Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kernel][3.4.110] eX Kernel V2 R5 [D855][Stock]
#1

eX Kernel


Здравейте съфорумници. 


Искам да споделя с вас най-новото си произведение, а именно eX Kernel. Направих го, защото както знаете няма много разработчици на кернели, а тези които разработват не могат да уцелят това което аз искам. Кернела е ориентиран не толкова към добавянето на "нови жестоки функции" като на пример OC,UV,100 Governors,100 I/O... , а повече към това да е прост, функционален и колкото се може по-близо до СТОК. Разработвам този кернел от няколко месеца(тъй като нямам почти никакво време за хобито си) и при мен няма абсолютно никакви проблеми. 


Преди всичко друго нека спомена:
НЕ нося отговорност ако при ползването(правилно или не) на файловете, които съм предоставил, получите някаква повреда. Ползвайте всичко на СВОЯ ОТГОВОРНОСТ.


Changelog V2:
R5:
Добавена поддръжка на MultiRom v32
Обновен Alucard Governor до последната версия
Обновен Intelli_Hotplug до последната версия
Добавен STATE_NOTIFIER и премахнат POWERSUSPEND
Обновен cpu_boost драйвера, както и Interactive Governor // Boost-a е по-умен в изчисленията, има hotplug boost, както и wakeup boost. Телефона се буди по-бързо или само ми се струва.
Кернела е обновен до последната излязла версия 3.4.110
Върнати драйверите за тъча към оригиналните // Не е сигурно дали от тях беше проблема
msm: use of swp{b} is deprecated for ARMv6+
ZZMOOVE би трябвало да работи както трябва
Поправени някой предупреждения в кода
Леки модификации на init.d скрипта

R4:
Обновен Alucard Hotplug до последна версия
Намален Sample Rate на Alucard Hotplug от 50 на 25 -> Пестене на батерия, не включва за най-малкото второто ядро на процесора.
Нов скрипт за поставяне на настройки по-подразбиране -> Alucard Hotplug / Conservative Governor

Old:


Сваляне V2:
R1: eX Kernel V2 R1
R1.1: eX Kernel V2 R1.1
R2: eX Kernel V2 R2
R3: eX Kernel V2 R3
R4: eX Kernel V2 R4
R5: eX Kernel V2 R5



Инсталация:
Както всеки друг кернел.


zzmoove профили:

Допълнителна информация:

Кернела използва AnyKernel, което означава, че няма вграден рамдиск. Ако флашнете кернела на стоков v20p, това значи, че моят кернел ще ползва неговият рамдиск. Ползвам този метод, за да постигна максимална съвместимост с ромовете.

Кернела може да се настройва с програмата Kernel Adiutor(безплатна в маркета и препоръчителна).

Важно:
В кернела вече е включен скрипт, който поставя избраните от мен настройки по подразбиране при включването на телефона.
Ако използвате Ром без Init.d (стоков), моля ползвайте опцията за емулиран init.d в kernel adiutor. 


Стари версии:

Отворен съм към предложения и идеи за кернела, както и без проблем ще предоставя сорс кода на всеки, който го желае.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#2

siankatabg, браво за добре свършената работа! Би ли споделил с твоите настройи за добър живот на батерията колко време изкарваш? Задължително ще го тествам и ако позволиш, може да го добавя в рома.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Браво за труда! Наистина няма много разработчици на кернели. И аз бих се радвал да споделиш настройки за добра батерия.
Пс. Видях препоръките в пост #1. Освен посочената настройка нещо друго за подобряване на батерията?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Супер. Много добра тема и поздравления за вложения труд в направата на кернела.И добре дошъл отново.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Аз го инсталирах кернела и ще пробвам първо без никакви настройки, така както си е по подразбиране.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Първо да кажа, че с този си кернел не съм се насочил изцяло към това да направя най-пестеливия на батерия кернел, защото това означава лаг, каквото и да се прави. По скоро се опитвам да постигна баланса между бързина и добра батерия, защото както и при колите, така и тук, натиснеш ли педала, харченето е по-голямо. Иначе батерията с Intellimm, който лично аз ползвам ми изкарва горе долу колкото със стоковия кернел (около 4:30 максимум 5:00 ч.), но разликата поне при мен в начина на работата е от земята до небето. С intelliactive батерията пада малко по-бързо(съвсем малко), но нямам абсолютно никакъв лаг където и да било(ползвам stock v20P в момента).

Иначе настройките са ми следните:
intellimm, всичко по default и 1497mhz Input Boost
Intelliplug,Balanced с максимум клок при изключен екран 1267mhz
При Gpu-то ползвам msm-adreno-tz при нормална работа и при тежки игри simple_ondemand(качва бързо на максимални честоти)
На дисплея качвам само Saturation Intensity на 40
BFQ i/o с 512kb Read-Ahead (нямам време да тествам с повече как е)
и Westwood TCP(по-добре се справя с моя рутер)

Дори да зададеш само главните нещата, без да пипаш другите настройки, ще е почти същото(така съм се и старал да го направя).

И да спомена, че intelliplug не може да се похвали с "големи" резултати в Antutu, да не се чуди някой, защо точките са по-малко от сток.

П.С.- Към Въргала. По-подразбиране, кернела ще е еднакъв със сток кернела(с изключение на някой подобрения, които съм направил), защото не ползвам собствен рамдиск и не мога да сложа каквато и да е настройка различна от тази, която ползва предишният ти кернел. Задай ги ръчно Smile

П.С.2- Пак към Въргала. Нямаш абсолютно никакви проблеми да ползваш кернела в твоя ром, даже ще съм радостен, че труда ми се оценява Smile И ако решиш да го включваш към рома ми пиши едно ЛС, за да го направя в boot.img, че да стане работата лесна и безпроблемна.

