button to scan and the app will auto scan to check if the device has the Google Service.
5. It shows Jiayu S3 doesn’t have the Google Service. Click the yellow button to fix it. 
6. The phone will auto download Google Service from China Server and install to your phone.
7. The Fastcardtech Google Service Installer needs Root Permission, so please click “Allow”.
8. When the installation is finished, click “OK” to reboot the phone.
9. After reboot, as the picture shows Google Service is already in.
10. Check the menu if there’s a Play Store icon. If no, try again from Step 4.
11. Make sure the Google Play works, need you to login the account. 

!!! Внимание !!!: Phone needs Root Permission whatever phone it is, because Google Frame.apk needs to be moved into the system apps. If you do not know how to root, please don’t do it yourself, it will be a high risk to make your phone bricked.

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#10

mdjurov>>> Благодаря ти много!!! Всичко се оправи. Интересното беше, че BitDefender-а прие fastcard google service като вирус и постоянно ме дразнеше, но изтрих файла после.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)