Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

При слушане на FMрадио голям спад на батерията и силно загряване
#1

 
   
Телефонът е нов,стоков,че нормално ли е да загрява толкова много,че чак да пари при слушане на радио на слушалки и изгасен екран??Също и батерията пада с 10% за половин час радио?
Това го прави само на радио,ако се слуша музика от плеъра няма проблеми.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Имай в предвид, че при слушане на радио се активира и FM модула. (ако греша ме поправете)
За това хаби така.
Цитирай
#3

Разбира се, че не е нормално, но е проблем от стоковия софтуер. И при мен е така за това от този телефон слушам радио изключително рядко. Вместо това използвам другия ми телефон или една мп3ка с акумулаторна сменяема батерия. Знам, че това почти не е решение, но не ми се занимава с инсталиране на друг софтуер и подобни упражнения. За сравнение стария ми Самсунг С2+ не загряваше така при слушане на радио и не хабеше толкова много батерия. А Сонито от подписа ми, което ползвам за втори телефон макс 5 процента събаря за 1 час примерно радио и никакво загряване. 

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#4

(2015-06-06, 05:22:13)vgb_ написа:   
   
Телефонът е нов,стоков,че нормално ли е да загрява толкова много,че чак да пари при слушане на радио на слушалки и изгасен екран??Също и батерията пада с 10% за половин час радио?
Това го прави само на радио,ако се слуша музика от плеъра няма проблеми.

За FM радио ли говориш или за интернет радио?
Аз често използвам FM радиото и нямам никакви проблеми.Интернет радио съм слушал през wi-fi и батерията пада доста по бързо.Така,че ако слушаш радио през интернет и използваш мобилната мрежа е възможно да загрява,но не съм пробвал.

 

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#5

За FM радио ли говориш или за интернет радио?
 

За Fm радио,ефирно
Значи нещо му има на телефона?
Чудя се да го нося ли на сервиз?
Цитирай
#6

Носи го, направих си експеримент. 1 час го бях включил на радио, не загря.
Цитирай
#7

Да споделя как оправих проблема-просто смених слушалките.
С новите слушалки работи перфектно.За един час слушане на FM радио нито загря,нито падна батерията,т.е. падна с 1%,което е повече от добре при положение,че светвах екрана през 5-10 минути да видя процента батерия.
Мерси на всички за помощта
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)