П.С.3- Към колегата tda. Опитал съм се да го направя простичък за ползване, тъй че освен това друго за пестене на батерията няма като настройка. 
Иначе съм включил няколко неща в кода за пестене на батерията. Компилатора също е насочен към баланс и пестене, а флаговете които съм задал помагат допълнително за това(както и за бързодеиствие) . Също така и някой подобрения в това как телефона заспива и подобрения в работата на някой функции и управления. Всичко това в съвкупност с новите governors и intelliplug кара телефона да си върши работата по-бързо и съответно повече време седи в ниските честоти(след като си свърши работата) без това да се налага от някакво ограничение, било то от даден governor или от неговите настройки. Да не забравя, че и когато четеш примерно нещо без да го закачаш, работи само едно ядро, а не 2 както при сток(а boost-а се грижи да подкара второто с по-висока скорост, както и другите ако е необходимо).

Спирам да пиша толкова, защото повечето като видят толкова дълъг коментар, няма и да го прочетат  Big Grin

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#7

Мисля да го включа като опция в Арома инсталатора. С бекъп през recovery нямали да стане в boot.img? Преди на 4XHD така го правих, но тук не знам дали ще стане. Ако не става, ще ти бъда благодарен да го направиш в img.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Би трябвало да стане, а за още по-лесен вариант се сещам за Flashify и бекъп от там. Има всякакви варианти, но ако желаеш, няма проблем и аз да го направя Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#9

Ако не отнема много време го направи, иначе би трябвало да стане с бекъп.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

http://www.mediafire.com/download/s5jl8h...Bumped.img

Ето колега. Ползва рамдиска от v20p Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#11

Флашнах го и направих всички посочени от теб настройки. Видях, че няма много опции за governоr. Ако имаш време и ти се занимава разбира се, може да вкараш като опция smartass и lionheart governors. Повечето ги хвалят за пестелива батерия и добър пърформанс.

Още веднъж голямо Браво за кернела!!!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#12

Ще се опитам да намеря време и да се по занимавам през почивните дни въпреки, че не обичам governor-и от този сорт. Все пак е за колектива  Storstark

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#13

Offtopic


Ей разработчици  Big Grin Androidbg

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

браво за кернела много ми хареса как върви телефона след настрйките и още повече де усеща като върви комплект с рома на варгала... браво
Цитирай
#15

siankatabg, какво ще кажеш за тези настройки?
echo "bfq" > /sys/block/mmcblk0/queue/scheduler

echo "1024" > /sys/block/mmcblk0/queue/read_ahead_kb

echo "intellimm" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor

echo "1" > /sys/devices/system/cpu/sched_mc_power_savings


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Добро утро.

Вчера направих един скрипт, който ще се погрижи за всичко, но ще ти го пратя малко по-късно след като го тествам с твоя ром, че стоковия в момента няма init.d поддръжка. Ще го включа също и към кернела, че да е по- лесно за всички Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#17

L Speed някой пробвал ли е, може и от него да измъкнете нещо да е от полза Smile >> http://forum.xda-developers.com/android/...5-t3020138

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

(2015-06-06, 08:37:33)siankatabg написа:  Добро утро.

Вчера направих един скрипт, който ще се погрижи за всичко, но ще ти го пратя малко по-късно след като го тествам с твоя ром, че стоковия в момента няма init.d поддръжка. Ще го включа също и към кернела, че да е по- лесно за всички Smile

Само не го прави с рам диска от V20P, че не тръгва, снощи го пробвах. А да те питам, така както е anykernel, дали ще работи на всички варианти G3? 


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

Видях, че не става с този рамдиск, но ще го измислим. Даже най-добре го извади с бекъп, че да е най-сигурна работата.
Относно това дали ще работи с всички варианти, не няма. Всички варианти имат различни настройки и малко или много различни компоненти. Правят се от един и същи сорс код, но има малки разлики в драйверите и т.н. и може да изгори някой ако си прави тестове. На мен лично мисля, че няма да ми представлява огромна трудност да направя и за другите варианти(освен времето за компилация което ще е над час за всички), но не виждам смисъл след като масата използват d855.

Скрипта е готов и тестван, но не съм на моя компютър и малко по-късно като седна ще ти го изпратя.


Радо, може и да има нещо полезно там, но не съм много на вътре в тия скриптове честно казано. Нищо не ми пречи да ги погледна като мога де и да видя дали ще има нещо полезно, което ще върши работа на Въргала. 

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#20

Ще те изчакам преди да пусна утре ъпдейта. Благодаря за съдействието, имам чувството, че с теб ще направим най-добрия ром за G3. Вкарал съм кернела по подразбиране, няма да се избира от Арома.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

Извинявам се за закъснението, но вчера не успях да се добера...
Ето го скрипта. Трябва само да изтриеш .pdf. 


Прикачени файлове
.pdf 66eXkernel.pdf Размер: 592 bytes  Сваляния: 23

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#22

Здравейте.

Release 7 е добавен в шапката. Приятно ползване и кажете ако имате някакви проблеми,забележки или идеи за следващата версия.

Лек ден.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#23

Браво!
Аз съм на conservative gov. Нямам лаг и за сега и всичко работи коректно. Сега ще видя и с новия I/O shed, че съм на bfq.

За тези, които играят много игри може да пробват lionheart или smartassV2. При тях съотношението между пърформанс и батерия е много добро.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#24

@siankatabg, новата версия нещо не се разбира с рома ми, External SD Card не се маунтва. Като инсталирам r6 нямам проблем.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Ето и при мен батерията с чудесния кернел.

[Изображение: hV4FBmy.jpg]
[Изображение: JOFQJo9.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)