Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] SD карта?
#1

Насочил съм се към Samsung Evo.
Въпросът е, че има Samsung Evo SDHC и SDXC - secure digital high capacity и secure digital extended capacity.
Не знам обаче дали има значение за телефона какъв вид карта ще взема, тъй като по-широко са разпространени SDHC картите, но аз съм се насочил към SDXC, понеже се справя по-добре с обработката на по-големи файлове. (4к видео или някой филм ако кача например). Не всички устройства обаче поддържат SDXC според моето скромно разследване.

edit: след още малко ровичкане сам намерих отговор на въпроса си във форумите на Sony. Ще споделя тук информативно за останалите:
Xperia Z3 поддържа и двата типа карти, като SDXC е за карти над 32гб. Разликата е във файл системата, която използват двата типа карти (Fat32 за SDHC и еXfat за SDXC), както казах, SDXC се справя по-добре с обработката на големи файлове.
   
Ето информативно видео:

И отговорът в Сони форум:
Сони Форум

1+6
9.0 Pie
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега SDXC са всички карти с капацитет 64 ГБ и повече. Стига устройството (независимо какво е то) да поддържа карти с по-голям капацитет. Например няма карта 32 ГБ, която да е SDXC. До 32 ГБ всички карти са SDHC.

SD High Capacity (SDHC) card is an SD memory card based on the SDA 2.0 specification.

SDHC capacities range from 4GB to 32GB

Default Format: FAT32


SD Extended Capacity (SDXC) card is an SD memory card based on the SDA 3.0 specification.

SDXC capacities range from 64GB to 2TB

Default Format: exFAT


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

Да колега, мисля, че това се препокрива с информацията, която аз открих. Благодаря!

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#4

Докато ти си едитвал, аз съм писал. За това се получи така. Все пак взимай карта с по-голям капацитет и по възможност с гаранция. Повече гиги никога не са излишни.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Случва се, хаха. Все пак оценявам помощта и съвета, насочил съм се към 64 гб, защото съм съгласен, че повечко не е излишно Big Grin

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#6

Преди 2 дни си купих Samsung Evo SDHC 32GB, Class 10 UHS-I. Няма видимо забавяне при отваряне на снимки, видеа и филми спрямо вътрешната памет, спрява се с 4К (едно клипче само за проба, принципно снимам в 1080p, 60fps)

[Изображение: 49ae8937a2555009d1f70ae7843fb463.jpg]

||   Sony Xperia Z3 Black  ||
Цитирай
#7

Добри са, очаквам моята да пристигне утре или други ден и ще споделя и аз мнение.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#8

Моята е SanDisk 128GB SDXC. Никакви проблеми...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#9

Такаа, взех си картата днес. 64гб.  Само че е някаква реплика на Samsung Evo, защото чете/записва с около 17-18мб/с. колкото ми беше и старата на Apacer, а самсунг ево трябва да чете/записва с около 48мб/с. Предполагах, че ще е така, защото картата струва 20 лв. което не е нормално, но все пак ме устройва, не е болка за умиране.

edit: вие какво мислите? Да си карам ли с нея или да взимам оригинална?

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#10

Колега тя не само ще чете/записва по-бавно, но и вероятно не е с реален капацитет. Пробвай да и качиш файлове над 32 гб и после виж дали ги отваря от картата. Така ще се ориентираш за капацитета на картата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#11

Принципно и рекламираните 48MB/s са максимално достижими само за четене, за писане не очаквай повече от 25-30. Като за 20 лева, ако държи такива скорости не е зле, достатъчно е, обаче както каза колегата, понапълни я да видиш реален ли ѝ е капацитета

||   Sony Xperia Z3 Black  ||
Цитирай
#12

Ясно, ще пробвам да я напълня по късно, да видим какво ще стане.
Иначе за скорост, тествах Mortal Combat X, Spidermen Unlimited, 60fps и 4к видео - вървят пушка, нямам проблеми.

По-късно ще пиша за капацитета!

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#13

Принципно и тази скорост ще ти върши работа, както сам си забелязал. Все пак виж капацитета. Според мен той е по-важен, защото ако не е реален в даден момент като прехвърляш файлове може да ги изгубиш.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#14

В момента съм пуснал тест на картата през Windows, като свърши ще пиша. Скоростта не ме бърка, но ако действително капацитета не отговаря, ще ви помоля да ме пренасочите от къде мога да си взема карта с доказан произход, а тази ще иде за фотоапарата Big Grin

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#15

от магазина колега,от магазина,както не един и два пъти съм казвал Smile при положение че там струва примерно 70лв че и от горе,не виждам как си се вързал за 20лв да получиш нещо,отиди в технополис и ги разгледай,има толкова много че да те заболи главата,е и джоба,но е истинска

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

Тя ще се напълни хубаво, но после започват проблемите. Така беше и с моята
Цитирай
#17

напълних картата, 64гб. си е. Само скоростта не отговаря. И все пак май ще взема оригинална за телефона, а тази ще иде за DSLRa Smile

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#18

Колеги, за мен историята свършва така: Въпросната карта, след като се разбра, че действително е 64гб я сложих на DSLRa, защото него скоростта на прехвърляне не го бърка много много - има място за над 10,000 сн. ще си щракам Big Grin
За телефона има 32гб. оригинална Samsung Evo от онлайн магазин с гаранция 60 месеца. Цената й е 35 лв.

Това е от мен, ако прецените, може да затворите темата или да я оставите отворена за бъдещи питания.

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)