Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

въпрос за Z2 и водоустойчивост след смяна на дисплея.
#1
Smile 

Здравейте изпуснах тела и се строши дисплея за ремонт изръсих 250 лв. Мисълта ми беше дали вече след като е сменен дисплея дали ще мога да снимам под вода? 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако дисплея ти е сменен в оторизиран сервиз, където имат съответната преса за херметизиране на телефона, би трябвало да е водоустойчив. 
Цитирай
#3

оторизиран сервиз в българия за нашия модел няма, нито една фирма няма лиценз за извършване на такъв ремонт, булграм, орбител, теленор, а какво остава за по- малките ...

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#4

Влезни в сервизното меню на телефона (набираш *#*#7378423#*#* )и от там пусни теста за налягането в телефона. При затворени капаци когато натиснеш силно телефонът с пръст стойностите трябва да се променят. Ако не се променят телефонът ти не е водоустойчив.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#5

Телефона скоро го взех и не разбирам много. Може ли, по опростен начин да ми обясните. Лек ден
Цитирай
#6

Там където се набират телефонните номера когато звъниш на някой набираш *#*#7378423#*#* и ще ти се покаже сервизното меню на телефона. Натискаш на Service Tests и след това на Pressure Test. Ще ти се покажат едни числа на телефона. Когато натиснеш телефона силно тези числа трябва да се променят. Ако не се променят то телефонът издиша отнякъде и не е водоустойчив.
Ето и видеоклип как се влиза в това меню:
https://youtu.be/rvnxi40sQQI

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#7

Относно промяната много ли трябва да се променят цифрите при мен са 1014,82 като натисна силно стигат до 1021 това добре ли е ?

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#8

Да, точно така трябва да показва. Ако наистина може да се вярва на този тест, то телефонът ти е херметик

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#9

При мен при натискане няма промяна ето това е


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#10

Хубаво ли натискаш ? Увери се, че капаците са хубаво затворени и го натисни хубаво. Трябва да дава отклонение подобно на това в поста по-нагоре

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#11

След като няма промяна или тя е минимална, следва ли че тела не е водоустоичив... трябва ли да предявя замяна тогава и след като не е мокрен ?
Цитирай
#12

Ако няма промяна в налягането следва, че телефонът не е херметик и издиша отнякъде. Мисля, че имаш право на рекламация. В Sony център също измерват налягането в телефона и ако то не се променя са длъжни да го заменят, стига проблема да не е причинен от неправилна употреба. В никакъв случай не го мокри.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)