Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със звука на Z3
#1

 
   От няколко дни насам имам проблем със звука чува се тихо и леко пращене.
Мислил съм да връщам заводски настройки но реших първо да споделя проблема си тука.
Ще съм благодарен ако някой ми помогне. Smile


 
Цитирай
Аксесоари
#2

Мокрил ли си го ?

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#3

И от двата високоговорителя ли се чува пращене?
Но моя по време на разговор се чува леко пращене от слушалката ако отсрещния говори силно. Също забелязах, че и при слушане на музика пак пращи леко на високите честоти. Чува се обаче само когато си доближа ухото. При долния няма проблем. Или двата говорителя са различни или слушалката си заминава. Телефона не е мокрен.
Цитирай
#4

(2015-06-03, 23:43:20)k0brA написа:  Мокрил ли си го ?

Не не съм го мокрил. Само при слушане на музика на максимална честота се чува пращенето.

до stoev_93:
 Само от горния се чува при слушане на музика.
Цитирай
#5

Здравейте колеги.Вчера ми се случи доста странно нещо.Всеки ден след работа си мия с мока кърпичка или мокра салфетка дисплейя и калъфа.Определено този път салфетката беше по-мокра . Избърсах всичко нали както винаги и след 5 мин ми звънни някой, но първо ,че едвам чувам,че ми звънни телефона, второ докато ми говори го чувам много слабо на микрофона.помислих си ,че нещо се е прецакало.рестартирах го първия път нямаше никаква промяна.продължаваше да м извънни тихо, като пусна музика и тя да е тиха.След 5-6 мин реших да го изключа и да го включа пак.Отначалото нямаше промяна, но след 10 мин някъде телефона се оправи.Дали е проблем със софтвуера или просто от мократа салфетка съм намокрил отпреде говорителите и като са изстхнали са се оправели?Аз лично много се притесних и помислих,че ще трявба да го нося на ремонт :Smile Случавало ли се на някой такова нещо?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#6

Нормално е да се заглуши звука за определено време, докато са мокри мембраните.
Погледни и това мнение също:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1150289

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

просто си намокрил мембраните,не се коркай,изсъхват както си установил и си готов

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

Да ви попитам колеги - моят телефон си нямам и на идея дали е мокрен (втора употреба е), но и аз имам от време на време проблем с горния говорител и то не съм сигурен от какво точно е и дали е от него. Когато звъня на някой даването на свободен сигнал ми пращи странно (самият висок тон ми зъзне). Когато вече вдигне отсрещния няма никакъв проблем. Това със сигнала не се проявява винаги. Имате ли идеи от какво може да е ? На Мтел съм, ако има някакво значение
Цитирай
#9

Аз си бях залял с кафе горния говорител и не го измих и седмица звукът беше Батак. Измих го на чешмата обилно и се оправи. Измий говорителя с вода като хората, изчакай да изсъхне и виж как е. Ако не се оправи може фактори ресет да направиш и ако пак е така е хардуерно Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#10

@Galaxyhopper , понякога и при мен е така, мисля че не е от телефона, а от мрежата. Не се притеснявай, все пак след този тон нямаш проблеми със звука.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#11

Благодаря за отговорите!
@stiebel И аз така си мисля, току що реших да звънна и всичко беше 6 точки. Когато пусна плеъра също няма проблеми. Най-вероятно е от мрежата както ти викаш или от Сим картата. Три пъти я рязаха заради един малоумник, на третия път по-точно я пилиха... Уж не се е повредило нищо, но сега се сетих да спомена
Цитирай
#12

Не е проблем в телефона мисля. И аз почти при всяко второ позвъняване чувам един дразнещ звук при сигнал свободно, но щом вдигнат всичко е кристално.
На Мтел съм.
Цитирай
#13

Здравейте имам много дразнещ проблем с моята з3, когато избирам мелодия звука е много силин след като я сложа тон за званене е доста по слабо. Моля ако някой знае как се оправя ще съм му много благодарен.
Цитирай
#14

при мен беше така преди да ъпдейтна до 5.1.1, оправих го като флашнах мод за звука от XDA. Но ти трябва руут за тази цел.

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)